www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 13, 2024 7:28 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS10»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 5:25 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
После една непроспиена недела,за време на која умот ни беше само во штуките,време беше за повторна посета на местото на злочинот :) Јас и Мики тргнавме од Струмица,Аце Максим од Скопје.Опремени со секакви железарии за спининг :mrgreen: на разденување,веќе бевме покрај вода.Немаше ни пет минути ,мораше да го топиме кепот во вода.Првата штука беше наша ;)
Убава риба од 3.500 кг. :arrow:
[ img ]
Потоа мало затишје,и можност да го зирнам Аце,кој беше стотина метри над мене.Му отидов у право време,да му направам едно видео со еден прекрасен борец-штука од 5,800.

Малку проблеми со кепот,ама ја совладаа мајсторите :D
За брзо време кај Аце уште две убави риби по 3-4 кила кај нас три помали и во меѓувреме по некој залутан клен.
Аце да не му остане дужен на бојникот му писна за 2-3 саати ;) додека ние сите форсиравме само спининг.
[ img ]
уште една убава штука до крајот на денот и време беше за софрата ;)
Двајцата Ацевци во договор,што да се напијат пред тргнување :arrow:
[ img ]
Во меѓувреме дојде и Сакис-нашиот добар пријател од Грција,кој донесе домашно узо Ципуро и домашни ребра и колбаси.Се навестуваше тешка утакмица :lol:
[ img ]
[ img ]
Подготовка на fire :lol:
[ img ]
[ img ]
Се налапавме,се напивме ги испративме Скопјаните,хахаха нема кондиција за тешки утакмици хаха и верувале или не во 6-30 бевме под јамболија :lol:
Си станавме како луѓе другото сабајле и се зафативме со работа.Инаку надвор беше сигурно минус 4-5.На секое фрлање-заледени окца ;) Рибата не беше активна воопшто.Одвреме навреме нешто ќе не извадеше од ритам :lol:
Утрински поглед на реката,баш таму замалку пак ке се избањав овојпат со цела ратна зимска опрема :mrgreen:
[ img ]
Проба и на една нова варијанта.Сакис со малото чамче кое досега го имав гледано само на кабелска ;) влезе со пераите и проба да им фрла на рибите директно во уста ;) Но кога не сака-не сака.
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Да напоменам дека и ЛИСЈАТА ПАЃААТ и многу го отежнуваат риболовот :lol:
Во меѓувреме црно скопско Мицубиши свиреше од над реката.Отидов да видам што се случува,а тоа модераторот наш и колега Сашо го познале Витото и се паркирале. :D Оделе накај Струма решиле прво да направат еден круг и по другите реки и канали.Испивме по кафе,си помуабетивме и отидоа да пробаат на Струма.И админот ни беше у близина,но поради сплет околности не успеавме да се видиме.
Еве како Сакис ми спасува еден блинкер со се клен ;)

Откако ги испративме Сашо и компанија,го пречекав Сакис да излезе и тргнавме да направиве последен круг по реката со спинингот.Во меѓувреме Мики тргна да проба за бојник.
Добивме два удара со Саки,еден јас,еден тој и една од штуките беше овековечена на видео ;)

[ img ]
Кога се вративме,што да видиме-Мики удрил по бојниците .Беше фатил 8 кила за 2 саати.

Направивме по некоја слика со рибите
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
,и време беше за тргнување.Поздрав со стариот пријател...договор за во скоро време да одиме на некоја друга локација...и тоа беше се.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 5:36 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Sve ubavo ubavi stuki ali so adminot ste se propustile ali ne i so moderatorot.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 5:37 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
Car si za tie vodi be Polizce,ja gledam reportazata i mi zvaka za site pari narocito za tie bojnicite i klenovi.Super drusko se gledame pa ke raspravas.Miki si ima kef napraveno za cel mesec saa i da go vikam na nasta reka nema da dojde.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 5:53 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:50 pm
МислењаCOLON270
ЛокацијаCOLONStaro-Skopje....Cair
Машааала.....кој си знае си вади....ахахаха....браво другарчиња,убав помин секоја ви чест.
Полиз другарче слободно можеш до презимето Полизовски да го додадеш и ова(Полизовски-Штука)...хахах.
ЕЕЕ Аки...Аки...вака се вади штука.... :lol: хахахаха.....позз и бистро!
П.с....ех како би и ја малку до Грчка ......

_________________
HORTIKULTURNO UREDUVANJE NA DVORNI POVRSINI
[ img ]
http://www.facebook.com/gradinarskicentarpinars.skopje


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 6:35 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Ништо, слабо стоите со социјални способности...
Сте требале или да се пуштите накај Полиз, или Полиз да ја пушти штуката накај вас...нема друго :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 6:37 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Тоа е тоа, теренот е ист како и повеќето места кај што бевме и ние, секој може да си најде место, некогаш ќе те послужи среќа, некогаш не, но затоа секогаш си побогат за искуство повеќе и поспремен за друг пат


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 6:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Тоа е тоа, теренот е ист како и повеќето места кај што бевме и ние, секој може да си најде место, некогаш ќе те послужи среќа, некогаш не, но затоа секогаш си побогат за искуство повеќе и поспремен за друг пат
gospodine administratore terenot ne e ist ocigledni se mestata vidi na slika kaj nas i ovdeka.ova se ubavi shiroki dlaboki mesta so celi drva vo voda a kaj nas lisjata se gledaa dolu na dno hihihiii kako sporedba ja za dva dena fativ 6-7 kg bojnik a on za dva saati a toj pod nas na 5km imashe 3 bojnici samo ahahah shto ti kazuva toa deka ribata e nagore ;)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 6:53 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Епа Аки, кој ви е крив што не сте се качиле 2-3-4-5 км нагоре :) Цела река сте ја имале на располагање. Следниот пат си знаеш како ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 6:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
da da barem mislam deka za nareden pat si znam :D a kriv ni e petko :lol:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пак за штука
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 7:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
[quote="akiribar"gospodine administratore terenot ne e ist ocigledni se mestata vidi na slika kaj nas i ovdeka.ova se ubavi shiroki dlaboki mesta so celi drva vo voda a kaj nas lisjata se gledaa dolu na dno hihihiii kako sporedba ja za dva dena fativ 6-7 kg bojnik a on za dva saati a toj pod nas na 5km imashe 3 bojnici samo ahahah shto ti kazuva toa deka ribata e nagore ;)[/quote]
Мики ги фати бојниците на 40 см дубина,и тоа пази пред него си фрлаше од брегот кај шо стоеше на 3-4 метра внатре без чизми.Ако не го мрзеше да изврти од другата страна и пак да мава на истото место ќе фатеше повеќе.Така ем им висеше над глава ем си ги ловеше.А на вашето место у сред каскади(ти кажав за тоа порано) минатата недела се извади бојник и бојник.
Али нема веза,лош ден беше и тоа е....За друг пат здравје да има....


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS10»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum