www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 1:21 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS23»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: PODLES
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 22, 2012 1:28 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
abre probam da ve nasocam da ne ja frlate hranata mnogu daleku od obala,,ne drugo,,, za da stvarno tie krapcinja jadat od nea,,,znam deka imate lopati raketi spodovi i deka ste golemi majstori za hranenje :D ,nego poentava e drugo, ne se razbirame sigorno..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: PODLES
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 22, 2012 1:31 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Eve zajko nedela te pokanuvam da dojdes so nas cisto da se podruzime da se vidime , pa kaj sakas tamo ke frlame . Te zimame od Veles i te vrakame pozz.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: PODLES
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 22, 2012 1:42 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ne mozam po riba sum......... celta e hranata sto ke ja frlite da ima efekt,, podlez e ezero so malku prirodna hrana, zatoa i treba,, premnogu sitna riba i nalosoto od se e kade ke ja plasiras taa hrana za stvarno tie krpcinja jadat od nea,,,

samo pisav i predhodno,, na ovie tem na sekoja vioda krapot ne dvizi mnogu,, ne na rekite, pred stemnuvanje 90% od nego e pokraj obala i vo tekot na nokta moze 3 pati da ja svrti obalata za da dojde do hrana,,, zatoa se hrani,,ne ribari,, selektirano,,,so pokrupna hrana za da mu ja serviras za on da dojde i hjade na taa pozicija,,
nema potreba raketi,,,za sto :?: ajde nekoj majstor od forum neka mi objasni kako ke frla raketa na 10 m od obala...

ezeroto e kanjon i naednas se golemi dlabini,, zatoa nema potreba od pomagala i dr slicni raboti,,, moze da ja frlite hranata so raka za 5 min i ako sakaate da stvarno ima efekt,,,ne go pisuvam ova za da ve sprecam vo nesto , nego samo dobro namerno za da bide kako sto treba,,se e vreme i pari i ne treba da se gubi tek taka...


ako lovite riba,...eden moj sovet,,, prihranete kako za na ribolov.. ako imate udar ,a sigorno ke imate,,, posle pred stemnuvanje cela hrana frlete ja na taa pozicija,,krapot e riba sto se dvizi bvo jata,, slkoga ke vleze na hraniliste toa e negova teritorija,,80% nokta on ke ja sobere taa hrana,,e toa se vika uspex...a ne koj frlil i kade i kako ja frlil raketata,,, znaeme site kako se frla raketi i kolku...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: PODLES
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 22, 2012 3:04 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас ке хранам на 15-30 метри максимум..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: PODLES
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 25, 2012 7:49 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Gubreto ke ima kade da se frla.

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: PODLES
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 26, 2012 10:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
...trgnavne nakaj veleshko na kafe :lol: ama uspejav da gi prelazam deka e odma blisku i podobro mesto od veleshko :mrgreen: pa se upativne nakaj PODLES :D
me kopkashe neshto da proveram dali ke nachekam nekoj da pravi majmunski raboti :lol:
stignavne na ezeroto i nemashe nikoj ziv, samo nije, uzivancija za site pari :)
chuvarot odma uleta shto me izraduva deka si ja vrshi sovesno rabotata ;)
ezeroto od pred 25 dena koa bev e padnato edno 30-40cm. a i ripka neshto pokrupno 8-)
do naredna partrola pozzzzzzzzzzzzzzzz :lol: :lol: :lol:


zalez sunca na podles :arrow:
[ img ]

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Последна промена од 1 на akiribar, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: PODLES
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 28, 2012 5:31 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
За хранење на езерото оваа недела мислам дека нема да има потреба, ке биде посетено од луге кои и онака ке фрлат доста прихрана..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: PODLES
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 28, 2012 5:45 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Под предпоставка во тоа езеро да има 1000кг. риба таа риба изедува дневно оклоу 40кг. храна за да е во форма.
Има ли толку природна храна езерото та да се прихранува периодично ? Да не дојдете во ситуација по една година од 1 тон риба во водата да плива риба со тежина од 0,5 тона !


Последна промена од 1 на vasil, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: PODLES
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 29, 2012 7:10 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Сабота сабајле околу 03.30 Јас и Максим ке тргнеме кон подлес, потоа следуваат Кирца и Пепи, и ке дојде и Кристијан од Кичево. Се надевам дека ке дојдат и други риболовци да направиме една дружба на езерото.

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: PODLES
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 29, 2012 8:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Bravo decki..sekoja cest dokolku sum vo moznost vo nedela sum nacrtan tamu,,se razbira ako sum pokanet :) :) :) :)
pozz se gledame

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS23»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 23 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum