www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 29, 2024 11:37 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3132333435ELLIPSIS132»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 28, 2012 2:22 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
Е па брат тогаш сподели им ги твоите риболовни информации од тие води со другите, нека погледнат малку оние што не можат да тркнат до таму: ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 12:09 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Дек 21, 2011 5:11 pm
МислењаCOLON21
ЛокацијаCOLONШтип
Касперски во право си за тие што одат да ја утепаат рибата во Грција па после да ја продаваат низ градот. Тоа не се спортски риболовци. Тие фаци прв пат кога ќе „исчурат„ без риба (само со 2-3 кила) веќе не се враќаат во Грција за тековната сезона. Ама тоа е тоа нешто многу не може да се смени. Ценам го твоето искуство на тие терени и само сакам да научам нешто повеќе за тие води. А искрено најмногу од се сакам да гледам добри репордажи у слободно време :D :D :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 12:22 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
Jas iskreno ne bi stavil sliki od grcija,posebno od rekite se so cel radi (cormorani)lani od pregolema grupacija na sportski i nesportski luge pocnaa da maltretiraat na granica i na voda.Koj saka da vidi (kako sto) najpametno mu e da si pojde bez info, no i da nedava mnogu info-taka bi se sprecile neribarite i sitkacite.Inace edno info ke vi dolovam: 3 grcki i 1 ruska ekipa(rabotat vo grcija) na razlicni lokacii se fkupno imaa 16 mrezi (imam i slika).Ednata grcka ekipa imaa 4gajbi plasticni(prilicno golemi)polni so riba.Za drugite ne vidov.Fsusnost ne e rekava kako sto bese drugi godini :( totalno prepolovena ili skoro ocistena e od riba (moe mislenje)

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 12:56 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
а ти кога беше колку риба фати бе ??? и колку ноки преспа во таја кенгурската врека до -50 :D

остај то со мрежите, него има повеке за кажвање со рибарите што прават - слушам населба никнала :foottap:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 1:04 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
vaka zare(marti sport) go izlaza pola skopje deka jade rastura,........1%od tie se vratile so nekoja riba,jas bev sega pred nekoj den i ribar ne vidov

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 6:13 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
викаш жаре пола скоје го шета каде сака а :lol:, а бе ацка нели читаш погоре импресии од терен и не само од мене кажани него ајде и ти знаеш некоја сподели тука со останатите смртници од форумот. Инаку во право си за реката дека не е тоа што беше :(

Да не дојде како ланската акција за чистење губришта по река и плаќање на казни па после пак домакините криви да ни бидат ;) е тоа не чини аце оти покрај сувото секогаш и некое сурово ке изгори :think:

е затоа не одам иако 10 пати минимум сум имал имал прилика ;) и добро знам водостој и активност подолг период наназад ;) :D.

мој совет е да бараш друга опција - каде не јаде :secret: :yahoo:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 7:48 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Oкт 10, 2011 1:07 pm
МислењаCOLON146
ЛокацијаCOLONOstrovo, Skopje
Во право си , вчера седнав да пишувам , поточно да ги опишувам местата со слики и се пишманив. Јас сум сеуште од оние (ако ги има) што пцујам за влезот на Бугарија во ЕУ и укинувањето на визите од грчка страна. првите како што знаете сите ја сотреа Агитис, Струма и Бутково а нашиве бидејќи беа патриоти и не им се даваше 35 евра (пред тоа 25 долари) нели не одеа како што одат сега, и стварно ми е криво, затоа што сликата од тука је преселивме таму во Егејот. Швркање , мрежички, сечење дрва , шишиња и кеси на сите страни , верувам дека се ближи денот кога и грците ќе почнат да не бркаат. Затоа и прв пат кога го открив сајтот на една од првите репортажи напишав да не се пишуваат местата каде што се оди и ако се слика , сликите да бидат такви на кои не се гледа местото-околината. Кој што сака нека каже но веќе забегавме, а што е најсмешно со кого и да направам муабет сите се удираат во гради како ова е нивно место и тука доаѓаат десетина години , страшно, "а све неки чудни дечки" прв пат ги гледам :)))

_________________
"FILLET & RELEASE CLUB"


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 8:48 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
Те подржувам во што си напишал,кога имаше визи тие што ловеа навистина одеа од ќеф за Грција сега одат и ќораво и сакато и одозгора се прават толку јаки мајстори што кога ги слушам ми иди веднаш да си направам харакири.Тоа е нешто слично како со увозот на стари возила,две банки нема во џеб ама вози мерцедес или бмве,да му пукне гума нема пари ни да ја залепи ама сепак вози марка на автомобил.Абе у цел свет се зне кој вози луксузни автомобили,кој оди на лов и риболов, само кај нас не се знае,јас не велам дека не треба да возат или да ловат ама секој според чергата што викаат старите, бидејќи вака се ми личи на онаа(гледала жабата дека коњот се потковува и таа кренала нога да ја потковат)не одат така работите бидејки истите ја губат и својат вредност.Да ти кажам и јас сум за воведување на визи бидејќи ЛАКШЕ СЕ ДИШЕ!А И РЕД СЕ ИМА!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 8:55 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Oкт 10, 2011 1:07 pm
МислењаCOLON146
ЛокацијаCOLONOstrovo, Skopje
тоа е брат , сите што сме оделе порано (јас одам од кога го укинаа ембаргото и кога даваа визи на граница) знаеме и како било и што сме ваделе, али еве да не бидеме надркани на сите цело време , повик до младиве риболовци (а може и до постарите :)) кој сака можам да му снимам рибарски филмови , имам прастари од ВХС префрлени на ЦД и скоро сите што излегле последниве години , за штука , крап, сом ...

_________________
"FILLET & RELEASE CLUB"


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 9:01 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
Ха,ха,ха оваа со снимките ти е добра! :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3132333435ELLIPSIS132»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum