www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 11:40 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Правење сефте
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 20, 2013 5:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
filip030682 НапишиCOLON
Toa mi bese i muabetot nie kupivme site zaedno roba preku 10000evra pribor a prodavnicite velat nikoj ne gi trosi tie proizvodi :head_bang:
Pa i toa sto donesat cena kako zlatno da e,pred nekoj den barav stoperi za boili najdov edno pakovanje 200den duplo pomalo od na carp-sistem a cena 5pati poskapa
најголемиот проблем во државава, не е битно дали станува продажба на рибарска опрема, облека или мастики, сите газди сакаат со 10 продадени производи да ја исплатат цела тура ( нарачка ) затоа такви им се и цените... никој не оди со продажбата на обрт ( да продаде поголем асортиман и да го извади истиот ќар ) сите одат да продадат 2-3-10 парчиња и да го натинка џебот...

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Правење сефте
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 20, 2013 5:46 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ne e bash taka.Carp system koga bi go uvezol nekoj za 20% cenite ke bidat pogore,Prologikot isto i nash mak.narod ide samo so edna misla so da go kupam odovdeka koga ke si go zemam od srbija ili bugarija za poeftino 20%.Donese makdam cc moore.Jas znam zoshto bev involviran vo celata taa naracka kolku maki VAse-dam imase da go donese i so se sluci.EEEEEEEEEEEEEj skapo ke si zemam od ovamu ili onamu.E patoa e cenata be drugari za nas mal pazar.Vo srbija CArpologija samo za dva meseca donese 4 sleperi(ne kamioncinja) robasega ceka sleper so nova program i vo mart uste eden.Pa kaj nas taa roba ke se prodava 10 godini.Zoshto kaj na s se kalkulira kolku pari POTROSIL ZA DA MU SE IPLATI IDENJETO

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Правење сефте
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 20, 2013 5:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
Ne e bash taka.Carp system koga bi go uvezol nekoj za 20% cenite ke bidat pogore,Prologikot isto i nash mak.narod ide samo so edna misla so da go kupam odovdeka koga ke si go zemam od srbija ili bugarija za poeftino 20%.Donese makdam cc moore.Jas znam zoshto bev involviran vo celata taa naracka kolku maki VAse-dam imase da go donese i so se sluci.EEEEEEEEEEEEEj skapo ke si zemam od ovamu ili onamu.E patoa e cenata be drugari za nas mal pazar.Vo srbija CArpologija samo za dva meseca donese 4 sleperi(ne kamioncinja) robasega ceka sleper so nova program i vo mart uste eden.Pa kaj nas taa roba ke se prodava 10 godini.Zoshto kaj na s se kalkulira kolku pari POTROSIL ZA DA MU SE IPLATI IDENJETO
и ти си во право... само што има луѓе што размислуваат и другачие, пример зашто би се ашкал јас да нарачувам ccmoore од tacklebox кога СКОРО цела палета ја имам кај пепи, 50-100 денари што ќе ме фати поскапо ?! не бе немам потреба да се распраам со пошти за таа цена.. ама да има и мнооооооогу луѓе кои што мислат како што посочи ти

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Правење сефте
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 21, 2013 2:53 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 9:32 am
МислењаCOLON193
ЛокацијаCOLONгр.София
Eвваларка за хубавия репортаж колеги ;)

_________________
Не е важно колко си живял.А как си живял!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 10 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum