www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Oкт 05, 2024 5:26 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS12»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 13, 2011 5:37 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Абе перун , филип ја правеше таа верзија. Мислам дека така како јајце е подобро, и она со знамето на digitech е добро ама тaa шара неможе да се изведе со везење, мора попросто да биде, така да еве една меѓу комбнација со мали измени кои филип може да ги имплементира кај него зашто он го има оргиналот
[ img ]
Значи додавање на македонско знаме, рибарот и www.ribar.com повлекување малку надоле и кон лево, Додавање Forum, затоа што сепак ова се форумски познанства и она што јас не го направив ама филип може, моја сугестија е
- извесно зголемување на самиот рибар, затоа што кога тоа ќе се изведе на 15 на 10 сантима, рибарот ќе се изгуби, ние вака го гледаме на голема слика, затоа мислам дека рибарот, трската и рибата треба да се зголемат и појачаат малку
- мислам дека македонската верзија треба да дојде горе над знамето, а англиски доле, со тоа што горе би пишувало РИБАРСКИ ТИМ, а доле FORUM FISHING TEAM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 13, 2011 5:44 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 7:12 pm
МислењаCOLON84
ЛокацијаCOLONСкопје
Ми се допаѓа последниот предлог со сите наведени измени.
Доста добро ќе изгледа.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 13, 2011 5:52 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
dobro e ama pod tim se podrazbira 5-6 dusi a ne cela brigada

_________________
...?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 13, 2011 9:51 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
idejata e odlicna jas sum za amblem bez maica zatoa sto tesko deka na sekoj ke mu se pogodi brojceto,jas sum 197cm 140kg pa ako poracate maici so golemina M ili L kako najcesto prodavani broevi jas komotno cela maica mozam da ja zalepam na moite kako amblem :mrgreen: :mrgreen:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 13, 2011 10:58 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: masala

_________________
...?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 13, 2011 11:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
Филип НапишиCOLON
Еве уште еден предлог, само со друг рибар, свртен од друга страна ;)

Може и да се смени текстот ако е потребно, или да се додаде некој детал, а рибата е - пастрмка ;)

[ img ]
Mene mi se dopagja ovoj!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 13, 2011 11:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Абе перун , филип ја правеше таа верзија. Мислам дека така како јајце е подобро, и она со знамето на digitech е добро ама тaa шара неможе да се изведе со везење, мора попросто да биде, така да еве една меѓу комбнација со мали измени кои филип може да ги имплементира кај него зашто он го има оргиналот
[ img ]
Значи додавање на македонско знаме, рибарот и http://www.ribar.com повлекување малку надоле и кон лево, Додавање Forum, затоа што сепак ова се форумски познанства и она што јас не го направив ама филип може, моја сугестија е
- извесно зголемување на самиот рибар, затоа што кога тоа ќе се изведе на 15 на 10 сантима, рибарот ќе се изгуби, ние вака го гледаме на голема слика, затоа мислам дека рибарот, трската и рибата треба да се зголемат и појачаат малку
- мислам дека македонската верзија треба да дојде горе над знамето, а англиски доле, со тоа што горе би пишувало РИБАРСКИ ТИМ, а доле FORUM FISHING TEAM
Vaka so znameto ke licime kako da sme od ARM :lol:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 13, 2011 11:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
PERUN НапишиCOLON
Boris super e novava so pastrmkata uste da probas negde da stavis planinski vrvovi i sonceto na kutles(virgina) i mestoto kaj sto izleguva ribata da bide plavo so brancinja i kapki mislam deka bi bilo top elopsovidnava forma e odlicna duri i tekstot toj stariot sto e na logoto na forumov moze da odi kruzno okolu slikata i da pisuva www.ribar.com.mk fishing forum & fishing masters
И оди после на риби Грција !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 13, 2011 11:21 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Zelenava boja e malku , neznam kako da ja opisam a da ne bidam bezobrazen. Zatoa nema da ja iskomentiram. Bas i zelena boja nema veze so ribolov. Ima veze so sumarstvo,park i zelenila, Iran,ficoto na cico Trajco,zeleno pazarce,graskovci,mozokot na odredeni luge,marsovci,slivite na prolet itd. Slikata na naslovna za forumot e dobra ideja spored mene.
Ja rekov nema da komentiram ali :o napisav manifest :?

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 14, 2011 1:37 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
E sega koga sme veke kaj zelenata boja koja inace me vrati vo detstvoto i pocetocite na ovoj tolku sakan SPORT !!! Site vie sto ste od Skopje moze i ke ja prepoznaete ovaa situacija.Vozrast 9-10 godini,pribor:nekakva granka,konec na vrvot na grankata,tapa od vino i nekakva jadica a na jadicata dudinka koja stotuku padnala karsi restoranot "ezerce". Cel? Kinezki somcinja. Kleknati nie pozadi zivata ograda kriejki se od javnosta i togas za nas ozoglasenite policajci "Mile Panika"(ne od K15 nego orginalot) i Trajce panicarot(koga bi znael samo odkade gi dole tie nadimaci?) cekajki nekakvo pridvizuvanje na tapata. I koga srceto naednas ubrzano cuka. Tapata ne tone ali ide prvo levo pa posle desno. SOMCE!! Detska radost. Pokojni Voska vo toa vreme bese kao najiskusen(imase pominato obuka kaj dedo mu Trajan)delese soveti kako da se reagira. Na radosta i nemase kraj. Ili? Grklanot na Stankovsi zagrme: "Ide Zelenko" !!! Koj ne go znae Stankovski Sasko ne znae sto e grklan. Koj e zelenko? Epa za vie sto ne znaete,toj bese covek (za nas cudoviste od koe najveke se plasevme) koj delese zauski i samari na site sto ke gi fatese da lovat u park. Sam sebe se nemase samarano,barem ja ne sum go videl da go pravi toa, ali da,riba ima fakano. Toa bar sum go videl i imam svedoci.
Forumov e prekrasno mesto,me potseti na luge i slucki odamna zaboraveni. Zelenava boja koja vo prosliot post ja izgrdiv me vrati vo detstvoto i potseti na edno vreme bez grizi,vreme na bulki kraj sinite,volsebnoto samarce i dozvolite da se obratimo. Vreme vo koje Voska plasejki se od Zelenko gnjurese vo ezercata vo park,koga prv pat primeniv C&R zatoa sto majka mi na kloci me isfrli od doma so somcinjata koj seuste bea zivi pa morav da se vrakam u park da gi pustam. Zeleno kolegi,neka bide zeleno. Vo cest na verniot cuvar na gradskiot park ZELENKO inace Stankovski imase specialno ime za nego "Чиче" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 32 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum