www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 6:29 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2829303132ELLIPSIS43»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 12, 2017 11:49 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Историјата се повторува!!!!!

Дојде повторно време на поделба и заземање на страни. И сега доколку некој не мисли како мене тој е од другата страна.

Дуле со сета почит енајпрвин човека а потоа крапџија со спортски дух кој никогаш не се предава, туку напротив сака да успее да го прати трендот во овој спорт.

- Типично својствено за нас ( кога се направи прво коло на Мавровица пред две години се фрлаше со дрва и камења зошто на таа вода, зошто во тој период,....) за потоа секако после успешно поминатото коло се преќути,

- Типично за нас ( кога кременадла лани се зема за резерва се фрлаше со дрва и камења зошто тој, зошто не некој друг,...за на крај истите тие што плукаа напишаа јавно ќе го бацам кога ќе се врати и ќе му честитатм)

- Типично за нас- Државните прваци кој со сета почит минатат година заслужено го зедоа пехарот за прво место ( по нив се плукаше уште за кастингот дека не се фрла со спод,.... па како не посрамиле на светско, еве знаевме дека не ги бива, критики и само критики на нашите државни прваци) па и годинава ми рекоа некако сме разочарани од непочитувањето и плукањто на нас- цитат.

- Типично за нас ( двоен аршин кога е некој со мене и прави стаза и оди на светско -тогаш сум добар, кога тој истиот не е учесник од свој лични причини тогаш треба да се плука по мене)

Колеги јас сум во приказнава од 2008 година во крапскиов риболов активно (и во МРФ и во МКА, пак со МРФ) само и само да не згасне оваа наша љубов што се вика крапси спортски риболов. Знев дека одиме по трнлив и боцкав пат, дека секогаш сме на мета и дека секојпат на некој нешто не му е по воља, знаевме дека ќе налетаме на мински полиња, и зневме дека еден ден ќе дојде убавиот ден НО еве сме на почеток.

Среќен сум што имаме еден стабилен, искусен и коректен капитен Сергеј кој не следеше со години а се приклучи повторно на овој спорт само и само да успееме. Свесен и несебичен да одели огромно време да се посвети на овој спорт и знам дека ќе успее.


п.с. кастингот ќе биде отворен за секого како публика но на стазата на која ќе се одржи кастингот по натпреварот ќе може секој да си провери до каде е со својте можности. Знаете дека ќе се бодува па така по завршувањето на натпреварот може да се тестира кој сака.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 12, 2017 11:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Предраг, прв пат ти се обраќам на форумов ама премногу здраво за готово си ги земаш некои постови од некои луѓе.

Троши ја енергијата и времето на претстојната лига.
Мој совет е да не се провоцираат непотребно луѓе кои се чувствуваат одговорни на било кој начин.

Мински полиња имаше во Втора Светска Војна.

Hater's gonna hate. ;)


Последна промена од 1 на howitz, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 12, 2017 11:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
А да се надоврзам :

- Типично својствено за нас е да правиме неправилности во лига, односно за време на натпревар. ;)

Цвеќе за мирисање нема.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 13, 2017 12:31 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 7:13 pm
МислењаCOLON396
ЛокацијаCOLONБИТОЛА
Abe Howitc (Zdrave) neznam so ti e poentata, ama ako imas tvoe razmisluvanje kazi go. Nemoj da citiras drugi. A za to so
go napisav, razgovaraj so brat ti mozi toj ke ti objasni.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 13, 2017 12:39 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Абе Флоре, размислувањето мое е исто како болдираното и пцрвенетото на Сергеј.

Ако имаше нешто конкретно во твојот пост на што алудираш а сум го промашил, не го криј позади флоскули или еуфемизмни како „посматрач“ и „шетач“ кажи слободно.

А дека лигата веќе не е место за учење крап, не е.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 13, 2017 1:01 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 7:13 pm
МислењаCOLON396
ЛокацијаCOLONБИТОЛА
Mojot post go razbirat site, a samo ti nemozis da go razberis. Site go razbirat ama nejkat da go razberat.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 13, 2017 1:25 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
flore НапишиCOLON
A za to so go napisav, razgovaraj so brat ti mozi toj ke ti objasni.
Шо да му објаснам Флоре, се е објаснето.

Искрено немам што да кажам во темава нешто посебно.

Можам да се пофторам само дека ми е криво што неможам да учествувам во оваа лига поради битни семејни обврски.

Толку и бистро на сите екипи.

а и да, навивам за CT ПРЕСПАВ. :thumbs_up:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 13, 2017 7:22 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
CT ПРЕСПАВ бе? Уникатно. Името им одговара на карактерот. Да даде шефот одозгора, на натпреварите, око да не затворите. :D

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 13, 2017 10:21 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
daniel_veles НапишиCOLON
Предраг НапишиCOLON
Интерсни заклучоци :thumbs_up:

Учеството во овогодишната лига беше отворена за секој кој имаше желба, време, опрема и пари. Како што знаете од Декември веќе се знаеше каде ќе се лови а во Јануар го имавме и календарот па секој можеше да се пронајде и да испланира. По сугестии од минатат и предминатат година дека не е во ред кастингот да биде со елиминаторен карактер годинава за првпат се става кастинг и тоа прво коло со бодување. Имаше предлог и можност и за покачување на котизацијата но УО на МРФ одлучи котизацијата да остане иста.

Знаеме дека ќе се лови на вода каде што никогаш немало натпревар и не се знае со сигурност што ќе се случи и каков ќе биде уловот, но едно мораме да сватиме а и да прифатиме дека за да се биде рамо до рамо со колегите од другите репрезентации МОРАМЕ да ловиме (работиме) далеку и секако да се научи и применува техниката Зиг-Риг. Колку и да не ни се допаѓа ова или не сакаме да го прифаиме ова се модерните крапски трендови и треба да се знае и може.

Секој од вас има свое мислење и може да не се сложува со горенапишаново но тое е вистината, а масовноста што не е голема е самиот факт дека лигата е во период кога се годишни одмори, за оваа лига неможе да се учествува со 3кг. боили и 5 конзерви шеќерац, овдека нема да помине жбунче и дрвце, ќе треба да се фрла храна (која ќе кошта) и ќе треба сила и енергија да се сработи,....

Затоа на сите учесници во лигата им посакувам БИСТРО и секако нека победи најдобриот.

п.с. на колегата Даниел не би сакал да му реплицирам затоа еве ќе се видиме на суд :lepi:
Pedja

Vo koe svojstvo odgovoras na kritikite i postovite nazad??? Kako natprevaruvac? Kako kapiten?? kako pomosnik selektor ??

Ili kako nekoj koj gi brani stavovite na MRF radi licen interes?? ili kako nekoj koj pravi teorija na zagovor i podli zlonamerni izjavi od pozadi grb protiv nekogo ??

Dali ako ne se plasiras godinava za svetsko,ke imas doblest da se otkazes od odenje na svetsko vo svojstvo kapiten ili zamenik selektor,bidejki ima mnogu poiskusni i posposobni luge od tebe da ja izvrsuvaat ovaa funkcija?

Za ona poslednoto navedeno....nema da debatiram..Ishodot ke bide javno objaven ovde na forum,pa da gi zapoznaeme i kolegite so kakvi licnosto i zlonameri imaat rabota.

pozdrav
Даниел да нема забуни за тебе и за останатите прочитајте ги пропозициите за натпревари каде е се објаснето а јас ќе ви наведам само еден дел кој те интересира тебе.

- Кпитенот на крапската репрезентација на Македонија го избира УО на МРФ а капитенот во случајов Сергеј сам го одбира неговиот помошник- заменик.
Јас годинава сум натпреварувач и во никој случај капитен, заменик на капитен. Кој ќе биде помошник поима немам и не ме интересира на мене ми е да се натпреварувам а капитенот нека си одбере искусен помошник (или помошник со кого ќе може да работи).

- Понатака капитенот Е ТОЈ кој ја одредува тактиката, стратегијата, храната,.....а репрезентативците се тие кои треба и мора да работат по негова(нивна) тактика и стратегија.

Значи денес не е капитен (се сеќавате сите уште од Белград) да трча по продавници и да им купува конци и олова, да оди во камп да ги донесува боилите кои ги заборавиле, да оди да им донаса ПВА мрежи кои ги немаат, да оди во камп да им донесе мапи кои ги добиле сите а ги заборавиле,....

- Ова е репрезентација и тимска работа, СИТЕ треба да бидат како еден за да се успее

- на слободен риболов кој како сака, на натпревар- куп дуото е тоа кое си одлучува како ќе си работи и храни а овде во репрезентацијата Капитенот одлучува.

п.с. никогаш не сум мислел дека сум најискусен или најдобара (каде каде има подобри и поискусни) а секогаш сакам да се натпреварувам АМА на вода во бокс а не на компјутер. :secret:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 13, 2017 11:41 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
E sega jas ke vi bidam pomosnik kapitem.
Ne sum iskusen ali da mi dadat 10 dena ima da vi napravam pripremi ima da frlate poveke od Profa vi garantiram.
Ako on e 140 vie ke bidete 150, ako on e 150 vie 160.
Sala na strana sekoja pomos od mene ja imate i podorska i za liga i za na svetsko.
Sto treba za pozadina so ortakot vi stojme na raspolaganje.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2829303132ELLIPSIS43»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 37 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum