www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 9:31 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СнЕЖнА БаЈКа на ДрИНа
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 31, 2014 11:33 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Ова се сериозни бојници мајке ми, Злате што кажуваат колкави капиталци искачаат таму, оној на првата слика е доста сериозен бојник, по мое измеѓу 2 и 3 кила ??? :shock:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СнЕЖнА БаЈКа на ДрИНа
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 31, 2014 12:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Kolku se dvizat dnevnite dozvoli za stranci,a i voopsto kolku se dozvolite za taa reka.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СнЕЖнА БаЈКа на ДрИНа
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 31, 2014 2:40 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
Crven НапишиCOLON
Ова се сериозни бојници мајке ми, Злате што кажуваат колкави капиталци искачаат таму, оној на првата слика е доста сериозен бојник, по мое измеѓу 2 и 3 кила ??? :shock:
ако мислиш на онај скобал со кој е сликан златан - по негово кажување е некаде околу 3кг. и 200, 300 гр.

филип007
дневна дозвола кошта 5 евра, годишна 50 евра со тоа што ти важи и за езерото перуча и делот на дрина каде е концесионер друштвото МЛАДИЦА

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СнЕЖнА БаЈКа на ДрИНа
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 31, 2014 2:51 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Crven НапишиCOLON
Ова се сериозни бојници мајке ми...
Црвениов одма почнува да млати на српски, па па па :D

Злате, слабо риба бе за толку риболов? Убаво што сте прошетале :lepi: ама барем да закачеше нешто здраво

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СнЕЖнА БаЈКа на ДрИНа
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 31, 2014 3:03 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
PERUN НапишиCOLON
masala bravo spiro,ubava reportaza,a i golem ribar kako travar so vas,bravo.Da ti kazam najiskreno imam i jas zelba so ranko da lovam i nekoja skola plus da naucam.
Ранко исто така е и мушичар а верувај дека кога ке го запознаеш ке видеш дека е многу фер и коректен човек иако има оставено свој траг во риболовот таму, расположен е да ти даде секаква информација и да прави муабет на секоја тема поврзана со риболовт - нити едно место за риболов и нити една негова тактика нема да ти ја скрие
- верувај дека со таква екипа времето не го осеќаш, јас си мислам дека тоа дружење помина за миг а пак од друга страна пак сеуште неможам да се досетам на сите детали и теми за кои дебатиравме со него и со нешо, чата, хикмет

големи луге кои имаат на таа река оставено дел од своите срца -на секого кој има искрени намери во овај наш спорт би му пожелил да ја осети и да биде дел од ваква дружба- јас лично сум доста фасциниран и кројам планови и местам слободно време за наредниот ни наш МАРШ НА ДРИНА

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СнЕЖнА БаЈКа на ДрИНа
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 31, 2014 3:15 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
Филип НапишиCOLON
Злате, слабо риба бе за толку риболов? Убаво што сте прошетале :lepi: ама барем да закачеше нешто здраво
а кој од сите нас ојде да се изнафаќа ???? во тие денови нити еднаш не стана збор за да ги сакатиме скобалите, секој(мислам на сите тие луге што ги гледаш на сликите) ја имаше истата мисла - да имам барем еден удар ;) и да имаме барем 2-3 риби за вечерата да ги замезиме со вино. Дрина не е како верија кај праските, Дрина е посебна прикаска од сите реки во Босна и од сите други реки кај нас

- инаку да, ако сакавме да организираме дружење каде ке има многу риба, можевме да одиме на друга локација не многу подалеку од каде бевме - ама немаше да биде ДРИНА ;)

- и јас се прашувам, Што бараат сите овие личности тука кога уз пат имаат еден куп реки каде можат да пеглаат скобали ;)

- затоа се големи риболовци, затоа што размислуваат многу поинаку а кој размислува како нив во секое време е добредојден во ЕКИПАТА ;)

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СнЕЖнА БаЈКа на ДрИНа
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 31, 2014 3:24 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
spiro ti u bosna bese ili u svetska :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СнЕЖнА БаЈКа на ДрИНа
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 31, 2014 3:30 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
комшијата мој(К_Н) каде што ги врвеше мостовите - јас таму ловев :D , сега спремајте се за на вардар или за во клисурата слушам голем скобал јадело имало јака скобалјашка сколија за учење

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СнЕЖнА БаЈКа на ДрИНа
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 31, 2014 9:12 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Oкт 24, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON292
Tek sega go gledav klipceto i vi se voshituvam.
BRAVO.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СнЕЖнА БаЈКа на ДрИНа
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 31, 2014 11:24 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
spiro_jas НапишиCOLON
PERUN НапишиCOLON
masala bravo spiro,ubava reportaza,a i golem ribar kako travar so vas,bravo.Da ti kazam najiskreno imam i jas zelba so ranko da lovam i nekoja skola plus da naucam.
Ранко исто така е и мушичар а верувај дека кога ке го запознаеш ке видеш дека е многу фер и коректен човек иако има оставено свој траг во риболовот таму, расположен е да ти даде секаква информација и да прави муабет на секоја тема поврзана со риболовт - нити едно место за риболов и нити една негова тактика нема да ти ја скрие
- верувај дека со таква екипа времето не го осеќаш, јас си мислам дека тоа дружење помина за миг а пак од друга страна пак сеуште неможам да се досетам на сите детали и теми за кои дебатиравме со него и со нешо, чата, хикмет

големи луге кои имаат на таа река оставено дел од своите срца -на секого кој има искрени намери во овај наш спорт би му пожелил да ја осети и да биде дел од ваква дружба- јас лично сум доста фасциниран и кројам планови и местам слободно време за наредниот ни наш МАРШ НА ДРИНА
Piev so travar 2 piva I kafe imase vreme da pomuabetme,jas najmnogu go cenam kako taparos bojnicar,imam procitano mnogu negovi statii vo YU spisanija za bojnikot.definitivno zasluzuva pocit megu taparosite.Da nebese ranko nemase lani da kupam fly set za 700-800 eu a da kosta preku 1000.

_________________
...?


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 40 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum