www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 6:17 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS91011121314»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Zosto ni se odzema koncesijata na Akumulacija Globocica
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 12, 2013 4:58 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLONЧет Jул 11, 2013 6:36 pm
МислењаCOLON2
Филип наместо добродојде, како нов член на форумот, ме нападнавте дека имам некоја цел. Мислењето мое ако е дозволено на форумот слободно ке го искажам. Читајќи ја темата по мене гледам дека може да се доведат рибарите во заблуда. И затоа побарав информација на сајтот од Македонска риболовна федерација и само го постирав.
http://www.mrf1952.mk/dokumenti/2013/%D ... %D0%B2.pdf


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Zosto ni se odzema koncesijata na Akumulacija Globocica
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 12, 2013 5:08 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Jун 22, 2013 7:47 pm
МислењаCOLON36
ЛокацијаCOLONMiddle of Nowhere
A koja e reakcijata na MRF? Zarem oni neznaat zosto e odzemena dozvolata i zosto ne pobarate pomos od ostanatite ribolovni zdruzenija da pratat dopisi do MRF i do nadleznoto ministerstvo?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Zosto ni se odzema koncesijata na Akumulacija Globocica
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 12, 2013 5:12 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
filip030682 НапишиCOLON
Se registriral vcera pa i edinstveniot post mu e toj kade soli pamet.......jasna mu e namerata i celta.
1. Филипе, што трабуњаш кога постираното е во рамки на ЗАКОНОТ.
2. Која зла намера е ако некој укажува дека вода без концесија е ЗАБРАНЕТА ЗА РИБОЛОВ. ?
3. Ај како многу “умна глава“ кажи ја “задната намера“ на постираното. :mrgreen:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Zosto ni se odzema koncesijata na Akumulacija Globocica
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 12, 2013 5:14 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Jун 22, 2013 7:47 pm
МислењаCOLON36
ЛокацијаCOLONMiddle of Nowhere
ribari_struga НапишиCOLON
Филип наместо добродојде, како нов член на форумот, ме нападнавте дека имам некоја цел. Мислењето мое ако е дозволено на форумот слободно ке го искажам. Читајќи ја темата по мене гледам дека може да се доведат рибарите во заблуда. И затоа побарав информација на сајтот од Македонска риболовна федерација и само го постирав.
http://www.mrf1952.mk/dokumenti/2013/%D ... %D0%B2.pdf
Kakva zabluda? Pa duri i jas odovde znam deka e odzemena koncesijata i znam deka nema ribolov na mesta kade ne e dodelena koncesija. Reakcijata bese sto novo registriran clen, bez da se pretstavi koj e, od kade e, sto e, odma objavuva vo dosta cuvstvitelna tema.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Zosto ni se odzema koncesijata na Akumulacija Globocica
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 12, 2013 6:00 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Stole НапишиCOLON
Тасим,
Што вртиш како “киша око Крагуевца“ кога и ти, а и добар дел од лабуништани го знаете мотивот.
Убаво рече Филип...“Добро бе, на никој не му е јасно што е работата или сите се прават луди? :filip:
Уште еднаш ќе ги повторам овој пост. :mrgreen:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Zosto ni se odzema koncesijata na Akumulacija Globocica
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 12, 2013 6:12 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 1:56 pm
МислењаCOLON678
Stole НапишиCOLON
Stole НапишиCOLON
Тасим,
Што вртиш како “киша око Крагуевца“ кога и ти, а и добар дел од лабуништани го знаете мотивот.
Убаво рече Филип...“Добро бе, на никој не му е јасно што е работата или сите се прават луди? :filip:
Уште еднаш ќе ги повторам овој пост. :mrgreen:

taka e stole imas pravo :lollol: :head_bang: :head_bang: :head_bang:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Zosto ni se odzema koncesijata na Akumulacija Globocica
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 12, 2013 6:54 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ribari_struga НапишиCOLON
Филип наместо добродојде, како нов член на форумот, ме нападнавте дека имам некоја цел. Мислењето мое ако е дозволено на форумот слободно ке го искажам. Читајќи ја темата по мене гледам дека може да се доведат рибарите во заблуда. И затоа побарав информација на сајтот од Македонска риболовна федерација и само го постирав.
http://www.mrf1952.mk/dokumenti/2013/%D ... %D0%B2.pdf
Еве ја темата за добредојде - :arrow: viewtopic.php?f=62&t=17&start=1490, не си нападнат него на членовите им падна во очи што не знаат со кого треба да полемизираат, обично сите овдека се познават колку толку
инаку за информацијата - таа е кава што е и затоа е и цела оваа тема отворена ;) и секој има право да постира

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Zosto ni se odzema koncesijata na Akumulacija Globocica
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 12, 2013 7:46 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
ribari_struga НапишиCOLON
Филип наместо добродојде, како нов член на форумот, ме нападнавте дека имам некоја цел. Мислењето мое ако е дозволено на форумот слободно ке го искажам. Читајќи ја темата по мене гледам дека може да се доведат рибарите во заблуда. И затоа побарав информација на сајтот од Македонска риболовна федерација и само го постирав.
http://www.mrf1952.mk/dokumenti/2013/%D ... %D0%B2.pdf
Drugar ne mi izgleda bas deka prvat vleguvas vo forumov a voedo prv pat da vleis i da postavis fotografija kako i da e ...

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Zosto ni se odzema koncesijata na Akumulacija Globocica
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 12, 2013 7:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Boris75 НапишиCOLON
A koja e reakcijata na MRF? Zarem oni neznaat zosto e odzemena dozvolata i zosto ne pobarate pomos od ostanatite ribolovni zdruzenija da pratat dopisi do MRF i do nadleznoto ministerstvo?
Mozda ke ja cueme otkako ke se vratat od setanje :mrgreen:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Zosto ni se odzema koncesijata na Akumulacija Globocica
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 13, 2013 1:47 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Jун 16, 2013 1:52 pm
МислењаCOLON42
pocituvani sportsdki ribolovci.
posle sevo ova sto moze da se pricita tuka site sme so edna cel i edno mislenje a toa e : da se socuva sportskiot ribolov na globocicko ezero...
da ne dojdeme vo situacija nekoj drug da rakovodi so globocicko ezero so mnogu po razlicna cel od ovaa sto ja ima zdruzenueto CRN DRIM OD LABUNISTA .
da ne dojdeme vo situacija nekoj da dojde i da ni rece ( eeejjjj nemoj tuka da lovis imam mrezi frleno cemi gi iskines mrezite :( dago socuvame ova malce sto ni ostana za sportski ribolov za drzenje za takmicnje za sredbi so prijaeli drugari od celata nasam drzavicka i od posiroko

SE NADEVAM I UBEDEN SUM DEKA MNOGU CE SE SLOZAT SO MENE I CENI POMOGNAT VO NASATA CEL DAGO SOCUVAME EZEROTO KAKO STO I DOSEGA SME GO CUVALE


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS91011121314»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 7 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum