www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 30, 2024 1:33 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3334353637ELLIPSIS132»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 11:02 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ne izigravam , a reportaza ke stavam dobra i golema, samo nema da bide na malo rekice zolto kofice i kaj sto zajakot lovi sam i nikoj drug, nego ke bide na golemo rekice i so edno 1000 ribari okolu nego.
.a so ovaa grcija stvarno ne ste mi jasni..izleguva deka site necinat, dobri se samo oni 5% so vizite, sto polnea camci so stuki i somovi,a za bela riba da ne praam muabet..zatoa nema da ne bide nikogas da znaete site, u druga zemja ocite ke si gi izvadite..ela bre tuka mazi fakajte da ve vidam ;)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 11:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
Dobar ribolovec ce izvadi riba iako si mu go fatil mestoto.
Pr. Kolegata Kire na Vardar ce fati riba iako mu e nekoe konjak mesto fateno.a goleminata mu e vo toa sto ce ti dade gps pozicija do mesto.

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 11:07 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
se slozuvam.. septevri i oktovri mesec na nasiov revir se izvadi toni mrena i bojnik..
sega basino selo ima po 50 ljudge samo 5 dusi vadat na sekoja pozicija..
vardar e prepoln so riba. e sega po ne aktivna od sto e prepoln so hrana.. koja hrana ja ima dole u grckite reki bre, 2 kamenja nema se e pesociste, da se cuva i nelovi ribata kaj nas kako kaj niv, ke ima 100 pati poveke od grcija u sekoj pogled//

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 11:09 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
ico baits НапишиCOLON
ne izigravam , a reportaza ke stavam dobra i golema, samo nema da bide na malo rekice zolto kofice i kaj sto zajakot lovi sam i nikoj drug, nego ke bide na golemo rekice i so edno 1000 ribari okolu nego.
.a so ovaa grcija stvarno ne ste mi jasni..izleguva deka site necinat, dobri se samo oni 5% so vizite, sto polnea camci so stuki i somovi,a za bela riba da ne praam muabet..zatoa nema da ne bide nikogas da znaete site, u druga zemja ocite ke si gi izvadite..ela bre tuka mazi fakajte da ve vidam ;)
Ицо ти ќе ставиш репортажа кога ќе ги стрижат прасињата исто како што стави слика од длабоките чизми што ми ги препорачуваше а за малата рекичка и за жолтата кофичка треба да си мајстор да зборуваш подобро мала рекичка него ли никаква Зајак.П.С.Кофичката е зелена сега чисто информативно Зајак.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 11:29 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
pa takva nikogas kako tvojatareportaza, od drugata nedela sekoj den ke mi bide reportaza, inace jas neznam da stavam mi stavile drugi kako i ovoj pat sto ke stavat..samo porealna i pokonstruktivana bez krienje mesta narocito so 5 bojnicinja.
samo dobro e sto se navredi od mojov post dobronameren i vistinit za grcija.. nisto poveke ne kom ke ve ostavime vas majstorite so vizite da kom kade cel zivot skrisno fakate..
a znaes li edna slucka za grcija sto se spotegnaa ljudge od skopje za da fatat edna stuka so dobra namera, a nekoj od tamu gi akase cel, vamu tamu, pod mostot itn den gore, za samo da ebat 600km.prijatel ;) e ova e slicno na vasite komentari ;) . site mi nalikuvate so komentarive sto gi citam za grcija edno na isto, kako prijatelot :) .. nikoj ne ve tera da pravite i pustate reportazi ako ne sakate,toa da ne se zaboravi, a pravdanje od tipot nikoj ne pusta i jas ne pustam za mene i stvarno glupo i cinicno..
a za cizmite si u pravo ,zaboraviv od premnogu obvrski. imas u veles kaj tose ete sega on prodava takvi, ako ne si kupil..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 11:30 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Чисто да прашам и само ме интересира...зошто одите во Грција по риба?

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 11:31 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
petel pa ti ama tesko prasanje :!: :!:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 11:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
хахахах е ајде де 1000 зошто, 1000 затоа :idea:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 11:35 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
ico baits НапишиCOLON
pa takva nikogas kako tvojatareportaza, od drugata nedela sekoj den ke mi bide reportaza, inace jas neznam da stavam mi stavile drugi kako i ovoj pat sto ke stavat..samo porealna i pokonstruktivana bez krienje mesta narocito so 5 bojnicinja.
samo dobro e sto se navredi od mojov post dobronameren i vistinit za grcija.. nisto poveke ne kom ke ve ostavime vas majstorite so vizite da kom kade cel zivot skrisno fakate..
a znaes li edna slucka za grcija sto se spotegnaa ljudge od skopje za da fatat edna stuka so dobra namera, a nekoj od tamu gi akase cel, vamu tamu, pod mostot itn den gore, za samo da ebat 600km.prijatel ;) e ova e slicno na vasite komentari ;) . site mi nalikuvate so komentarive sto gi citam za grcija edno na isto, kako prijatelot :) .. nikoj ne ve tera da pravite i pustate reportazi ako ne sakate,toa da ne se zaboravi, a pravdanje od tipot nikoj ne pusta i jas ne pustam za mene i stvarno glupo i cinicno..
a za cizmite si u pravo ,zaboraviv od premnogu obvrski. imas u veles kaj tose ete sega on prodava takvi, ako ne si kupil..
Зајак и ти не си имун на провокции што се однесува за 5 бојници јас мислам дека 5 е повеќе од 0 исправи ме ако грешам,а за шетањето 600 км низ Грција признај дека беше ти а не некој друг бидејќи само тебе Зајак вака можат да те заебат така ти е тоа кога немаш искуство. ;)
Благодарам Зајак си купив Тигар Пирот Гумени до појас ама со неопрен во внатрешноста до колена.


Последна промена од 1 на CASPERSKY, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 11:36 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Баш дека е лесно, ПАРИ ДА МИ ДАВАШ НЕ ОДАМ ВО ГРЦИЈА!
Што мерак толку па во Грција да млатите душа покрај толку златни реки и езера.
Јас цела година дали фатив 3-4 крапа и 3-4 амура по дививе води и воопшто не се каам.
Не го рачунам гого и други комерцијали.
Кеф ли е во прашање или да се фати што повеќе риба?
Стварно не ми е јасно... :roll:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3334353637ELLIPSIS132»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum