www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 30, 2024 1:21 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3233343536ELLIPSIS132»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 9:03 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
Jas bas i ne vi ja svacam poentata na muabetot...osven ekoloskiot del,i toa deka poradi toa mema da ne pustaat da lovime.

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 9:07 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
КАСПЕРСКИ
- и тогаш имаше доста праматари што одеа по риба по езерата и реките со цел да ја продадат стигаа до степен и по мрежите да буричкаат кај локалните рибари за да вадат риба и да ја донесат :twisted:

последно што бев на едно езеро првиот локалец што дојде по риба знаеш ли кој муабет ми го кажа ВИЕ ЛИ СТЕ ТИЕ ШТО ЈА ПРОДАВАТЕ РИБАТА :twisted: :twisted:

да кажвам ли уште што се се има правено и се прави --- СТРАМОТА :!: :!:

- Е па и затоа не одам :!: - нигде не сум оставил таков пример и многу им ,, БЛАГОДАРАМ „ на оние кои го оставиле.
АЛАВ ДА ИМ Е - опасни рибаришта :dragon:

-јас знам каде има и кај нас риба, доволно ми е да си направам кев кога ми се оди по риба ;), нема потреба да ме резилат по белиот свет :(


ПС - читајте и размислувајте колеги кој каде се најдува, и кој го користи форумот за вакви дела - АРАМ ДА МУ БИДЕ

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 9:36 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Oкт 10, 2011 1:07 pm
МислењаCOLON146
ЛокацијаCOLONOstrovo, Skopje
Поентата е таа што ја кажа и Касперски , почна да оди и ќоро и сакато, точно е и тоа дека никој наа никого нема право да му брани да оди но порано беше многу помирно и почисто, во март годинава на Бистрица избројав 21 кола (тоа помножи го х3 или 4) , на Агитис пред тоа 23 коли ... а повеќе од пола се плеткаат и фаќаат места. И моментот со касапите, кај мостот на Нигрита на Серес , се расправав со 6 бугари затоа што фрлаа сермиња од чамец сред бел ден на каскадата , а куп грци гледаат од другата страна , еден токмак од маџари ми вика дека држел кафеана и дека ја продавал рибата во неа , тој истиот фрла мрежички и швка , уште мал милион ги има такви. Да не го тупам повеќе :)

_________________
"FILLET & RELEASE CLUB"


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 9:38 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Пред едно две години на едно езеро во Грција фатија двајца Бугари кои ловеле со "само " 103 ( сто и три ) трски !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 10:25 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
treba pa da gi stavat vizite i nekolku majstori sto odele u grcija pa naa raat da si fakaat, i ja vrakale sekako ribata nazad.. ;)
tuka treba da fakate ne u grcija bre braka, i kaj nas u sekoj pogled ne e siromasno so riba kako sto mislite..
za sam i nikoj okolu tebe, i nikoj sto ne ja faka i buricka ribata, e stvarno tamu e majstorija da fatite :D :D
kako keltan na crna ste, se sami sakate da bidete :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON КОГА.КАДЕ, ЗОШТО и КАКО - ПО РИБА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 10:46 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
Spirka, a i za drugite!Odete lovete i kutete,,najpametno,, na forumov ima1000 clenovi od koi 500 se od odnie :secret: pa posle kerivo ni e.Riba ima nesto ali ne jade......

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 10:52 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
petel bre naucete se ednas deka vasite ribi nikoj ne gi faka, mesta ,ebavi mestata tajni sto gi imate,,\
ocite ke si gi izvadite ne mozam da ve razberam..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 10:53 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
ace penja НапишиCOLON
Spirka, a i za drugite!Odete lovete i kutete,,najpametno,, na forumov ima1000 clenovi od koi 500 se od odnie :secret: pa posle kerivo ni e.Riba ima nesto ali ne jade......
Од сега само рибите ги сликаме, местата нека се тајна,бидејќи со репортажите се наплодија и пеликаните желни за добро прихрането место а и не е фер,од 1000 члена 5 души само прават репортажи што е малку малку е а пеликани има се повеќе.БИСТРО!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 10:55 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
ico baits НапишиCOLON
ace penja НапишиCOLON
Spirka, a i za drugite!Odete lovete i kutete,,najpametno,, na forumov ima1000 clenovi od koi 500 se od odnie :secret: pa posle kerivo ni e.Riba ima nesto ali ne jade......

petel bre naucete se ednas deka vasite ribi nikoj ne gi faka, mesta ,ebavi mestata tajni sto gi imate,,\
ocite ke si gi izvadite ne mozam da ve razberam..
Абе Зајак стави некоја репортажа па после збори не ми изигравај пеликан!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ГРЦИЈА
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 29, 2012 10:56 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
CASPERSKY НапишиCOLON
ace penja НапишиCOLON
Spirka, a i za drugite!Odete lovete i kutete,,najpametno,, na forumov ima1000 clenovi od koi 500 se od odnie :secret: pa posle kerivo ni e.Riba ima nesto ali ne jade......
Од сега само рибите ги сликаме, местата нека се тајна,бидејќи со репортажите се наплодија и пеликаните желни за добро прихрането место а и не е фер,од 1000 члена 5 души само прават репортажи што е малку малку е а пеликани има се повеќе.БИСТРО!!!
tokmu taka,sega spremam eden teks i nekoja slika, pa na nekoj ke mu stane jasno sto e rab ok :?:

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3233343536ELLIPSIS132»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 10 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum