www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 4:55 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 16, 2012 6:19 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
RESPECT bato OKI kapata dolu i da se mnozat vakvite ulovi :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 16, 2012 6:24 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON2299
ЛокацијаCOLONНа секоја локација,ха ха ха
Чисто да нема сомневање .
Мерен во должина од устата по должина на грбот -63см ,а тежина 2850 гр( ЧИСТЕН.)




Подобро не можам да докажам.

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 16, 2012 6:27 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON583
ЛокацијаCOLONСкопје
Украде 2 сантима....хахахаха..ама ако рибарски е тоа...да ти се множат ваквите капиталци

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 16, 2012 6:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON2299
ЛокацијаCOLONНа секоја локација,ха ха ха
sasoj НапишиCOLON
Украде 2 сантима....хахахаха..ама ако рибарски е тоа...да ти се множат ваквите капиталци


Фала ти бато.
Кој рибар ја кажал вистината па и јас тоа да го направам . :lol: :lol: :lol:
Се шалам мислев дека подобро е да докажам за да нема сомнеж.

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 16, 2012 11:59 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 1:26 am
МислењаCOLON170
ЛокацијаCOLONн.ИЛИНДЕН
okiribar НапишиCOLON
ribarottt НапишиCOLON
Ovoj e samo za tava ;ALA OKI; 8-) ;) pozdrav drugari isto kako i jas da sum bil koga gi gledam slikite aj ziveli od mene.


Борис како што можеш да прочиташ Деки кажа дека не беше со нас затоа не може да потврди ништо.
jas odprilika samo kazav sto go vidov po slikite


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 17, 2012 9:19 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Честитки, како и да е, на границата од 3 е сигурно, да заокружиме :D , такви зверови ретко кој фатил во Македонија, тоа е на рангот на Пастрмка од 7 кила, Мрена од 5 кила, Крап од 25 кила, Сом од 90 кила, трофеј е и мислам дека вакви трофеи треба да најдеме начин да се зачуваат, (препарираат) гордо да стојат за век и векови, размислете за друг пат, овој пат сте го мзнале, ама јадењето е еднаш, а препариран може со години да си го гледаш ;)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 17, 2012 10:32 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
... абе Оки, ја начека значит, Бабата Кленка :lol: Браво да ви е, на сите да ви е Браво :mrgreen: ;)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 17, 2012 12:07 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Jун 10, 2011 5:18 pm
МислењаCOLON359
ЛокацијаCOLONSkopje -Ilinden -
Сабајле го слушнав муабетот како Брзо и решително си донел Одлука да не одиш на пиво фест :arrow: туку право на МАВРОВО, :lol: :lol: :lol:

Капиталниот улов на Клен ке се ПаметИ ,

Пиво фест до годинаа во полн состав :geek:

:) ОДЛУКА НА МЕСТО :)

Б И С Т Р О

_________________
Риболовот не е хоби - тоа е животeн стил...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 17, 2012 4:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON2299
ЛокацијаCOLONНа секоја локација,ха ха ха
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Честитки, како и да е, на границата од 3 е сигурно, да заокружиме :D , такви зверови ретко кој фатил во Македонија, тоа е на рангот на Пастрмка од 7 кила, Мрена од 5 кила, Крап од 25 кила, Сом од 90 кила, трофеј е и мислам дека вакви трофеи треба да најдеме начин да се зачуваат, (препарираат) гордо да стојат за век и векови, размислете за друг пат, овој пат сте го мзнале, ама јадењето е еднаш, а препариран може со години да си го гледаш ;)


Борис како прво Големо благодарам за честитката,и за тоа што репортажата се најде на насловната страна, а за преперирањето размислував и за тоа,ама не познаваме таква личност и не знаевме каде да се обратиме, па мислев дека најдобро ке биде да се исчисти рибата за да не се расипе ,а не затоа дека сум ја спремил за јадење.
Свесен сум за каков примерок се работи знам дека вакво нешто ретко се лови со оглед на тоа дека имало и солидни риби како примероци, ама оваа беше посебна-- само по себе.
Затоа најсрдечно би ве замолил за препорака (за препарирање) и за совет ,доколку би се повторила оваа авантура , а мислам дека никогаш не се знае што плови во нашите води,,,,,, и да се надеваме дека вакво нешто ке се повтори на било кој од нас. РИБАРИТЕ.
Благодарам Оки-рибар.

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Последна промена од 2 на okiribar, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 17, 2012 5:13 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON583
ЛокацијаCOLONСкопје
okiribar НапишиCOLON
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Честитки, како и да е, на границата од 3 е сигурно, да заокружиме :D , такви зверови ретко кој фатил во Македонија, тоа е на рангот на Пастрмка од 7 кила, Мрена од 5 кила, Крап од 25 кила, Сом од 90 кила, трофеј е и мислам дека вакви трофеи треба да најдеме начин да се зачуваат, (препарираат) гордо да стојат за век и векови, размислете за друг пат, овој пат сте го мзнале, ама јадењето е еднаш, а препариран може со години да си го гледаш ;)


Борис како прво Големо благодарам за честитката,и за тоа што репортажата се најде на насловната страна, а за преперирањето размислував и за тоа,ама не познаваме таква личност и не знаевме каде да се обратиме, па мислев дека најдобро ке биде да се исчисти рибата за да не се расипе ,а не затоа дека сум ја спремил за јадење.
Свесен сум за каков примерок се работи знам дека вакво нешто ретко се лови со оглед на тоа дека имало и солидни риби како примероци, ама оваа беше посебна-- само по себе.
Затоа најсрдечно би ве замолил за препорака (за препарирање) и за совет ,доколку би се повторила оваа авантура , а мислам дека никогаш не се знае што плови во нашите води,,,,,, и да се надеваме дека вакво нешто ке се повтори на било кој од нас.
Благодарам Оки-рибар.
Порано знам препарираше Мекедон,работи во зоолошка градина во природонаучниот музеј...
незнам дали сеуште работи ама вреди да прашаш мене ми има препарирано доста диви животинчиња...

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 24 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum