www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 4:57 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 28, 2012 8:23 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Ubavava prikazana si imase ubav pocetok,malku po buren tek i na kraj ubav kraj so ubav tekst..Se NADEVAM DEKA STRASTITE SE SMIRIJA....Ideme ponatamu kako i se ostanatoto vo zivotot.Mene mi bese najlesno se da izbrisam no ostaviv a i kako da znaev deka ova vaka ke se zavrsi.Koga poveketo megu nas ke se zapoznaat na voda i koga ke ribarat nekolku pati veruvam deka mislenjata ka se smenat..Eve ja na primer koga go vidov Dare$ mislev znae da vozi maestral,a on me kosta 300 evra vo vobleri... :lol:

Bistro do site i se gledame na voda........

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 28, 2012 11:10 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Tasim НапишиCOLON
da se nadovrzam na nezadovlstvoto na samir od poedinci toa nebaa komentari vece povise od toa provokacii i navredi vo odredini temi
vo taa tema isto taka jas bev navreden sto za zal netrebese taka da bide ali sega nebitno jas tuka na forumov bev kako prestavnik na ribolovnoto drustvo CRN DRIM Labunista posto sum eden od rakovodstvoto i mozam da kazam deka sum klucen igrac na toaa zdruzeniee od denes pa ponataka moja odluka je donesuvam zaklucok deka ponataka nema nikakvi informaci ili slucuvanja koi gi ima na globocicko ezero da gi dostavuvam tuka na forumov a samir kako clen na ova drustvo sto ce pravi ponataka toa e negovo pravo pozzz.
Јас сега ја проследувам дискусијава, или тоа што останало од неа бидејќи сум службено надвор од земјата, гледам дека имало прашина, но гледам дека има и извинувања, што е одлично за целокупниот дух на комуникација

Она што ми смета :evil: се вакви коментари како што е на Тасим подоле гледам и на Емил, што мислам дека е избрзан и воошто несоодветен.

Тоа што некој поединец/поединци иницирал некоја расправија и сл. тоа не е став на цел форум, зошто го мешате форумот со тоа ?.....плус ако некој од некој е навреден, нешто не му се допаѓа има начин да каже, да сугерира, да се пожали може на модератори, на администратор......, а не одма вакви коментари......Трето - информации за Глабочица, па на Вас ви одговара да има што повеќе информации за Глобочица, како што знам сте едни од конкурентите за концесија, ако не сте се откажале од тоа ????.....И крајно, мислам дека форумот и сајтот (и голем број поединци од нас) максимално коректно и другарски се имаат поставено кон Вас, така што мислам дека овие коментари Ви се избрзани


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 28, 2012 6:55 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Tasim НапишиCOLON
da se nadovrzam na nezadovlstvoto na samir od poedinci toa nebaa komentari vece povise od toa provokacii i navredi vo odredini temi
vo taa tema isto taka jas bev navreden sto za zal netrebese taka da bide ali sega nebitno jas tuka na forumov bev kako prestavnik na ribolovnoto drustvo CRN DRIM Labunista posto sum eden od rakovodstvoto i mozam da kazam deka sum klucen igrac na toaa zdruzeniee od denes pa ponataka moja odluka je donesuvam zaklucok deka ponataka nema nikakvi informaci ili slucuvanja koi gi ima na globocicko ezero da gi dostavuvam tuka na forumov a samir kako clen na ova drustvo sto ce pravi ponataka toa e negovo pravo pozzz.
Јас сега ја проследувам дискусијава, или тоа што останало од неа бидејќи сум службено надвор од земјата, гледам дека имало прашина, но гледам дека има и извинувања, што е одлично за целокупниот дух на комуникација

Она што ми смета :evil: се вакви коментари како што е на Тасим подоле гледам и на Емил, што мислам дека е избрзан и воошто несоодветен.

Тоа што некој поединец/поединци иницирал некоја расправија и сл. тоа не е став на цел форум, зошто го мешате форумот со тоа ?.....плус ако некој од некој е навреден, нешто не му се допаѓа има начин да каже, да сугерира, да се пожали може на модератори, на администратор......, а не одма вакви коментари......Трето - информации за Глабочица, па на Вас ви одговара да има што повеќе информации за Глобочица, како што знам сте едни од конкурентите за концесија, ако не сте се откажале од тоа ????.....И крајно, мислам дека форумот и сајтот (и голем број поединци од нас) максимално коректно и другарски се имаат поставено кон Вас, така што мислам дека овие коментари Ви се избрзани
Zdravo Boris, Odlukata sto ja donese Tasim od razocaruvanje od poedinci .. No jas Drim kako clen na Zdruzenieto ke prodolzam da gi informiram clenovite na forumov i posiroko za sostojbite na Globocicko e.

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 28, 2012 7:12 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Dobra odluka

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 28, 2012 8:17 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Drim НапишиCOLON
No jas Drim kako clen na Zdruzenieto ke prodolzam da gi informiram clenovite na forumov i posiroko za sostojbite na Globocicko e.
Oдлуката ти е сосема на место,незначи дека ако некој се конфронтира со некој, дека целиот форум нечини.Извинувањето на Јане треба да се почитува.Со нетрпение барем јас, ја очекувам следната репортажа :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 28, 2012 9:43 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
И Тасим ќе си пишува, без грижа :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 28, 2012 9:47 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 1:55 pm
МислењаCOLON421
Филип НапишиCOLON
И Тасим ќе си пишува, без грижа :)
Lelelele ovde bilo interesantno...Gledam jas nekni vecer zustro e..ama aj rekov da ne jadam burek...a nemozam da razberam so bilo........koj so kogo se raspraval?!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 29, 2012 7:43 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јован, гледај кон иднината, не се навраќај на минатото ;)

Денес очекуваме уште едно видео од крап 5,5 кг, фатен вчера вечер од Тасим :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 29, 2012 7:14 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
Филип НапишиCOLON
Јован, гледај кон иднината, не се навраќај на минатото ;)

Денес очекуваме уште едно видео од крап 5,5 кг, фатен вчера вечер од Тасим :D
Vcera bev sluzbeno na ovaa strana pa nema sansa da pominam od tuka da ne slezam do tesnecot cisto da vidam kako e i da si popram muabet so nekoj ribar :D
Satot bese tri pekol zesko a dolu mirno, tivko ,ladovina BOZEVNA UBAVINA.
[ img ]
Mestoto na Tasim
[ img ]
Se nadevav deka ke najdam nekoj Tasim ili Samir da si popram muabet ama tie ne bea tamu.Dobiv informacija od prva raka deka Samir e na rabota a Tasim e na bacilo pa mozebi ke dojdi pokasno.
Informaciite gi dobiv licno od vujko mu na Samir mislam deka strikoto se preziva Kazimovski(ako gresam popravete me) si napravivme prekrasen muabet so nego i me fascinira so negovata ljubeznost i gostoprimlivost vsusnost kako i site od ovaj kraj :D :D
Pozdrav do crn drim labunista i se nadevam deka ke se vidime naskoro so polna ratna sprema na voda :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 29, 2012 7:50 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
Da VUJCETO e toj jas ne bev a tasim bese na ribolov no posle plade ..
Toj e najdobriot ribolovec na tapa uste eden mesec i ke pocne da gi lovi golemite klenovi,a nazima gi lovi Skobusite od livadite pa se do Lozani :)
Pozz i do tebe drugar steta sto ne se vidovme no se nadevam drugiot pat ke se sretneme ;)

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 52 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum