www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 3:44 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS9»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 26, 2012 8:09 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
bravo za ulovot.Videata se super.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 26, 2012 8:58 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Prav globocicki divljak.Bravo SAmir odlicni krapovi.

P.S.Nigde nevidov slika na pushtanje da ne Mrco ti ostavil amanet kako on shto pravi zaedno so predvezite :D :D :D :D
Ne go slushaj za takvi raboti :( :( :(

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 26, 2012 9:12 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
mene ne mi e nejasno ona 25udara za 2 ssaaata,, posle prihrana so 10kg pcenka,,, na ribnik go nema toa, i go nemalo ,ako go ima na globocica,,KADE STO ZIVEAT KLASICNI DIVJACI,,koga eden ke se zakaci na jadica i drugite 20 magla fakaa,,, stres u toj moment,,,sekoja cest,taa e najdobra voda u evropa,, i neZnam i mislam kako moze stvarno ova da se sluci ,bas na taa voda koja e teska za l;ovenje,a i krapot e prava lisica,, samo moja pretpostavka,, ako ima nekoj argomunt ,i deka stvarno jadat na globocica kako sto pisav, unaopred se izvinuvam..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 26, 2012 9:15 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
ico baits НапишиCOLON
mene ne mi e nejasno ona 25udara za 2 ssaaata,, posle prihrana so 10kg pcenka,,, na ribnik go nema toa, i go nemalo ,ako go ima na globocica,,KADE STO ZIVEAT KLASICNI DIVJACI,,koga eden ke se zakaci na jadica i drugite 20 magla fakaa,,, stres u toj moment,,,sekoja cest,taa e najdobra voda u evropa,, i neZnam i mislam kako moze stvarno ova da se sluci ,bas na taa voda koja e teska za l;ovenje,a i krapot e prava lisica,, samo moja pretpostavka,, ako ima nekoj argomunt ,i deka stvarno jadat na globocica kako sto pisav, unaopred se izvinuvam..
Ова твоето ми држи вода, после 10кг пченка пола да остане неизедена ќе се создаде азот и веќе никогаш нема да припари таму риба..
ЕВЕНТУАЛНО да има крап на секој метар квадратен внатре во Глобочичко езеро и да не знаат што да праат со себе.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 26, 2012 9:17 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
ico baits НапишиCOLON
mene ne mi e nejasno ona 25udara za 2 ssaaata,, posle prihrana so 10kg pcenka,,, na ribnik go nema toa, i go nemalo ,ako go ima na globocica,,KADE STO ZIVEAT KLASICNI DIVJACI,,koga eden ke se zakaci na jadica i drugite 20 magla fakaa,,, stres u toj moment,,,sekoja cest,taa e najdobra voda u evropa,, i neZnam i mislam kako moze stvarno ova da se sluci ,bas na taa voda koja e teska za l;ovenje,a i krapot e prava lisica,, samo moja pretpostavka,, ako ima nekoj argomunt ,i deka stvarno jadat na globocica kako sto pisav, unaopred se izvinuvam..

море зајак , ослабни у тоа прстите имаш едно чудо вишак букви неможе човек да те разбере :lol: :lol: :lol:

искрено и мене ми дојде чуден муабетот пошто такво нешто и на језовир тешко да се случи а камо ли на глабочица за која имам слушано дека е тешка вода :?

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 26, 2012 9:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
ico baits НапишиCOLON
mene ne mi e nejasno ona 25udara za 2 ssaaata,, posle prihrana so 10kg pcenka,,, na ribnik go nema toa, i go nemalo ,ako go ima na globocica,,KADE STO ZIVEAT KLASICNI DIVJACI,,koga eden ke se zakaci na jadica i drugite 20 magla fakaa,,, stres u toj moment,,,sekoja cest,taa e najdobra voda u evropa,, i neZnam i mislam kako moze stvarno ova da se sluci ,bas na taa voda koja e teska za l;ovenje,a i krapot e prava lisica,, samo moja pretpostavka,, ako ima nekoj argomunt ,i deka stvarno jadat na globocica kako sto pisav, unaopred se izvinuvam..
Hehe Ico ne potvrid deka jadelo stalno 20-25 udarci za 2-3 casa a da znaeses se slucuva samo ne kaj site ribari samo kaj tie sto go znaat dobro terenot ;) mene licno mi se sluci pred dve godini od 6:15-9 casot da imame 15 krapa najmaliot 4 najgolemiot 8 kg a udari imavme najmalku 30... Na drug nacin sto go lovime e tapa podvizna na lezenje e vo tie nepristapni tereni ni se ima slucuvano po 40 udari da imame a da izvadime 10 krapa i toa najmaliot 3 kg najgolemiot 9 kg
Da znajs na globocicko ko ke krenat krapovi da pasat gi ima vo ogromni jata posto jas sum najmalku 15 godini ribolovec od koi 12 krapski ribolovec isklucivo na globocicko ezero strikomi e najmalku 37 godini ribolovec od koi 30 krapski ribolovec taka da za globocicko nemoze da mi kazuva nikoj posto sme go iskusile za druga vode ne tvrdam nisto..

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 26, 2012 9:36 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
Mnogumina od vas lovat na Boili jas retko sum lovel na boili kolku hemija stavate vie vo boilita? ke nakrmite so najmalku 2-3 kg boili pa razni peleti pa sekeras pa praskasta hrana sto uste ne ..od taa hrana polovina ke ja izedat sitnite ribi klenovite i slicno , e kajnas ima eden problem sto ima klenovi kade sto ke napravat popara 30% od pcenkata ke ja izedat krapovi ima vo izolbilie kade sto ke dojtat i ke uzivaat na prihranata 20 % od taa prihrana ke propadne vo tinjata( multa) taka da ostanuvaat uste 50% e sto se 5-6 kg pcenka za 20-30 krapovi ??

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 26, 2012 9:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 1:56 pm
МислењаCOLON678
samce cestitki so zakasnuvanje posto nebev prisuten doma
da mi ti je alal znaci si gi nacekal hehehe kako i obicno ;) samce za prijatelive sto neznaat kolku moze krap na den da se izvadi toa je druga prica ti rece 20-25kom na den ima ponekogas i povise od tolku
ali drugo da se kaze znae i so nedeli da ne se izvadi nitu eden krap i drugata strana da je kazime :lol: :lol: ali ova godina navistina ima vo golemi jata krap i toa kapitalci
sinmi izutrinava izvadi edno krapce od 4kg za pocetak ne je loso pozzz.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 26, 2012 9:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Уште да можевме ние скопјани да ловевме безгрижно и без страв од инспекции, супер! :?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАП НА ГЛОБОЧИЦА
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 26, 2012 9:39 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Браво друже , секоја чест ... си му ја нашол тактиката ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS9»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 16 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum