www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Oкт 05, 2024 6:28 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS12»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 14, 2011 3:53 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
... искрено и мене зеленава боја не ми асоцират многу на рибарење :mrgreen: Мојт наместо само боја, во позадина да се ставиТ нешто слично на овие слики ;)

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 14, 2011 3:19 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Lepi како ли ќе ја изведе таа шара на амблем кој се шие на платно и со конец, затоа е потребна попроста слика и едноставни бои

А за зеленото незнам што се фативте толку, нели по риба се иде со облека која е најнезабележителна, да не те забележува рибата и адекватно да се камуфлираш во природата која не е розева, туку најчесто зелена (за некои типови риболов тоа нема врска, ама за најголемиот дел има) и притоа мислам дека зелената со сите нејзини нијанси, секако маскирна и кафеава е најзастапена при носењето на маички, ранци, футроли за трски, елечиња, панталони, комбилизони, јакни, сигурно не идете по риба во бело, помаранџесто или розово, ја од тој тип ја предложив, ама нема везе, понудете други амблеми ќе разговараме


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 14, 2011 3:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
jas sum za amblemot sto go napravi filip so korekcija od boris i negovite idei da se dodadat mislam deka ke bide top.ako pravime maici ke treba po nekolku da si zememe tie sto ke ideme pocesto na teren, bidejki pocnuva sezona i ke se ide cesto ,ke se prljaat, pa da ima za menjanje :) za amblemot sum za zelena boja a za maici za bela ili siva.ako se pravat maici neka bidat site isti pa posle sekoj so alkoholen flomaster(marker) neka si go napishe nikot(imeto) i zavrshena rabota.

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 14, 2011 5:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Da vi kazam pravo ideja kako ideja e dobra,nemozam da dadam svoj predlog me mrzi da ebavam po kompjuterot,ali koj i da e predlog golemina na bukvite treba da se zgolemi,na eden ablem treba da dominira logo na forumot(zboram za ablemi koi ke bidat praveni za sienje po ranci i torbi)a ne pozadinata da izleze vo preden plan,naprimer ako se pravat lepenki za ranci tie ke bidat nekoja golemina slicna na ovaa[ img ]
moj predlog e da se zgolemi ribarot kolku moze povece od gore do dole a so toa i golemina na bukvite onaa riboloven tim da se otsrani zatoa sto ne sme nikakov tim se slobodni strelci medju nas
Ke go zamolam Filip da go prepravi logoto so ovie moi preporaki zatoa sto vece go rabotel nema da mu bide tesko vece go ima vo kompjuterot pa da vidime slika kako ke izgleda toa idejata mi e ablemot da bide so pokrupni detali

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 14, 2011 5:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
... :D абе нешто сино да се ставит, ајде мојме ние, барем некоја линија на река/вода да асоцират :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 14, 2011 7:52 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
E ova ti e klasicen makedonski sindrom.
Amblemce ne mozeme da odbereme. :P

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 14, 2011 10:55 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
aman site se dpbri,ako vaka prodolzime nikogas nema da gi napravime,daj vie moderatorite i adminot dogovorete eden i da vidime kolku ke se sobereme i da nepravime.

_________________
...?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 15, 2011 12:14 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Do partijata na zelenite :mrgreen: Nemojte da dozvolite ja da vi go poremetuvam sonot. Imam navika da go kazuvam toa sto mi e na um i so toa nemam nikakva namera da mudruvam :geek: Mislam deka gorenavedeniot amblem e dobar i deka so zadovolstvo bi go nosel na nekoja od mojata ribolovna obleka. Znaci sto se odnesuva do mene pustajte go za stampanje ili tkaenje.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 15, 2011 1:30 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON1119
ЛокацијаCOLONАеродром
Предлогот е супер и треба да се направат маици со тој знак, Јас правев маици лани за моите вработени и мислам дека штампањето дали е тоа слика или само букви беше негде околу 600 ден. со се маица

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 15, 2011 10:22 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
FisherKing НапишиCOLON
Предлогот е супер и треба да се направат маици со тој знак, Јас правев маици лани за моите вработени и мислам дека штампањето дали е тоа слика или само букви беше негде околу 600 ден. со се маица
Bundi da ne praese? za 600 denari-


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 21 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum