www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 11:43 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кострежи по мерка
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 12, 2012 9:13 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
A sto ste kako kibritce,odma se palite :D Pa i jas napisav deka mozebi e do soncevoto vreme,poliz veli deka ne e do toa.. . . Lovel i na soncevo vreme ...koj pa se ce znae zosto ? Mozebi duvalo vetar togas ,sitni brancinja ja namaluvaat vidlivosta,sto na sekoj grablivec mu odgovara.Ova ne e glupost nego edna od moznite pricini,ne znaci deka vo toj moment bila taa...Zemjotresi imalo i toa moze da bide pricina kako i milion drugi za koji ni na pamet ne bi ni padnale.osim onie nasi standardni semi na pricini :D Koj kolku fatil ne e merilo deka povejce ili pomalku znae od nekogo. Me ubile vo poim mnogu pati decki i toa asli pocetnici :D
Sto ce recete na ova..dremime eden kup stari iskusni .. iskusni nie taka si mislime za sebe :D somdjii.Nikoj nisto ne vadi ..a opsednat balabanov od site strani.Kaj 11.30 nojcta stasuva camec...peat rskaat vo nego dvajca ubavo podnapieni .Ni sobraa na pola koncite od dubinkite..nekako se ukotvija SREDE vir pomedju nas...i dva sata gledavme film kakov ne sum mislel deka e mozno da se sluci..im udiraat somovi kako ludi,im kinat pa crpalka im krsi golem..cirkus po dva saata si zaminaa so desetina ubavi somovi.A nie se otepavme frlanje kaj sto frlaat i im udira ama ,sipak..ni eden udar kaj nikogo od nas :lol: mikrolokacija inace se vika toa :D i sega sto? Nie pojma nemame ili tie se majstori za som :shock:
Znaci zaboravete takov vid na komunikacija i pijte po edno pivo zaedno ,jas cestam :D ne si rasipuvajte raspolozenieto za nisto..... sekoj den e poseben ,nepovtorliv i toa e vistinata..a nie izgovori milion ce si pronajdeme koga ne ulovime.Pa ajde,jas i koga ulovam ne ja znam tocnata pricina za toa . .. STO napraviv, sto ete lovam uspesno .a ne tek da sum pameten i da znam zosto ne sum ulovil :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кострежи по мерка
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 12, 2012 9:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
howitz НапишиCOLON
Poliz НапишиCOLON
Дај молим те просветли ме и прикажи ми го овој пост поткрепен на нешто искусено во пракса,затоа што јас од ПРАКСА ти тврдам дека грешиш,дека штуката не ни најмалку млитава туку дека лакомо се јаде една со една.
Овој пост е поткрепен на база на мое лично искуство, плус го коментирав со Сашо, нема што ти да осеќаш потреба и да ми поставуваш прашања, иако е твоја тема.
Праксата е базирана на субјективноста, некаде успева искуството, некаде не.
Инаку, ќе прикачам слики сликани со мене на штуки на колегите кои тие ги фатиле.
Poliz НапишиCOLON
И тука чекам поткрепа ,затоа што на такви езера сите штуки ми имаат удрено на отворено и тоа го тврдам одговорно ,и мали и големи и средни.....сите удари на 40-50 метри од шавар.
Ако зборуваме само напамет или од читање негде поарно ич да не зборуваме.
Пак ќе ти кажам дека искуството е субјективно, и колку што знам од искуство од форумов, ти почна штука да ловиш од лани на грчки води а јас ја ловам веќе 5+ години, иако немам репортажи на форумов кои што намерно не ги правам некогаш.

Отсега па натаму нема ни да ти коментирам на твоите постови, и онака ништо конструктивно не се коментира на репортажите освен оскудно „браво“.
ХОВИЦ-во иднина,подалеку од моите теми! Само толку од мене.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кострежи по мерка
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 12, 2012 9:31 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Увек те избегнувам на мое и сеопшто задоволство, само ете пробав да навлезам во некоја дискусија пријателска, ама ти како штука во „јануари“ со арогантност во зборовите проба да извлечеш од мене нешто. Не ти успеа.

Ќе те избегнувам како штука кашика. Бацки.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кострежи по мерка
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 16, 2012 1:55 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 4:38 pm
МислењаCOLON25
hahhahahaahha bravo vie ne spiete be eeeeeeeeee da ne cekate krkuski na polu pec ili ?
ahahhahahahahahha samo vie brise te
BRISETE SE HAHAHAHAHA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кострежи по мерка
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 16, 2012 1:58 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
де бе аце , јас да сакав вчера уште ке избришев , ама го оставив и некој друг го тргнал
и што беше толку добро напишано ???

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кострежи по мерка
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 16, 2012 2:09 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 4:38 pm
МислењаCOLON25
SPIRO BESE NAPISANO TOA STO NEKOJ MNOGU DOBRO SAKA DA DA PROVOCIRA I DA KAZUVA NESTO STO NEMA VRSKA A TIE POSTOVI SEPAK STOJAT POZDRAV


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кострежи по мерка
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 16, 2012 2:11 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
абе што провоцира бе аце
за смрдливите штуки од ЛИМНОХОРИ очите си ги извадоаа , па колку сакаат да одам и да им донесам --еден ,два чамци
срамота и резил на векот

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кострежи по мерка
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 16, 2012 3:20 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Дек 11, 2011 8:08 pm
МислењаCOLON115
spiro e vo pravo da se karavte za nekoe drugo ezero ajde i taka i taka ama za limnohori popopopopo reziloci


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 52 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum