www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 6:37 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS7»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 15, 2012 7:57 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 1:55 pm
МислењаCOLON421
baze НапишиCOLON
Видеово го снимив случајно,бев во Гевгелија и си викам ај да прошетам да видам некое убаво место на вардар за кампирање во лето.Го видов следното :!: :oops:



Иначе местово е од село Марвинци до село Грнчиште.
Од другата страна имаше усте еден криволовец само тој беше модернизирам со чамец.
Ako si go snimal ti klipov i imas volja momak mozime da procesuirame predmet od ova...no pod eden uslov da se javis kako svedok vo sud........Znaci ako imas zelba (razmisli) mozime da pobarame oficijalno identifikacija na liceto od SVR - Strumica i posle da podnesime prekrsocna prijava. No bez tebe nisto momak....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 15, 2012 2:43 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 1:56 pm
МислењаCOLON678
jovan vece koga se imao video klip sto ce ti je svedok zar pogolem svedok od videto ima li? jas mislam nee bitno koj go snimil bitno je da se ima matrijal eto neka sudot odluci sto ce bide kako drugo ova ne odi vo prekrsocna postapka vece vo krivicna poznat storitel so nedozvolen alat za lov na riba.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 15, 2012 2:53 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 1:55 pm
МислењаCOLON421
Тасим човекот шо ја фрла мрежата може да побара соочување на Суд со лицето кое го снимило (сигурно ќе побара, пошо можи да речи дека е фотомонтажа) и кој ќе сведочи тогаш??? СВР - Струмица пред идентификацијата може да го побара апаратот со кое е снимено лицето (тоа ми го побарале овде), и шо ќе му одговориме тогаш??? Значи мора да постојат веродостојни докази и сведоци за одреден настан, и зад тоа да се застани цврсто пошо предметот ќе падни на Суд ако не ги предвидиме гореспоменатите моменти.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 15, 2012 3:01 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 1:56 pm
МислењаCOLON678
pre nego sudot go sooci storitelot so video klipot sudot je dolzen taa video snimka da je proveri kaj pravni lica dali je video klipot montaza ili je pravicen taka sto svedokot ce se zacuva od pretnja ( koj da bil na toa video).


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 15, 2012 3:03 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 1:56 pm
МислењаCOLON678
a koga vece imame zapleneto nedozvolen matrijal za lov na riba pokraj toa imame i poznat storitel togas na nekoj si nacin mora da se ima svedok ako gresam popravime?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 15, 2012 3:05 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 1:56 pm
МислењаCOLON678
kolku sto jas znam ako ne povise skoro 10-pati sum bil na sud so poznati storiteli kako svedok ali sega edno mi ide na pamet vie kako inspektor zasto ne doadzate kako svedok ili kako posrednik na svedokot?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 15, 2012 3:06 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 1:55 pm
МислењаCOLON421
Tasim НапишиCOLON
Jovan Bojcovski НапишиCOLON
Tasim НапишиCOLON
jovan vece koga se imao video klip sto ce ti je svedok zar pogolem svedok od videto ima li? jas mislam nee bitno koj go snimil bitno je da se ima matrijal eto neka sudot odluci sto ce bide kako drugo ova ne odi vo prekrsocna postapka vece vo krivicna poznat storitel so nedozvolen alat za lov na riba.
Тасим човекот шо ја фрла мрежата може да побара соочување на Суд со лицето кое го снимило (сигурно ќе побара, пошо можи да речи дека е фотомонтажа) и кој ќе сведочи тогаш??? СВР - Струмица пред идентификацијата може да го побара апаратот со кое е снимено лицето (тоа ми го побарале овде), и шо ќе му одговориме тогаш??? Значи мора да постојат веродостојни докази и сведоци за одреден настан, и зад тоа да се застани цврсто пошо предметот ќе падни на Суд ако не ги предвидиме гореспоменатите моменти.
pre nego sudot go sooci storitelot so video klipot sudot je dolzen taa video snimka da je proveri kaj pravni lica dali je video klipot montaza ili je pravicen taka sto svedokot ce se zacuva od pretnja ( koj da bil na toa video).
Tasim se so pisam e od iskustvo po sudovi, znaci ne od vaka ili onaka trebalo, nego od ona so e praksa....Se ova so go pisuvam veke e sprovedeno od Vas vo predmeti koi sum gi vodel.....Ako e vaka kako so kazvis togas i Vie kako zdruzenie ne treba da pisite beleski, da davate izjavi......


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 15, 2012 3:11 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 1:55 pm
МислењаCOLON421
Tasim НапишиCOLON
kolku sto jas znam ako ne povise skoro 10-pati sum bil na sud so poznati storiteli kako svedok ali sega edno mi ide na pamet vie kako inspektor zasto ne doadzate kako svedok ili kako posrednik na svedokot?
Кога не сум дошол како сведок во даден предмет а сум повикан од Судот (еден предмет наведи)??? И кога паднал предмет зошто јас не сум сакал да бидам сведок (еден предмет наведи)??? Ама кога не сум на лице место како можам да сведочам???


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 15, 2012 3:13 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 1:56 pm
МислењаCOLON678
togas jas dobro ne se secavam :lol: :lol: znaci ni si bil nitu ednas posto nesum te videl somene na sud


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 15, 2012 3:18 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Ako ne bil na lice mesto togas ne moze ni da bide svedok.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS7»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 7 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum