www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 28, 2024 10:16 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1213141516ELLIPSIS30»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 12, 2012 10:58 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Kladofora eve ti kako strucno lice kako go opravduvas poribuvanjeto karas od strucni lica vo drzavata ili americko somce....

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 12, 2012 11:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
krste1978 НапишиCOLON
Kladofora eve ti kako strucno lice kako go opravduvas poribuvanjeto karas od strucni lica vo drzavata ili americko somce....
abe krste od tebe ocekuvav nesto kako like ili nekoja strana da mi postavis nesto kako com.mk.tuku ali cim si se pomacil eve da ti odgovoram pa ne bile strucnjaci znaes koj stanuval pisar porano u jugoslavija aj i da ti odgovoram pa toj sto bil nepismen ne krste od 1978.
i edno prasanje ti smetas deka treba da se poribuva so se i sesto li po ezerava i rekive nasi
a drugoto kade be krste jas sebesi se samonarekov strucnjak pa sto ti me imenuvas

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 12, 2012 11:10 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Jas ti pisav deka ja razbiras rabotata zatoa ti pisav a ne deka te dupcam ...
Ajde dali nekogas imalo nekoe razmisluvanje za poribuvanje za nekoja riba eve primer mladicata ja snema od radika da poribat ili toa sto ima daj sto das ili sto e najevtino.....Jas ne vikam deka treba som na kozjak ili stuka ili smug nego da se poribi so nesto ja ako me prasas pak ke ti odgovoram ako se sekavas losos i nisto drugo.....Ama da se sobere ekipa a ne ajde sto resi MRF toa.....

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 12, 2012 11:11 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Imas li dokaz Krste deka nekoje strucno lice ni donese americko somce ? Znaes li voopsto koga i kako stigna toa somce vo Evropa? Ej,komu i zosto bi smetalo toa sto ete jas napisav sto mislam za ovaa tema? moze sekoj da dava svoe mislenje ,ako sme budali ne sme glupi :D Sto problem ima ako sekoj si kaze sto misli za poribuvanje so som Kozjak? Sto ako ne e strucen ? Pa ne ima od sekoja profesija ovde a zaednicko ni e ribolovot... nebare ako ja napisam moze som ..drzavata ce me poslusa :D
Edno znam za sigurno,neseriozno e poribuvanje na svoja raka i kaznivo !

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 1 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 12, 2012 11:23 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON583
ЛокацијаCOLONСкопје
krste1978 НапишиCOLON
Jas ti pisav deka ja razbiras rabotata zatoa ti pisav a ne deka te dupcam ...
Ajde dali nekogas imalo nekoe razmisluvanje za poribuvanje za nekoja riba eve primer mladicata ja snema od radika da poribat ili toa sto ima daj sto das ili sto e najevtino.....Jas ne vikam deka treba som na kozjak ili stuka ili smug nego da se poribi so nesto ja ako me prasas pak ke ti odgovoram ako se sekavas losos i nisto drugo.....Ama da se sobere ekipa a ne ajde sto resi MRF toa.....
Премногу си земаш за право Крсте,кој си па ти или јас или сите ние па да кажуваме каде со што и колку да се пориби...ти си рибар од хоби,па ако ти се свиѓа тоа тие,а ако не најди си некое друго хоби....собирај салфетки,сликички или било што друго...Е затоа не не бидува држава,секој мисли дека знае се и секој прави што сака и што мисли дека е исправно....Оди ти пушти сом или било која риба во некое езеро на запад,абе ќорка ќе јадеш како никој....

Ви се чудам на паметот...како само може да помислите самоиницијативно да порибувате вода....
е ова само кај нас го има.....

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 12, 2012 11:27 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Dobar li si da te prasam gledas deka go prasuvam sto da se poribi bidejki covekot ima faskultet za toa i diskutiram okolu toa a ne deka ke poribam..
I drug pat nemoj sa takvi izjavi slikicki ili nesto drugo ke se vidime oci u oci pa ke sobiras ti slikicki...
A za tvoja informacija nija sekoja akcija sto sme sakale i ke poribime bila preku MRF ova e samo tema na razmisluvanje ........

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 12, 2012 11:35 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Dobro ,sto vi e na site denes? Temata e SOM NA KOZJAK . . .. . . Da ili NE i ZOSTO Jasen kako den naslov,pa povelete kazete si go sekoj svoeto mislenje...ako imate i argumenti zosto taka mislite napisete.A ako jas mislam poinaku od Vas ne znaci deka imam nesto licno protiv Vas ? sto odma skokate kako zajaci :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 13, 2012 12:20 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Spustete ja topkata lugje sto se ovie raspravii , sekoj ovde go dava svoeto mislenje ne se zatrcal Krste ili nekoj drug da go poribi Kozjak. I jas sum za prvo da se ispita situacija strucnjaci pa posle somovi cuda, zasto posle nema nazad .


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 13, 2012 12:24 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Eve ja komosijata za poribuvanje jas od ovie go znam samo Emil i ne znam ni on sto e po struka eve ke ima prilika da ni kaze zbor dva i ako moze drugite clenovi da ni gi opise ako saka a i ne mora bidejki ne e negovo pravo.....
Dali nekoj od ovie clenovi se zanimava ili ima zavrseno nekakva skola-fakultet za poribuvanje vo nasava drzava pozdrav........
КОМИСИЈА ЗА ПОРИБУВАЊЕ
• Раде Русевски-претседател
• Сашо Кутлешовски
• Ивица Панчевски
• Кире Иваноски
• Емил Матовски

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 13, 2012 12:33 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Крсте не си баш во право. Не мора ниеден член од Комисијата да биде ихтиолог за донесат некоја одлука. Верувам дека таа си има свој правилник во кој е детално опишана процедурата за нејзината работа. Сакам само да нагласам дека истата ( претпоставувам ) може да побара стручно мослење од релевнтна институција во државата и врз основа на тоа да донесе одлука.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1213141516ELLIPSIS30»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum