www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 10:35 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS7»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Микс Птичја храна
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2012 10:25 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
imam masina ,, ete vidija na slikata., inace so tiie sostojki bojata ne bi trebalo da bide takva,, MOZE GRESAM...a ne rekov deka lazes nego rekov deka imas dotureno uste nesto...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Микс Птичја храна
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2012 10:26 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Мартине нема потреба на никого да му полагаш сметки тука на форумов , во најмала рака да се оправдуваш.
Многу тука колеги знаат какви боили правиш , продолжи понатаму да се усовршуваш ,


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Микс Птичја храна
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2012 10:28 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
ico baits НапишиCOLON
imam masina ,, ete vidija na slikata., inace so tiie sostojki bojata ne bi trebalo da bide takva,, MOZE GRESAM...a ne rekov deka lazes nego rekov deka imas dotureno uste nesto...

Ако го потпечеш ке добиеш исто..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Микс Птичја храна
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2012 10:33 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
vasil НапишиCOLON
Мартине нема потреба на никого да му полагаш сметки тука на форумов , во најмала рака да се оправдуваш.
Многу тука колеги знаат какви боили правиш , продолжи понатаму да се усовршуваш ,

i jas se slozuvam, nemam nisto protiv martin nego mislam jas licno deka u mix so toj sostav ima uste nesto dotureno, za bojata da bide takva,, ...[pred se mi e drago sto se trudi, samo toa nekoj ne moze da go razbere,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Микс Птичја храна
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2012 10:37 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
martinMK НапишиCOLON
Купи си боро кајевич машина за мелење кафе трофазна па после збори дали е тој или не е.. Знаеш јас дека не лажам ниту па тресам глупоштии.. лично со ваквиот коментар сум навреден, пошто сугерирате за жал повекето од вас.. дека лажам.. Донеси утре видео камера, и 1кг храна за канаринци и 10 јајца па ке направиме целосна документација..

Ако сакаш ке ставиме кладба..

Сите рецепти што сум ги ловел или пробал се пишани тука.. Како што некој крапџии мене не ми криеле ниту пак ме лажеле, така јас сакам да оставам барем еден мал дел наследство за помладите а и постарите од мене поискусните да пробаат некоја нова идеа..
Pusti go Martine,toa sto zajko ne napravil znaci deka nikoj drug ne moze da napravi :D A so ova pesok da somelam ce izrolam testo i boil,morav da ja slikam za zajko ;)

[ img ]

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Микс Птичја храна
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2012 10:37 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
[ img ]

Еве ми ја машината за мелење..
Оваа е камењача значи како што во млин се меле пченица, исто и птичја храна се меле на камења, само со ваква ке се успее да се направи толку ситна за да може да се рола..

Поздрав..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Микс Птичја храна
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2012 10:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
MartinMk ti si napisa eden predlog za mix za koj mislis deka e OK,a koj voedno ne si go probal na voda,nie pak si nagadzame ke se stopi,ke se raspadne ova ona......jas iskreno vodejki se po nekoja logika pretpostavuvav deka nekako ako se smele fino deka e mozno da se zamesi testo,ali isto pretpostaviv deka istata povece od 1sat nema logika da stoi na vlakno,ako ja cepne krapot mozda i pomalce.....toa e teorija.....eve si napravil boila,frli edna saka vo kofa so voda pa pisi ni dali sme vo pravo,se nadevam deka ke si iskren :mrgreen:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Микс Птичја храна
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2012 10:43 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
more more,, zajko ovaa za golemo prizvodstvoe,, a uste nesto,,,bird mix,, ne e, ako hranata ja someles poveke od 30% ,,, ti mozes da gi meles kako brasno za da vrze, samo efektot nema das bide ist,nego ako ostane pticjata hrana samo malku raskrsena,,

inace problemot e sto me zbuni bojata na krajniot rezultat na boilite, ne za mixsot sto go napravil martin,,dali se razbirame braka i sestri :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Микс Птичја храна
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2012 10:44 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Камен се боилите се дигаат за 45 секунди, и ке стојат 1 ден на влакно без проблем.. за ова гарантирам :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Микс Птичја храна
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 22, 2012 10:46 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
ico baits НапишиCOLON
more more,, zajko ovaa za golemo prizvodstvoe,, a uste nesto,,,bird mix,, ne e, ako hranata ja someles poveke od 30% ,,, ti mozes da gi meles kako brasno za da vrze, samo efektot nema das bide ist,nego ako ostane pticjata hrana samo malku raskrsena,,

inace problemot e sto me zbuni bojata na krajniot rezultat na boilite, ne za mixsot sto go napravil martin,,dali se razbirame braka i sestri :D :D :D
Ицо, не би се согласил со ова баш, затоа што SBS Catcher Mix е 85% смелени семиња за птици, а е деклариран како птичји микс, и во производство им е некој 10 години веке..

Тоа беше една од причините да пробам да направам таков микс. Инаку е за инстант и кратки кампањи.
Гледав видео од Золтан Ковак како го презентира, па ме заинтригира..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS7»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 17 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum