www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 7:04 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glisanje po kozjak brana-uliv
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 07, 2012 2:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
Poliz НапишиCOLON
Добра репортажа момци,вашиот труд за тие неколку риби треба да се цени,а дали да се земат или не,и јас ја делам филозофијата на Лепи,дека додека ние си вадиме очи за два клена некој си оди дома со 100-200 кила на ден со едно преградување на реките кадешто кленот се качува на мрест.
kvalitetna osobina e prvin samokritika pa potoa kritika,ako pocneme so opravduvanja moze na ribolov i so dinamit da pocneme da odime taka sigurno ke se vratime so RIBA a mislam deka clenot Dare e i u nekoja komisija vo ribar 2011 pa ne gledam deka se drzi do celite na drustvoto a bi trebalo da dava primer posebno vo vreme na mrest

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glisanje po kozjak brana-uliv
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 07, 2012 2:37 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ne se plaseteod niv tolku im e znaenjeto toa e kapacitetot dve do tri klencinja....... :D :D :D :D :D

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glisanje po kozjak brana-uliv
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 07, 2012 3:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
kladofora НапишиCOLON
Poliz НапишиCOLON
Добра репортажа момци,вашиот труд за тие неколку риби треба да се цени,а дали да се земат или не,и јас ја делам филозофијата на Лепи,дека додека ние си вадиме очи за два клена некој си оди дома со 100-200 кила на ден со едно преградување на реките кадешто кленот се качува на мрест.
kvalitetna osobina e prvin samokritika pa potoa kritika,ako pocneme so opravduvanja moze na ribolov i so dinamit da pocneme da odime taka sigurno ke se vratime so RIBA a mislam deka clenot Dare e i u nekoja komisija vo ribar 2011 pa ne gledam deka se drzi do celite na drustvoto a bi trebalo da dava primer posebno vo vreme na mrest
Фала Кладофора што место мене кажа неколку добри работи.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glisanje po kozjak brana-uliv
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 07, 2012 3:16 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
е па кој не се држи до целите - ке мора на поправен кај дисциплинската комисија тие се надлежни за ваквите испади да не се пофторуваат во иднина

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glisanje po kozjak brana-uliv
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 07, 2012 3:35 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Tocno site ste vo pravo so kritikite za klenot, no sakam edno da kazam 2 dena frlavme sturevme nisto ne iskacase, dare vo najtopliot period od denot ko crnec trolase sto jas ne mozev da izdrzam i izlegov na obala si pecav plaska. Klenovite bea edniot od 500grama drugiot 700grama i nemase nisto riba moze zatoa gi zel. A drugo e prasanjeto kolku lugje od forumot vadat riba so toni i namerno ne stavaat reportaza za da ne se diga tenzija na forumot. Koga si odevme cicko miro posle blizansko vide strug postaven nad 50m no so golema brzina go odminavme i se vrativme da go seceme no popusto ne mozevme da go najdeme. Ako covekot go obvinuvate za dve klencinja a drugi pregraduvat reki na mrest so po 100kg riba i se lovi riba ne se prikazuva stvarno ne znam sto da recam.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glisanje po kozjak brana-uliv
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 07, 2012 3:40 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
И ако зеле 2 клена а уништиле у исто време два струка тоа грешници ли ги прави?И на која страна ќе натежне кантарот ако тие две работи ги ставиме на двете страни на кантарот?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glisanje po kozjak brana-uliv
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 08, 2012 3:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
kircask НапишиCOLON
Tocno site ste vo pravo so kritikite za klenot, no sakam edno da kazam 2 dena frlavme sturevme nisto ne iskacase, dare vo najtopliot period od denot ko crnec trolase sto jas ne mozev da izdrzam i izlegov na obala si pecav plaska. Klenovite bea edniot od 500grama drugiot 700grama i nemase nisto riba moze zatoa gi zel. A drugo e prasanjeto kolku lugje od forumot vadat riba so toni i namerno ne stavaat reportaza za da ne se diga tenzija na forumot. Koga si odevme cicko miro posle blizansko vide strug postaven nad 50m no so golema brzina go odminavme i se vrativme da go seceme no popusto ne mozevme da go najdeme. Ako covekot go obvinuvate za dve klencinja a drugi pregraduvat reki na mrest so po 100kg riba i se lovi riba ne se prikazuva stvarno ne znam sto da recam.
kvalitetna osobina e prvin samokritika pa potoa kritika,ako pocneme so opravduvanja ke ni nema kraj ne e za dve ribi kirca tuku za princip se raboti koga se zalagas za nekakvi celi treba i da gi sproveduvas,taka da nema sporedbi i opravdanija :oops:

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glisanje po kozjak brana-uliv
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 08, 2012 6:07 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 19, 2011 8:09 pm
МислењаCOLON324
Баш ми е криво што во 5 до 12 ме викнаа на работа па морав да ве заеб.. цела екипа.
Супер кеив сте си направиле со гламјата и 5мет.глисер :lol: :lol: Само уште не мозам да сватам за 2 клена толку препукување.
И не знам кога ке сватат дека рекреативните риболовци се чувари на водата ,ке земат 2 клена ке скинат 2 мрези или струкови.па рачунајте кој ја уништи рибата :!: :!: :!: :!:

_________________
ТАПА СИ Е ТАПА!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glisanje po kozjak brana-uliv
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 08, 2012 6:17 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Јас доброволно се пријавувам да го “егзекутирам“ “злосторникот“ кој го извршил тоа “гнасно дело“ и однел ЦЕЛИ ДВЕ РИБИ дома. Ненадоместлива е штетата која ја направил со тој негов чин. Се надевам дека ако јас не успеам во намерата “ПРАВНАТА“ држава ќе си го стори своето и соодветно ќе го казни како и сите досегашни криволовци.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glisanje po kozjak brana-uliv
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 08, 2012 7:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON1221
ЛокацијаCOLONСкопје- Кисела Вода
Машала машала машала конечно се уклучив и прочитав се, и несакав да ја доразврзувам работата за мојата кривица ама како што гледам .......до егзекуција дошла работава а....... Столе ке кажеш место...време и начин да дојдам да ти ја исполнам желбата ???

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 20 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum