www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Oкт 05, 2024 4:27 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Uspesi na nasi clenovi na razni domasni i stranski natpr
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 3:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Не си се сретнал со вистинските луге, зато аи немаш доволно информации.

Не знам кој ти ги дава информациите, но многу од нив се неточни или барем искривено ја прикажуваат вистината.

Искрено не ја разбирам баш сосема причината зошто некој ти дава неточни информации но нејсе, секој си верува во она што за него мисли дека е исправно или релевантно.

Ти стојам на располагање во секое време доколку ти требаат било какви информации!

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Uspesi na nasi clenovi na razni domasni i stranski natpr
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 3:22 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ne me mesajte mene vo temava,ve molam,,, ,, a sto se odnesuva do sampionati sum bil zasluzeno, ne mi pooklonile nisto,,ima mnogu zasluzni ljudge u mk za se sto se slucilo i postignalo vo minatoto ,ne se poedinci, kako mene i nekoj drug,, na edn sampionat za da otides treba mece da rodis ,i koga ke se vratis ke nemas cigari da si kupis, se se odvivase taka za zal kaj nas,,,nisto poveke,,i toa sto ke go postignes nikoj fala ne ti vika, taka e vo krapskiot ribolov,, taka bilo..i ne veruvam deka ke se podobri...moze gresam daj boze :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Uspesi na nasi clenovi na razni domasni i stranski natpr
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 31, 2012 8:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Sportex od postiraniot tekst za sarulesti kupot kade bracata Cuka bile vtori bas se zainteresirav za niv,ednas nekoj napisal deka skroz se povlekle od ribolovot.Ke moze li nesto povece da se kaze za nivnite uspesi i kade se sega ima li nekoj od vas poiskusnite kontakt so niv...normalno moze i nekoj drug da pise po nekoj tekst dokolku saka

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Uspesi na nasi clenovi na razni domasni i stranski natpr
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 01, 2012 4:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Па не сакм да зборувам за други да не испадне дека некого омаловажувам а друг експонирам пошто гледам многу работи се сваќаат погрешно овде.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Uspesi na nasi clenovi na razni domasni i stranski natpr
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 01, 2012 5:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Sportex НапишиCOLON
Ти стојам на располагање во секое време доколку ти требаат било какви информации!
Ziveevme vo edna golema temnica celi 20godini se do otvaranjeto na ovoj forum i nekolku ribarski emisii koi se snima vo studio bez terenska rabota.Znaci normalno e nekoj da prasuva sto se slucuvalo vo prethodniot period.Od tie razlozi prasav sto se sluci so bracata Cuka,dali nivniot rezultat vo toa vreme bese odraz na sreca koj se slucuva ednas vo 1000 natprevari ili si go imaa znaenjeto vo raka.Kako kotiraa tie ribari vo toa vreme vo MK bea li uspesni vo ligata,bea li vo reprezentacijata i sl. raboti.Kade se sega,se bavat li uste so ovoj sport ili hobi.Mene licno Sergej i Meco na nekoj nacin mi bea idoli,ne deka drugi nebile uspesni kako niv,nego za drugi ne ni znaev.Eve imav cest i si Ico da se zapoznam koj ostavil golem trag vo ovoj sport.
Koga stanuva zbor za ovoj sport jas sum neopisivo ljubopiten,kako sunger za informacii.Steta sto do niv nemozam da dojdam sam,tuku preku drug covek.Mora da se otvorite za da se vrati ovoj sport na mesto kade bese, ne poradi mene i mojata generacija,nego idat i pomladi generacii,tie nema da go znaat i ova sto go znam jas :!: :!: :!:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Uspesi na nasi clenovi na razni domasni i stranski natpr
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 01, 2012 9:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Па информациите што ги бараш се малку осетливи за да бидат презентирани на форум.

За се што те интересира во врска со крапскиот риболов ти стојам и понатаму на располагање но коментари за мои колегибивши и сегашни нема да давам, барем не во јавнос, чисто да не се најде некој погоден или навреден а друг експониран или пофален.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Uspesi na nasi clenovi na razni domasni i stranski natpr
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 02, 2012 8:19 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
овие мистерии за нас кои не сме упатени многу во случувањата за жал засега остануваат, сепак мислам дека времето поминува, сите нас еден ден ќе не нема, греота е некои информации и искуства (било позитивни или негативни) да заминат во гробовите , мислам дека треба да се отворат работите, ама на позитивен начин, ако воопшто е тоа можно, да се отворат општо темите, немора да се даваат имиња на крапџии застапници на ова, или на она, или во овој тим, или во друг тим, може само да се детектираат и опишат проблемите на кои искусните крапџии биле сведоци во минатото и секој кој сака да се вклучи во дискусијата да биде позитивен, а не да се вклучува со тенденција некого да критикува, или да се кара со некој, сите сме луѓе, можеби сме грешеле, можеби некој ни згрешил, треба да се прости и да се бара прошка, човечки е.......и темите да се отвараат јавно, не да се користи онаа паралелната комуникација по ПП, или лице в лице, така темите не се отворени, туку сеуште се затворени, мистични, дошепнати и недокажани.......затоа мој апел е да се вклучат сите крапџии, (и оние наши колеги кои моментално се тука, но не пишуваат) со добра мисла и со позитивен пристап, ......јас немислам дека треба да се помириме со фактот “односите се сложени, сите се повлекуваме на страна, секој пази да не каже погрешен збор за некого, црно е све, тука сум за сите ама контакт со мене само преку ПП, крапскиот риболов во МК е во кома и сите сме си повлечени, си пецаме риби на слободен риболов и никој (чест на исклучоци) не вика, абе дај да го кренеме комираниов


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Uspesi na nasi clenovi na razni domasni i stranski natpr
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 02, 2012 11:31 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Еве една фотка од отварање на сезона на пелагичево.

Колегата Јане и Давор 3то место :)

[ img ]

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Uspesi na nasi clenovi na razni domasni i stranski natpr
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 02, 2012 11:44 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Мартин нека пише Јане тука е нека се уклучат во секоја тема а не само да се чути не само Јане сите крапчии.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Uspesi na nasi clenovi na razni domasni i stranski natpr
ТемаИспратеноCOLONПон Aпр 02, 2012 11:54 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
bravo za kolegive,,cestitki..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 191 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum