www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Oкт 05, 2024 10:13 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Македонска направија
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 19, 2011 6:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
filip030682 НапишиCOLON
tapa НапишиCOLON
ova se vobleri na sase gi ima vo nekolku golemini i varijanti ,ima kopii kalapi na rapala i se dosta lovni i evtini vo sporedba so vobleri od srbija i svetski marki . ima i cikadi koi se skoro identicni so srpskite kako po gol;emina taka i na vibracija .kolku sto vidov ima i niklovani
toa sto se eftini ne znaci deka se lovni vece probani vobleri kako sto se antax,calipso,goldi vo srbija kostat od 2-3evra kaj nas ovie"domasni"se sigurno nad ovaa cena
filip mozes da gi najdes i ispod 2 evra (zavisi od kolicina)i veruvaj deka rabotat i podobro od nekoi od ovie sto gi spomna

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Македонска направија
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 19, 2011 8:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Jas malku i na pamet reagirav :oops: :oops: :( sigurno stom se prodavat se i lovni na nas e da proverime

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Македонска направија
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 28, 2011 9:23 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Maр 24, 2011 12:21 pm
МислењаCOLON189
Da se malo i ja ukljucim u pricu o ovim voblerima.

Dobio sam prosle godine n a poklon od Sase Vaskova nekoliko komada, sto kruskica, sto minou, par dvodelnih. I sve su super, dobro rade, poneku (kao i svaki drugi vobler) po potrebi nastelujes i doteras joj rad kako ti odgovara, i najbitnije - LOVE.

Necete mi verovati, ali istina je. Krajem septembra sam na Lisinskom jezeru upecao 9 kalifornijskih pastrmki i jednu potocaru na kruskicu od 4 cm, ruzicastih ledja, beli stomak, ima zvezku (!!!!), dubokoronac. A kako ? Iz ocaja, kada nista drugo nije riba htela da uyima, poceo sam to da bacam i vec na drugi zabacaj sam je overio, potom kao na traci u sat vremena sam upecao jos preostalih 9 riba.

Klena ubijaju, kao i grgeca. Moja topla preporuka za ove voblere.

PS. Da li ih ima recimo u Kumanovu da se kupe, ove moje su vec prilicno izraubovane.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Македонска направија
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 28, 2011 2:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
mala maca НапишиCOLON
Da se malo i ja ukljucim u pricu o ovim voblerima.

Dobio sam prosle godine n a poklon od Sase Vaskova nekoliko komada, sto kruskica, sto minou, par dvodelnih. I sve su super, dobro rade, poneku (kao i svaki drugi vobler) po potrebi nastelujes i doteras joj rad kako ti odgovara, i najbitnije - LOVE.

Necete mi verovati, ali istina je. Krajem septembra sam na Lisinskom jezeru upecao 9 kalifornijskih pastrmki i jednu potocaru na kruskicu od 4 cm, ruzicastih ledja, beli stomak, ima zvezku (!!!!), dubokoronac. A kako ? Iz ocaja, kada nista drugo nije riba htela da uyima, poceo sam to da bacam i vec na drugi zabacaj sam je overio, potom kao na traci u sat vremena sam upecao jos preostalih 9 riba.

Klena ubijaju, kao i grgeca. Moja topla preporuka za ove voblere.

PS. Da li ih ima recimo u Kumanovu da se kupe, ove moje su vec prilicno izraubovane.
па Куманово не знам ама во Скопје ги има во скоро сите риболовни продавници

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 35 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum