www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 1:33 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS910111213ELLIPSIS64»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 11:00 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON2186
ЛокацијаCOLONСкопје
Lepi НапишиCOLON
tapa НапишиCOLON
spiro po ovie normi germanec treba da plati 2.500 eu dozvola (mesecno primanje)
a kako kaza lepi placa 35 eu
e pa koj e glup ovde a ???
... аман бе Тапа се срамив во средата :? Ојдов да си земам 5 годишна Легитимација, која коштат 30€. И си ја дадов старата за на нејзе да ми продолжат, и си заведе дека од почеток 2012 до крај 2015. И ми викат оди плати и ми дават потврда со цена од 48€. Аман бе, поскапела и ваму, од 30€ на 48€ :o WOOOW :o

За ваму е ова мнооогу голем скок на цена, ама не се осејќат поделено на 5 идат 590 денари годишно. Е сега од Понеделник ќе ја земам дозволата за на Рајна, цена 35€ за тековнава 2012

Па Дечки се ближит времето за на Вода, спремни сте? :D
ке не пореметиш Лепи со цениве на дозволи таму ... спремни сме, како не ... :(

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 11:05 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
krste1978 НапишиCOLON
Ke postavam samo edno prasanje a ocekuvam da mi odgovorat nekoj clenovi sto bile aktivni ili se uste se aktivni vo vardar.
Izminatava god nemase nigde konsecioneri a vardar prodade god dozvoli gi kazni nekoj im naprajva revizija ili tie sto ja kupija ke im vazi za ovaa godina.
Крсте, Вардар не продаваше годишни дозволи, Вардар продаваше членски карти (исти како нашите од РИБАР 2011) и лажеше дека тие со тие може да се лови риба без проблем.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 11:06 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ama tema interesna... :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 11:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
krste1978 НапишиCOLON
Ke postavam samo edno prasanje a ocekuvam da mi odgovorat nekoj clenovi sto bile aktivni ili se uste se aktivni vo vardar.
Izminatava god nemase nigde konsecioneri a vardar prodade god dozvoli gi kazni nekoj im naprajva revizija ili tie sto ja kupija ke im vazi za ovaa godina.
Emil ova vazi i za tebe koj do sega konsecioner-zdruzenie rab transparentno i gi prikazalo sredstvata sto gi ukrale pozdrav.
bravo krste dobro prasanje i mislam deka naseto zdruzenie ribar 2011 treba da pokrene inicijativa za ova prasanje kako i da se bara prisustvo na nasi clenovi na sekoe poribuvanje u drzavava kade ima nasi clenovi , da im diseme u vrat za da si gi ispolnuvaat obvrskite koi gi dobile so koncesijata i da se organizirame da napravime pritisok za namaluvanje na cenata na drzavnata dozvola vo ramki na makedonskiot standard

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 11:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
Крсте, Вардар не продаваше годишни дозволи, Вардар продаваше членски карти (исти како нашите од РИБАР 2011) и лажеше дека тие со тие може да се лови риба без проблем.[/quote]
Filip a kogo demek lazese ...svoite clenovi..??!!
i dobra clanarina 600 den a ni obvrska za poribuvanje,ni ribocuvarski trosoci itn ..bravo za UPRAVATA

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 11:16 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ne samo vardar nego mnogu drustva,, pa za toa nema od nas nisto da bide nikogas,, :evil: :evil: :evil:

vardar prodavase dozvoli za ribolov,, stom federacija ti izdava legitimacija togas drustvoto naplaka clenarina,,vo toj slucaj i mrf ne treba da izdavase legitimacii,, na drustva bez koncesii..

ne se svesni voj fiorum sto ke stane za 1 god,,, mislam deka veke nema niko da ne dupi od narednata,,,ako ne go zabranat,, :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 11:23 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON850
ЛокацијаCOLONbitola
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10........... :evil: :evil:
majka mi velese pred da kazis nesto sine broj do deset ke ti pomini lutinata :evil: :evil:
armo ama jas si brojam si brojam si brojam si brojam si brojam si brojam............ :evil: :evil: :evil:
si brojam si brojam si brojam si brojam si brojam............ :evil: :evil: :evil:
DO KOGAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :evil:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 11:36 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
:D :D :D :D :D i ponatamu broime :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 11:41 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON819
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
e pa ke brois se dodeka ne prestanat da ne dupat :) :) :) ...abe ova e sramota ,se dodeka vo MRF sedat luge koi gledaat samo za profit ne ja biva rabotava a za lugevo vo Vardar da ne pravime muabet ..zinale samo za pari

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 11:41 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
малце е бе луѓе шо се 12000 денари за цела година , јас мислам дека оваа дозвола треба
да биди 30 000 ако сакате да бидат сите води полни со риби и да имате асвалтирани патишта
па по неколку години сигурно и ке можи да се пие водата по нашите реки --како порано

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS910111213ELLIPSIS64»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 30 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum