www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 10:53 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910ELLIPSIS64»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 5:07 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Tapa ja imav ovaa dozvola dve god po red e neka bide toj mangup sto ke mi ja odzede opremata ili dozvolata do sega ne se nasol takov barem za mene a do sega nigde ne mi naprajle problem osven na skopska treska-ezerceto pa go terav cuvarot u 12 noke da se javuva na kire i vasko da gi prasa pa iskociv i tamu vo pravo od vardar si mislea deka toa ezerce e privatno nivno.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 5:38 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Дали има некој на форумов кој ќе потврди дека како имател на “ДРЖАВНА“ дозвола му одзеле прибор.
Јас 5-6 години по ред ја имав и НИКАДЕ немав проблем. Дури и “десперадосите“ на Тиквешко само ја погледнуваа и си заминуваа. За Козјак да не зборам.
Интересен е и муабетот за мрестилиштето Шум.

Филип не потсети:

Извадок од интервјуто на Васил:
Цитат:
...Раководител на мрестилиштето „Топлец” во Дојран” и мрестилиштето „Шум” во Струга сум од 2004 година...

Според мене тоа значи дека Шум не е издаден под концесија, така да не би можело тоа да биде репер за висината на државната дозвола.
Малку трпение и многу брзо се ќе се искристализира.( Немојте сега по мене...“ПА ДО КОГА ДА ЧЕКАМЕ...“

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 5:54 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Дек 01, 2011 11:07 am
МислењаCOLON297
Имам предлог, имено дневните дозволи да се наплаќаат по пат на СМС пораки, како што е регулирано со зонското паркирање во Скопје. Мене лично најголем проблем ми е да претходно одам во банка па да уплаќам на таа и таа сметка итн....
Овака да може да уплатиш на шифра на концесионерот-ревирот(кај што ќе одиш), добиваш повратна потврда за прием и готово. А чуварот би ги котролирал мобилките, е сега ако некој биде фатен од чуварот без дневна дозвола, да пред него, по телефон уплати двојно или тројно и готово.
Ова чисто како предмет за размислување.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 6:08 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Ако некој ти направи проблем со републичка дозвола, поднесуваш пријава до инспекторат за земјоделие и на концесионерот му ја одземаат концесијата, така треба да биде....инаку ова со Шум ...одговорот на Пешич најверојатно бил колку за да одговори...законот е јасен, и или ќе се менува закон и ќе се направи друга методологија, или републичката ќе биде 12.000.....како и да си го замислуваат они Шум, тој беше дел од тендерот, издадена е концесија за него и Шум е како и сите други води земени под концесија.....неможе ниту МРФ, ниту Министер да си прават како што сакаат и да го заобиколуваат законот, за тоа требало да се мисли на време.....засега таква е ситуацијата, освен ако Шум не се предомислат и спуштат на земја


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 7:01 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
Филип не потсети:

Извадок од интервјуто на Васил:
Цитат:
...Раководител на мрестилиштето „Топлец” во Дојран” и мрестилиштето „Шум” во Струга сум од 2004 година...

Според мене тоа значи дека Шум не е издаден под концесија, така да не би можело тоа да биде репер за висината на државната дозвола.
Малку трпение и многу брзо се ќе се искристализира.( Немојте сега по мене...“ПА ДО КОГА ДА ЧЕКАМЕ...“[/quote]


Ezeroto vo selo Sum - Struga e posebno od mrestilisteto vo istoto selo. Vo minatoto ova ezerce bilo del od mrestilisteto, a sega mrestilisteto, odnosno Institut za Stocarstvo, nema nikakva vrska so ezerceto. Koncesioner na ova ezero e novoformirano zdruzenie od s. Sum.
Znaci Vasil Kostov preku Institut za Stocarstvo nema nikakva povrzanost so ova ezero. Dali e clen na zdruzenieto sto e koncesioner ne znam.
Ezeroto Sum e izdadeno pod koncesija i za istoto ima odluka vo sl. vesnik.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 7:30 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON418
emil.matoski НапишиCOLON
Филип не потсети:

Извадок од интервјуто на Васил:
Цитат:
...Раководител на мрестилиштето „Топлец” во Дојран” и мрестилиштето „Шум” во Струга сум од 2004 година...

Според мене тоа значи дека Шум не е издаден под концесија, така да не би можело тоа да биде репер за висината на државната дозвола.
Малку трпение и многу брзо се ќе се искристализира.( Немојте сега по мене...“ПА ДО КОГА ДА ЧЕКАМЕ...“

Ezeroto vo selo Sum - Struga e posebno od mrestilisteto vo istoto selo. Vo minatoto ova ezerce bilo del od mrestilisteto, a sega mrestilisteto, odnosno Institut za Stocarstvo, nema nikakva vrska so ezerceto. Koncesioner na ova ezero e novoformirano zdruzenie od s. Sum.
Znaci Vasil Kostov preku Institut za Stocarstvo nema nikakva povrzanost so ova ezero. Dali e clen na zdruzenieto sto e koncesioner ne znam.
Ezeroto Sum e izdadeno pod koncesija i za istoto ima odluka vo sl. vesnik.[/quote]
EEEEEJJJJJj do kade ni dojde ribolovot vo R Makedonija nekoe novoformirano selsko zdruzenie so koncesija na bunar za koe sto prvpat slusam iako 30 godini lovam da ima vlijanie da ja zgolemi duplo cenata na godisnata republicka dozvola .Samo nemojte da mislite deka seto ova e slucajno ova pustanje na proben balon koj najverovatno ke im pomine i ke izlezi na videlina koj e praviot koncesioner na bunarot vo selo SUM sigurno nekoj golem glauc


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 7:32 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON418
Ice MAMBA НапишиCOLON
emil.matoski НапишиCOLON
Филип не потсети:

Извадок од интервјуто на Васил:
Цитат:
...Раководител на мрестилиштето „Топлец” во Дојран” и мрестилиштето „Шум” во Струга сум од 2004 година...

Според мене тоа значи дека Шум не е издаден под концесија, така да не би можело тоа да биде репер за висината на државната дозвола.
Малку трпение и многу брзо се ќе се искристализира.( Немојте сега по мене...“ПА ДО КОГА ДА ЧЕКАМЕ...“

Ezeroto vo selo Sum - Struga e posebno od mrestilisteto vo istoto selo. Vo minatoto ova ezerce bilo del od mrestilisteto, a sega mrestilisteto, odnosno Institut za Stocarstvo, nema nikakva vrska so ezerceto. Koncesioner na ova ezero e novoformirano zdruzenie od s. Sum.
Znaci Vasil Kostov preku Institut za Stocarstvo nema nikakva povrzanost so ova ezero. Dali e clen na zdruzenieto sto e koncesioner ne znam.
Ezeroto Sum e izdadeno pod koncesija i za istoto ima odluka vo sl. vesnik.
EEEEEJJJJJj do kade ni dojde ribolovot vo R Makedonija nekoe novoformirano selsko zdruzenie so koncesija na bunar za koe sto prvpat slusam iako 30 godini lovam da ima vlijanie da ja zgolemi duplo cenata na godisnata republicka dozvola .Samo nemojte da mislite deka seto ova e slucajno ova pustanje na proben balon koj najverovatno ke im pomine i ke izlezi na videlina koj e praviot koncesioner na bunarot vo selo SUM sigurno nekoj golem glauc[/quote]
MRF osvesteteseeeeeeeeeeeeeee ejjjj izlezete malce od taa kancelarija ako nisto drugo barem vozduh da ve fati ,mnogu ste usmrdeni veke provetrete se


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 7:36 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Mislam deka malku preteravte so nekoj formulacii na sostojbata.
Sepak MRF e najvisoko telo na ribolovcite vo Makedonija i treba da se spustat strastite kon niv.
Ajde pokazete malku kultura.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 7:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON1530
ЛокацијаCOLONSkopje
Само едно ме плаши...Да не донесат закон МОРАЛНО ВАДЕЊЕ ГОДИШНА РЕПУБЛИЧКА ДОЗВОЛА ОД 12000 ДЕНАРИ... :!: :!: :roll: Тек тогаш нае....е :evil:

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 24, 2012 7:42 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON418
limun75 НапишиCOLON
Само едно ме плаши...Да не донесат закон МОРАЛНО ВАДЕЊЕ ГОДИШНА РЕПУБЛИЧКА ДОЗВОЛА ОД 12000 ДЕНАРИ... :!: :!: :roll: Тек тогаш нае....е :evil:
Sigurno i toa ke go ozakonat i ke ni drzat predavanja da bideme kulturni.Mesetari site do eden dokazani.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910ELLIPSIS64»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 33 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum