www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 6:19 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2930313233ELLIPSIS43»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 13, 2017 12:20 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Дек 12, 2013 5:17 pm
МислењаCOLON222
ЛокацијаCOLONСкопје
Предраг НапишиCOLON
Историјата се повторува!!!!!

Дојде повторно време на поделба и заземање на страни. И сега доколку некој не мисли како мене тој е од другата страна.

Дуле со сета почит енајпрвин човека а потоа крапџија со спортски дух кој никогаш не се предава, туку напротив сака да успее да го прати трендот во овој спорт.

- Типично својствено за нас ( кога се направи прво коло на Мавровица пред две години се фрлаше со дрва и камења зошто на таа вода, зошто во тој период,....) за потоа секако после успешно поминатото коло се преќути,

- Типично за нас ( кога кременадла лани се зема за резерва се фрлаше со дрва и камења зошто тој, зошто не некој друг,...за на крај истите тие што плукаа напишаа јавно ќе го бацам кога ќе се врати и ќе му честитатм)

- Типично за нас- Државните прваци кој со сета почит минатат година заслужено го зедоа пехарот за прво место ( по нив се плукаше уште за кастингот дека не се фрла со спод,.... па како не посрамиле на светско, еве знаевме дека не ги бива, критики и само критики на нашите државни прваци) па и годинава ми рекоа некако сме разочарани од непочитувањето и плукањто на нас- цитат.

- Типично за нас ( двоен аршин кога е некој со мене и прави стаза и оди на светско -тогаш сум добар, кога тој истиот не е учесник од свој лични причини тогаш треба да се плука по мене)

Колеги јас сум во приказнава од 2008 година во крапскиов риболов активно (и во МРФ и во МКА, пак со МРФ) само и само да не згасне оваа наша љубов што се вика крапси спортски риболов. Знев дека одиме по трнлив и боцкав пат, дека секогаш сме на мета и дека секојпат на некој нешто не му е по воља, знаевме дека ќе налетаме на мински полиња, и зневме дека еден ден ќе дојде убавиот ден НО еве сме на почеток.

Среќен сум што имаме еден стабилен, искусен и коректен капитен Сергеј кој не следеше со години а се приклучи повторно на овој спорт само и само да успееме. Свесен и несебичен да одели огромно време да се посвети на овој спорт и знам дека ќе успее.


п.с. кастингот ќе биде отворен за секого како публика но на стазата на која ќе се одржи кастингот по натпреварот ќе може секој да си провери до каде е со својте можности. Знаете дека ќе се бодува па така по завршувањето на натпреварот може да се тестира кој сака.
Не сум такмичар,но читајќи го форумов,гледам дека има и тука Хиени на кои се им е малку.
Почитуван Предраг,терајте по патот по кој чисто и успешно одите,вие сте група на убави луѓе со убава мисла и ич око да не ви трепнува.
Бистро на сите полиња во животот :thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up: :eusa_dance: :eusa_dance: :eusa_dance: :yahoo: :yahoo: :yahoo:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 14, 2017 1:43 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
borce НапишиCOLON
Предраг НапишиCOLON
Историјата се повторува!!!!!

Дојде повторно време на поделба и заземање на страни. И сега доколку некој не мисли како мене тој е од другата страна.

Дуле со сета почит енајпрвин човека а потоа крапџија со спортски дух кој никогаш не се предава, туку напротив сака да успее да го прати трендот во овој спорт.

- Типично својствено за нас ( кога се направи прво коло на Мавровица пред две години се фрлаше со дрва и камења зошто на таа вода, зошто во тој период,....) за потоа секако после успешно поминатото коло се преќути,

- Типично за нас ( кога кременадла лани се зема за резерва се фрлаше со дрва и камења зошто тој, зошто не некој друг,...за на крај истите тие што плукаа напишаа јавно ќе го бацам кога ќе се врати и ќе му честитатм)

- Типично за нас- Државните прваци кој со сета почит минатат година заслужено го зедоа пехарот за прво место ( по нив се плукаше уште за кастингот дека не се фрла со спод,.... па како не посрамиле на светско, еве знаевме дека не ги бива, критики и само критики на нашите државни прваци) па и годинава ми рекоа некако сме разочарани од непочитувањето и плукањто на нас- цитат.

- Типично за нас ( двоен аршин кога е некој со мене и прави стаза и оди на светско -тогаш сум добар, кога тој истиот не е учесник од свој лични причини тогаш треба да се плука по мене)

Колеги јас сум во приказнава од 2008 година во крапскиов риболов активно (и во МРФ и во МКА, пак со МРФ) само и само да не згасне оваа наша љубов што се вика крапси спортски риболов. Знев дека одиме по трнлив и боцкав пат, дека секогаш сме на мета и дека секојпат на некој нешто не му е по воља, знаевме дека ќе налетаме на мински полиња, и зневме дека еден ден ќе дојде убавиот ден НО еве сме на почеток.

Среќен сум што имаме еден стабилен, искусен и коректен капитен Сергеј кој не следеше со години а се приклучи повторно на овој спорт само и само да успееме. Свесен и несебичен да одели огромно време да се посвети на овој спорт и знам дека ќе успее.


п.с. кастингот ќе биде отворен за секого како публика но на стазата на која ќе се одржи кастингот по натпреварот ќе може секој да си провери до каде е со својте можности. Знаете дека ќе се бодува па така по завршувањето на натпреварот може да се тестира кој сака.
Не сум такмичар,но читајќи го форумов,гледам дека има и тука Хиени на кои се им е малку.
Почитуван Предраг,терајте по патот по кој чисто и успешно одите,вие сте група на убави луѓе со убава мисла и ич око да не ви трепнува.
Бистро на сите полиња во животот :thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up: :eusa_dance: :eusa_dance: :eusa_dance: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
A ti si????
Sto baras vo ovaa debata, ako ne si vo tek so takmicarskite raboti.?
Kogo toa go narekuvas hiena koga poima nemas za sto nie ovde debatarime?
Kako mozes za nekogo da presudis... Koga ovde vo ovaa tema si NoName?
Kolaj si rabota i ne go pikaj nosot kade sto ne mu e mestoto.
Ovde poveketo znaat deka jas debatiram za navreda i valkanje na covecki obraz, a da ne ja spomenuvam i kolatetalnata steta.

Zatoa drugarce nepoznato.... Informiraj se vo idnina, pred da ja tresnes nekoja zelena

Pozz

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 14, 2017 12:53 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Дек 05, 2016 2:05 pm
МислењаCOLON113
Ja sum relativno nov na forumov i ne gi znam nesoglasuvanjata pomegju clenovite(a me mrzi da citam so godini nanazad postovi) i samo edno mozam da iskomentiram. Voopsto ne me bendisuva nivoto na komunikacija sto odredenj clenovi ja imaat pomegju sebe. Resete go ova sportskina voda, tamu merete si gi a ovde pocituvajte se pomegju sebe.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 14, 2017 4:04 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Дек 12, 2013 5:17 pm
МислењаCOLON222
ЛокацијаCOLONСкопје
daniel_veles НапишиCOLON
A ti si????
Sto baras vo ovaa debata, ako ne si vo tek so takmicarskite raboti.?
Kogo toa go narekuvas hiena koga poima nemas za sto nie ovde debatarime?
Kako mozes za nekogo da presudis... Koga ovde vo ovaa tema si NoName?
Kolaj si rabota i ne go pikaj nosot kade sto ne mu e mestoto.
Ovde poveketo znaat deka jas debatiram za navreda i valkanje na covecki obraz, a da ne ja spomenuvam i kolatetalnata steta.

Zatoa drugarce nepoznato.... Informiraj se vo idnina, pred da ja tresnes nekoja zelena
Искрено Даниел,и на тебе и на Ицо,сум ви се восхитувал и ви се восхитувам на искуството и на убавините кои ги споделувате со нас,(сите на некого)ве сметам за градски дечки,тоа е мојата слика за тебе.Искрено.
Патем амбиентот во ова здружение и овој форум треба да е,е и ќе биде позитивна.
Поттикнат од коментарот на Баџо на 25.03.2017 во темата: Годишно собрание на Рибар 2011 каде рибата мирисала од главата,а луѓето од главата ни кафе не се напиле од тие средства,го напишав и погоре наведеното.
Ни најмалку не се надевав дека ти припаѓаш на таа група.(Хиени).
Иако не си прозван во погоренаведеното,еве јавно ти се извинувам за твојата мисла и положба во која ти се чувствуваш дека припаѓаш.
Никогаш не сум имал,ниту имам негативна мисла.
Бистро и ти посакувам успеси на сите такмичења.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 14, 2017 6:29 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
:lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

A be borce me iznasmea da puknes.

PA koj e glavata i za sto se bunevme,toj vo postot sto go lajkash e del od glavata :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 14, 2017 9:10 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јане, не ги извртувај работите. И не ги мешај Рибар и МРФ.

Даниел, зошто ти го омаловажуваш Борче дека нема право да пишува тука? Ако така гледаме, немам ни јас право, како и многу други, а богами ни ти наредни 3 години.

Форум е ова, секој има право да пише свое мислење.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 14, 2017 9:18 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Јас еднаш предупредив ... држете со темата а личните работи решавајте си ги на друго место .
За МРФ имате сајт на МРФ па тоа што имате кажете им го таму
Не го уништувајте форумот ... форумот нема никаква допирна точка со МРФ .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Maј 14, 2017 9:21 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
ТафТабиТ НапишиCOLON
За МРФ имате сајт на МРФ па тоа што имате кажете им го таму
И на ФБ имаат пејџ, пишете им и таму, со задоволство ќе ви одговорат :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 15, 2017 1:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Treto kolo srpska Liga na Cepel kaj sto vrie riba i kaj sto gi krsea na ZIG od 14 ekipi pola bez ulov,

A sektor nikoj nema ribce, cel A sektor pojma da se nemalo od praenje boili :D

Ovie ekipive so se takmicat pojam nemaat ne znat niboila da napravat niti pa zig da lovat, greoticki sakaat na svetsko da odat!

Braca "Sram" da mue da ne zae boila da naprai za natprevar niti da odbere dobra PAPUCA za ZIG, a svetski prvak - SRAMOTILACI :lol: :lol: :lol:



[ img ]

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 15, 2017 3:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Stvarno bruku ulovile 700kg riba kaj nas tolku se lovi za 3 godini...

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2930313233ELLIPSIS43»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 17 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum