www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 4:27 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1819202122ELLIPSIS43»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 27, 2017 3:07 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
ТафТабиТ НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
Овие под реден бр. 7 не се во никаква дилема. Не си играјте играчки со повозрасен човек. Почнав со Рибар 2011 и ќе завршам со него. Вие спремајте се за трката и да ни гледате во петиците. Само да набавам доволно шеќерац па ќе видете. Ние веќе зигови плетеме они нас за кого ќе пецате. :D :D :D

Ако ако ... само ти врзувај зигови и купуј шеќерац ... ја на лајнклип ке си пецам :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
On sekoja god pisuva deka na sekerac ke lovi i na kraj ke zeme od tie dobitnite boili od belgrad.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 27, 2017 5:06 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Krki НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
Овие под реден бр. 7 не се во никаква дилема. Не си играјте играчки со повозрасен човек. Почнав со Рибар 2011 и ќе завршам со него. Вие спремајте се за трката и да ни гледате во петиците. Само да набавам доволно шеќерац па ќе видете. Ние веќе зигови плетеме они нас за кого ќе пецате. :D :D :D

Ако ако ... само ти врзувај зигови и купуј шеќерац ... ја на лајнклип ке си пецам :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
On sekoja god pisuva deka na sekerac ke lovi i na kraj ke zeme od tie dobitnite boili od belgrad.
Лееелееее. Не ме потсеќај. Бојлите ЛИНДА, 20 евра кило. Ме утепаа србиве. Рипче неам фатено на нив. :evil:

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 03, 2017 11:13 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Уплата за две екипи oд Вардар има на сметка на МРФ.

п.с. да не заборавиме дека покрај уплата од 6,000 денари за учество во лига треба да има здружението уплата за чланарина за тековната година.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 04, 2017 10:26 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Уплата и од Дуки :thumbs_up:

1. Вардар - Велијан, Мац и Свето,
2. Вардар - втора екипа-.....
3. Рибар 2011- Дуки и Младен,
4.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 04, 2017 10:57 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Баш ме интересира од нив тројца (Велијан, Маријан и Свето), кој прв ќе стаса до трските кога ќе засвири тоа дебелата берта. :D :D :D

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 06, 2017 12:40 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Прва Крапска Лига.
Седам и сумирам. Да или не?
Да не бев рибар, што ќе бев? Ловџија? Како Милчо, ама има среќа па е и рибар и компензира, да не оди само по загарот. Хахаха.
Да одам само на слободен риболов, не е исто. Тоа не ми гине. Адреналинот и сите останати околности и карактеристики на натпреварувањата (стаж од 15-тина години), велат :
Стани и пријави се. Те очекува авантура, пријатели, врвни крапџии. Ќе видиш нешто ново, ќе научиш, ама најважно е чуството и желбата за победа, за спорт, за натпреварување. Ова е она што го сакам и го поврзувам со задоволството да правиш нешто што ти прави ќеиф. Оние кои размислуваат, повелете прво, осетете, што значи јас имам 10 кгр и сум втор, а првиот има 11 кгр. Ова е она што во секој спорт се вика желба за победа, докажување.
Дојдете пријатели, нема да зажалите.
ПС
Ако оној од Преспа, убав на мајка, Русевски ли беше, не дојде у Лигата 2017-та, ќе пропушти само една работа. Некој, на негов терен да му одржи лекција. Па не паштета, сардина ќе го напраам. Он на мене, Преспа е мој терен. Да ама забрането е гњурење и закопување бојли у тињата и да знаете, Преспа ќе даде риба и на далеку и на зиг-риг.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 06, 2017 8:59 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ova jas go razbiram kako Apel za pomos :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 06, 2017 10:08 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Profa bez tebe i Lupce krapskata liga ne e toa sto treba da bide.
So zadovolstvo bi se prijavil ama ovaa god resiv da odmaram.
Se nadevam deka ke ima dovolen broj na ekipi za da bide takmicenjeto pointeresno.
Mozebi Prespansko nema da bide nalik na nekoe svetsko ezero ama vo ovaa situacija nema podobra varijanta. A mozebi i ke iznenadi.
Bistro na site ucesnici.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 06, 2017 10:43 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Ное 30, 2011 10:02 pm
МислењаCOLON255
marks НапишиCOLON
Прва Крапска Лига.
Седам и сумирам. Да или не?
Да не бев рибар, што ќе бев? Ловџија? Како Милчо, ама има среќа па е и рибар и компензира, да не оди само по загарот. Хахаха.
Да одам само на слободен риболов, не е исто. Тоа не ми гине. Адреналинот и сите останати околности и карактеристики на натпреварувањата (стаж од 15-тина години), велат :
Стани и пријави се. Те очекува авантура, пријатели, врвни крапџии. Ќе видиш нешто ново, ќе научиш, ама најважно е чуството и желбата за победа, за спорт, за натпреварување. Ова е она што го сакам и го поврзувам со задоволството да правиш нешто што ти прави ќеиф. Оние кои размислуваат, повелете прво, осетете, што значи јас имам 10 кгр и сум втор, а првиот има 11 кгр. Ова е она што во секој спорт се вика желба за победа, докажување.
Дојдете пријатели, нема да зажалите.
ПС
Ако оној од Преспа, убав на мајка, Русевски ли беше, не дојде у Лигата 2017-та, ќе пропушти само една работа. Некој, на негов терен да му одржи лекција. Па не паштета, сардина ќе го напраам. Он на мене, Преспа е мој терен. Да ама забрането е гњурење и закопување бојли у тињата и да знаете, Преспа ќе даде риба и на далеку и на зиг-риг.
Dule se javi, vistina se javi! Vidi sega redovan senior, stiskaj palcite da ne sum/sme ekipa za drzavno, oti posto si zvanicno mnogu sladok, suvo grozje na Konjsko ke te napraime. On na mene sardina na moj teren, nemogu da veruem :hit_head:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 06, 2017 11:44 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
Rade Rusevski НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
Прва Крапска Лига.
Седам и сумирам. Да или не?
Да не бев рибар, што ќе бев? Ловџија? Како Милчо, ама има среќа па е и рибар и компензира, да не оди само по загарот. Хахаха.
Да одам само на слободен риболов, не е исто. Тоа не ми гине. Адреналинот и сите останати околности и карактеристики на натпреварувањата (стаж од 15-тина години), велат :
Стани и пријави се. Те очекува авантура, пријатели, врвни крапџии. Ќе видиш нешто ново, ќе научиш, ама најважно е чуството и желбата за победа, за спорт, за натпреварување. Ова е она што го сакам и го поврзувам со задоволството да правиш нешто што ти прави ќеиф. Оние кои размислуваат, повелете прво, осетете, што значи јас имам 10 кгр и сум втор, а првиот има 11 кгр. Ова е она што во секој спорт се вика желба за победа, докажување.
Дојдете пријатели, нема да зажалите.
ПС
Ако оној од Преспа, убав на мајка, Русевски ли беше, не дојде у Лигата 2017-та, ќе пропушти само една работа. Некој, на негов терен да му одржи лекција. Па не паштета, сардина ќе го напраам. Он на мене, Преспа е мој терен. Да ама забрането е гњурење и закопување бојли у тињата и да знаете, Преспа ќе даде риба и на далеку и на зиг-риг.
Dule se javi, vistina se javi! Vidi sega redovan senior, stiskaj palcite da ne sum/sme ekipa za drzavno, oti posto si zvanicno mnogu sladok, suvo grozje na Konjsko ke te napraime. On na mene sardina na moj teren, nemogu da veruem :hit_head:
:lollol: :lollol: :lollol:
Еееее Дуле Дуле, да знаеш колку е Раде у право.
Да му веруваш на дедо!

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1819202122ELLIPSIS43»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 35 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum