www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Oкт 08, 2024 1:32 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2223242526ELLIPSIS39»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2016 7:32 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
marks НапишиCOLON
Сето ова и ти Даниел и ти Филип и ти Крки и ти Јане е ОК. Со еден збор, но не ми се допаѓа. Особено Даниел и Крки (ретко употребувам имиња, но) мислам дека треба да престанете да им се правдате на Форумов. Искреноста е во извештајот (да го крстам така) искреното соочување не со поразот (не станува збор за тоа), но можевте да се обидете, искрено да споделите за искуството таму директно на стаза. Од тоа се учи. Одговор на прашањата кога каде ловевме, кој колку ранеше, кој одлучуваше, и најбитно од се одговор на прашањето зошто сето (пак кажувам, ирелевантно е пораз или добар резултат) тоа така се случи. Секој од наведените учесници да сподели без страв од ругања и фрлање дрва и камења од некои анатеми овде, да ни ја раскаже приказната за Франција. Не само како Сергеј со прилог и точки (и тој е вклучен во сето ова) со примери што се случувало на стаза, туку пред се анализа на реалниот настап на нашата репрезентација, причини и последици во однос на резултатот. Оставете за понатаму, токму ваква АНАЛИЗА да покаже во кој правец треба да се оди. Како да постои некоја тајна за овој настап? Тоа ли е договорот со натпреварувачите. Да молчат?
И на крај, во оваа тема, срамотно е ова откажување од понатамошните натпреварувања, заради пишувањата и коментарите на членови на овој Форум. Мислам дека дебело грешите и влегувате во водите на виновни, кривци и причинители за лоши резултати. Никој не може да ме убеди дека не сте САКАЛЕ да постигнете што подобар резултат. Зошто тоа не се случило, треба да го споделиме (И ОВОЈ ФОРУМ ТРЕБА ДА БИДЕ ЕДЕН ВИД РАБОТИЛНИЦА, а не оштрење заби и лечење фрустрации. Од тоа немаме никој фајде).
Со најдобри намери очекувам да ги повлечете повлекувањата од понатамошни натпреварувања во лига и на СП, не заради Вас, туку заради сите нас и овој спорт. Таман работа, после секој неуспех, на било кои натпреварувања, во сите спортови, да ги загубевме великаните на македонскиот спорт, замислете ЗАРАДИ ДОМАШНИ КРИТИКИ. Во нашиов случај, нека ми простат како рамноправни членови на овој форум и не најповиканите за анализи и критики. Секој има право на мислење, но не со цел да се истакнеме со умност по секоја цена и да стекнеме "слава" со критики и само критики.
Искрено, ми се допадна предлогот на Келтан за избор на Репрезентација. Тоа е конкретно (иако е илузорно) ама е барем обид за нешто ново и со цел подобра селекцеја. Сето негово останато е мерење ......
Нема повлекување, има само докажување.
Даниеле, ако си сигурен дека пак ќе тепате, поработете на zig-rig, далеку и сл. Тоа, по мене, себе си го должите, на никој друг. И цепајте у лига и тепајте. Можеби Унгарија ќе биде пресвртница? Се е релативно.
Pogotovo sto najgolem del od negativnite postovi se napisani od luge koj nitu imaat tocni informacii, nitu imaat iskustvo vo sportski krapski ribolov, del ne se ni krapdzii.
Cudesna e ovaa zemja.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2016 8:12 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Duki nema nikakov dog...
Sergej kako kapiten si podnese izvestaj vo ime na celiot tim koj i tek kako stoj me za toa sto go napisa..
Rabotata na reprezentacija i taktikata i sve drugo sto se desavase napisa Sergej...
Ne bi trebalo da se povtoruvame so nego...
Za mene i tek kako bese uspesno vo francija moze ni falese malce pogolema sreka i so toj ulov ako bea ribite- kilazata kako na nekoj drugi reprezentacii ke bevme vo prvi 10.
Krki so ortakot ima doneseno odluka da malce napravime pauza od takmicenja do nekoj podobri vreminja ne sto situacijata e takva ili pak forumot toa go napinja nego od licen karakter.
A verujte pak ke ima ekipi da se organizira liga i da se napravi dobar izbor za reprezentacija.
Kako najgolema uloga pak ke navedam igra finansiskiot del ne samo kaj mene nego i kaj drugi takmicari.
Za vo mkd definitivno ima spremni ekipi ama za nadvor tesko sega za sega..
Ali so rabota i ako ostane Sergej selektor nekolku god moze i toa da se desi.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2016 8:23 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
citam i ne se cudam ama dobro e za da se nasmee covek po sabajle za da e ubav denot ,predlozi da ne idat ovie onie pa kade se parite i bi gi prasal po koj osnov davate predlozi i neznam zasto nekoj pa dobiva na takvi smeski da se objasnuva ljugje be ima edna pogovorka na pole vrata ne se stava pa i na covek usta ne se zatvara.taka da .......

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2016 9:54 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
marks НапишиCOLON
Сето ова и ти Даниел и ти Филип и ти Крки и ти Јане е ОК. Со еден збор, но не ми се допаѓа. Особено Даниел и Крки (ретко употребувам имиња, но) мислам дека треба да престанете да им се правдате на Форумов. Искреноста е во извештајот (да го крстам така) искреното соочување не со поразот (не станува збор за тоа), но можевте да се обидете, искрено да споделите за искуството таму директно на стаза. Од тоа се учи. Одговор на прашањата кога каде ловевме, кој колку ранеше, кој одлучуваше, и најбитно од се одговор на прашањето зошто сето (пак кажувам, ирелевантно е пораз или добар резултат) тоа така се случи. Секој од наведените учесници да сподели без страв од ругања и фрлање дрва и камења од некои анатеми овде, да ни ја раскаже приказната за Франција. Не само како Сергеј со прилог и точки (и тој е вклучен во сето ова) со примери што се случувало на стаза, туку пред се анализа на реалниот настап на нашата репрезентација, причини и последици во однос на резултатот. Оставете за понатаму, токму ваква АНАЛИЗА да покаже во кој правец треба да се оди. Како да постои некоја тајна за овој настап? Тоа ли е договорот со натпреварувачите. Да молчат?
И на крај, во оваа тема, срамотно е ова откажување од понатамошните натпреварувања, заради пишувањата и коментарите на членови на овој Форум. Мислам дека дебело грешите и влегувате во водите на виновни, кривци и причинители за лоши резултати. Никој не може да ме убеди дека не сте САКАЛЕ да постигнете што подобар резултат. Зошто тоа не се случило, треба да го споделиме (И ОВОЈ ФОРУМ ТРЕБА ДА БИДЕ ЕДЕН ВИД РАБОТИЛНИЦА, а не оштрење заби и лечење фрустрации. Од тоа немаме никој фајде).
Со најдобри намери очекувам да ги повлечете повлекувањата од понатамошни натпреварувања во лига и на СП, не заради Вас, туку заради сите нас и овој спорт. Таман работа, после секој неуспех, на било кои натпреварувања, во сите спортови, да ги загубевме великаните на македонскиот спорт, замислете ЗАРАДИ ДОМАШНИ КРИТИКИ. Во нашиов случај, нека ми простат како рамноправни членови на овој форум и не најповиканите за анализи и критики. Секој има право на мислење, но не со цел да се истакнеме со умност по секоја цена и да стекнеме "слава" со критики и само критики.
Искрено, ми се допадна предлогот на Келтан за избор на Репрезентација. Тоа е конкретно (иако е илузорно) ама е барем обид за нешто ново и со цел подобра селекцеја. Сето негово останато е мерење ......
Нема повлекување, има само докажување.
Даниеле, ако си сигурен дека пак ќе тепате, поработете на zig-rig, далеку и сл. Тоа, по мене, себе си го должите, на никој друг. И цепајте у лига и тепајте. Можеби Унгарија ќе биде пресвртница? Се е релативно.
Dule

Sergej dade obrazlozenie,i toa opsirno za zbidnuvanjata na ovoj svetski sampionat.Kako sto rece i Krki,sekoe drugo objasnuvanje bi bilo samo povtoruvanje.Dali bese do hranata,dali bese do pozicijata,dali bese do nas takmicarite,seto ova e diskutabilno i relevantno.
Si bil na vakvi nastani i dobro znaes deka slabiot rezultat e najtezok pred se za nas takmicarite,a potoa i za site ostanati.Seuste sum vo dilema i razmisluvanje vo delot na toa :kade zgresivme,zosto ne uspeavme da fatime barem uste edna riba,zosto ne ni ja zemase bojlata i.t.n. Rabotev 72 casa bez prestan,oko ne zatvoriv za sto ke potvrdi i Sergej koj bese isto taka 72 casa so nas vo box,slusav se sto mi bese kazano od strana na selektorot,probav da improviziram i nesto po moe...no nikako ne uspeavme da dobieme barem uste edna riba.Seuste ne sum svesen zosto i kako.

Koga sme kaj zigot...imavme 7 udari na zig i toa nadvor od hrana,no nitu edno zakacavunje.I na ovaa tema seuste razmisluvam..kade gresime.
Zigot mora da se vezba,toa i go pravam veke 2 vikenda na sloboden ribolov,no pak ke recam...ne za da se dokazam vo liga,tuku licno za mene.Moram da svatam i naucam,ama toa go pravam na voda,a ne na kompjuter kako mnogumina ovde koi 1 mesec ne prestanaa da plukaat po nas.
Koga sme kaj moeto otkazuvanje od liga natprevarite,nitu e poradi finansii,nitu poradi forum,nitu poradi nemanje vreme nitu poradi keltan i spaiva :D ...mislam deka e vreme da otstapime mesto na pomladite i da vidime ima li nadez i zelba za povisoko ostvaruvanje kaj niv.
Kako sto kaza i Tafta...site nie sme amateri i rekreativci vo ovoj sport,koga ke se posvetime site 100% profesionalno kon krapski ribolov...togas treba da ocekuvame rezultat i siguren sum deka ke go imame..Vo vakvi okolnosti...sredinata na tabelata e pozija so koja treba da bideme zadovolni.


pozdrav

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2016 1:09 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Многу судење од страна на судии кој немаат контакт со материјата.. односно натпреварувачки дел..

Едно е критика за да ги подбуцнеш(читај -- да им дадеш основа за размислување).. друго е обвинување.. ваквите теми на разговор станаа многу поларизирани.. едните треба да се бранат на слабиот резултат кој сите знаеме зошто е тоа така.. не е ни мрф ни Сергеј ни никој од таму крив.. криви сме сите ние.. и оние кој критикуваат и оние кој претставуваат држава..

Пак се навраќаме на една болна точка односно популација на риба и место каде може да се одржи натпревар како што треба..

Значи џабе ти е да имаш болид ако треба да го акаш по селски пат.. нели.. :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2016 4:26 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Daniel.tolku znaat da vrzat zig tie sto vi gi vrzuvale.zatoa ste imale ranovi vo prazno :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2016 6:10 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON831
ЛокацијаCOLONskopje
nikolovskibt НапишиCOLON
spored muabet so krapdzite... ete mnogu lugje so beja na vrvot na tabelaata... site se otkazaja od ligata sega ete na red se keltan i kompanija da dojdat da dokazat shto znaat vo krapskiot ribolov decki... ne e ednostavno zemete boilite frlete so spodo 10 pati i na sekoj 2 sati po 2 spomboj.. dzabe ti e iskustvo od diva voda i od denoj na voda... DZABE !!!!!! Zboram od licno iskustvo oti odtuka na cel forum GARANTIRAM!!! deka nema nikoj pokje denoj na voda odmene... sloboden(ne vraboten) Finansiski kolku za patni troskoj se ima... Nezenet.... so ogromna zelba za ribolov... ama ne e isto sam na voda i so barem 10 ekipi... Veruvajte isto e kako da znajsh da igras fudbal a odis da se natprevaruvas vo tenis..
Jas imam poveke DENOJ od tebe na voda 100% :D :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2016 6:32 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
saso НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
Сето ова и ти Даниел и ти Филип и ти Крки и ти Јане е ОК. Со еден збор, но не ми се допаѓа. Особено Даниел и Крки (ретко употребувам имиња, но) мислам дека треба да престанете да им се правдате на Форумов. Искреноста е во извештајот (да го крстам така) искреното соочување не со поразот (не станува збор за тоа), но можевте да се обидете, искрено да споделите за искуството таму директно на стаза. Од тоа се учи. Одговор на прашањата кога каде ловевме, кој колку ранеше, кој одлучуваше, и најбитно од се одговор на прашањето зошто сето (пак кажувам, ирелевантно е пораз или добар резултат) тоа така се случи. Секој од наведените учесници да сподели без страв од ругања и фрлање дрва и камења од некои анатеми овде, да ни ја раскаже приказната за Франција. Не само како Сергеј со прилог и точки (и тој е вклучен во сето ова) со примери што се случувало на стаза, туку пред се анализа на реалниот настап на нашата репрезентација, причини и последици во однос на резултатот. Оставете за понатаму, токму ваква АНАЛИЗА да покаже во кој правец треба да се оди. Како да постои некоја тајна за овој настап? Тоа ли е договорот со натпреварувачите. Да молчат?
И на крај, во оваа тема, срамотно е ова откажување од понатамошните натпреварувања, заради пишувањата и коментарите на членови на овој Форум. Мислам дека дебело грешите и влегувате во водите на виновни, кривци и причинители за лоши резултати. Никој не може да ме убеди дека не сте САКАЛЕ да постигнете што подобар резултат. Зошто тоа не се случило, треба да го споделиме (И ОВОЈ ФОРУМ ТРЕБА ДА БИДЕ ЕДЕН ВИД РАБОТИЛНИЦА, а не оштрење заби и лечење фрустрации. Од тоа немаме никој фајде).
Со најдобри намери очекувам да ги повлечете повлекувањата од понатамошни натпреварувања во лига и на СП, не заради Вас, туку заради сите нас и овој спорт. Таман работа, после секој неуспех, на било кои натпреварувања, во сите спортови, да ги загубевме великаните на македонскиот спорт, замислете ЗАРАДИ ДОМАШНИ КРИТИКИ. Во нашиов случај, нека ми простат како рамноправни членови на овој форум и не најповиканите за анализи и критики. Секој има право на мислење, но не со цел да се истакнеме со умност по секоја цена и да стекнеме "слава" со критики и само критики.
Искрено, ми се допадна предлогот на Келтан за избор на Репрезентација. Тоа е конкретно (иако е илузорно) ама е барем обид за нешто ново и со цел подобра селекцеја. Сето негово останато е мерење ......
Нема повлекување, има само докажување.
Даниеле, ако си сигурен дека пак ќе тепате, поработете на zig-rig, далеку и сл. Тоа, по мене, себе си го должите, на никој друг. И цепајте у лига и тепајте. Можеби Унгарија ќе биде пресвртница? Се е релативно.
Pogotovo sto najgolem del od negativnite postovi se napisani od luge koj nitu imaat tocni informacii, nitu imaat iskustvo vo sportski krapski ribolov, del ne se ni krapdzii.
Cudesna e ovaa zemja.
Da , cudesna e ovaa zemja . Abe ve sakam , abe ve obozavam site :thumbs_up: Znaci na ribarski forum clen ne smee da iznese svoeto mislenje ili kritika za ribolov :lol: Ako napises nesto si ANATEMA :hit_head:
Patem Saso od krap ni K ne si ja videl ? Sto pak ti baras vo ovie temi da se mesas :D
@ Marks , koj toa ovdeka leci frustracii ? I kakvi toa frustracii , od sto ??

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 1 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2016 6:41 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
nikolovskibt НапишиCOLON
spored muabet so krapdzite... ete mnogu lugje so beja na vrvot na tabelaata... site se otkazaja od ligata sega ete na red se keltan i kompanija da dojdat da dokazat shto znaat vo krapskiot ribolov decki... ne e ednostavno zemete boilite frlete so spodo 10 pati i na sekoj 2 sati po 2 spomboj.. dzabe ti e iskustvo od diva voda i od denoj na voda... DZABE !!!!!! Zboram od licno iskustvo oti odtuka na cel forum GARANTIRAM!!! deka nema nikoj pokje denoj na voda odmene... sloboden(ne vraboten) Finansiski kolku za patni troskoj se ima... Nezenet.... so ogromna zelba za ribolov... ama ne e isto sam na voda i so barem 10 ekipi... Veruvajte isto e kako da znajsh da igras fudbal a odis da se natprevaruvas vo tenis..
Ova e jako ...........spored muabet so krapciite :thumbs_up: Pazi , mozes ti 365 dena da kisnes na voda ako sakas .......dali toa te napravi podobar krapcija e bitno? Sto garantiras od tvoe licno iskustvo , mozes malku posiroko da objasnis ?? Znaci za TEBE ne e isto so barem deset ekipi pokraj tebe ? A si pomislil li nekogas deka i za tie DESET ekipi isto ne im e isto pokraj tebe ??? Deka i tie go imaat istiot problem :secret:
ЦитатCOLON
Jas vamu kade shto go lovam skoro metro dlabina i se gledat... Sedam vsamak a ni mrdam nishto i gi gledam idat okolu mamec zemat sekeraco a mameco so jadiceto neki da go zemi nezz shto e rabotata....
Znaci imas najmnogu od site nas pominato vreme na voda i ne sfati zosto ne ti go zema secerecot ???

PS . ogromna zelba nema da fati krap ........treba malku povejce od pusto kisnenje na voda :secret:
PSS. I jas da bev na nivno mesto ce se otkazev od ponatamosni natprevari . Aj ednas loso mesto ce se tesam .Aj ednas mamcite gi gresiv ...Aj ednas ................ E jbg , ne mozam cel zivot vo drugo da ja baram greskata ...TOLKU be brale mi bil kapacitetot .....................

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2016 8:27 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Keltan НапишиCOLON
Da , cudesna e ovaa zemja . Abe ve sakam , abe ve obozavam site :thumbs_up: Znaci na ribarski forum clen ne smee da iznese svoeto mislenje ili kritika za ribolov :lol: Ako napises nesto si ANATEMA :hit_head:
Patem Saso od krap ni K ne si ja videl ? Sto pak ti baras vo ovie temi da se mesas :D
@ Marks , koj toa ovdeka leci frustracii ? I kakvi toa frustracii , od sto ??
Не е точно дека ако напишеш нешто си анатема. Многу е битно што ќе напишеш.
Еве сам побарај го одговорот. Си отворил нова тема. Прочитај уште еднаш што си напишал таму и најискрено обиди се сам да ги најдеш реалните разлики. Јас би полемизирал, но немам простор. Никогаш не дошол некој у вукојебина, макар и да нема други, те фатил за уши и ти рекол е овде ќе пецаш, не таму кај што им викаш на краповите ти, ти, ти и ти надвор. :D
Која е целта на твоите критики? Подобрување на состојбите? Не бе мандало, бесо го лечиш. Ни докажуваш нешто што не си пробал.
Немам против никој да искаже мислење, но атак врз личност??? Критиката е корисна само ако оди кон подобро решение. Значи треба и да понудиш. Ти што нудиш? Да нема лига, да не се оди на СП, да си одат сите досегашни натпреварувачи и капитени и функционери и организатори? И ти да си бил не местото на Крки и Даниел би се откажал???
Ајде, насериозно, напролет ти нудам со мене да учествуваш, да пробаш, на купот на Рибар 2011. Белки ќе се убедиш дека не е исто.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2223242526ELLIPSIS39»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 22 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum