www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Oкт 07, 2024 11:26 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2122232425ELLIPSIS39»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 7:51 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Site svetski poslednive godini se na diva voda,zatoa gi ubivme od fakanje :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
posto ideme samo na komercijali :lollol: :lollol: :lollol:

A be neideme nikade si kuckame na kompjuter tuka e problemot :lollol: :lollol: :lollol:

i vezbame na prazna voda bez riba bukvalno :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 7:57 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Ама емотикониии, се утепа од смеење :hit_head:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 8:29 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Se smeam sam na sebe i na site,

Toa e realnosta nasa ,kuckanje na kompjuter i cekanje liga tri kola,cela zima e pred nas za babotenje

a kako pocnalo i kako gledam dogodina ligata tesko i voda a tesko i takmicari

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 11:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
howitz НапишиCOLON
Критиката е човечка особина, таа го дефинира човекот и го прави подобар. Лоша критика не постои.

Она што го читам од поединци, кои последователни 6 години одат на светско со вкупен број на риби (3) не сакаат да ги критикуваат а не се ни самокритични на форумов кој е поле за теоретски натпревар.

Едно не можам да сфатам, ако 3 светски по ред не фаќаш риба или бар фаќаш само по 1 за 72 часа, нели е доста? Нели се има достоинство? Нели е ред да си кажат дека пројде нивното време?

А пак како контра реплика им е единствениот адут, ад хоминем напад и "ај вас да ве видиме".
Лошо.
Pak ne citas...veke napisav deka javno se otkazuvam od liga,za da otstapam mesto za decki kako tebe i mnogu drugi.
Ako prodolzam da takmicam,pak ke ve tepam kako mali deca i ke treba pak da odam na svetsko i pak da se soocuvam so kritiki od tebe,keltan i brat ti :D :D .Vaka mozam samo da vi poskam bistri vodi i uspeh na narednite svetski sampionati

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 18, 2016 7:58 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
daniel_veles НапишиCOLON
Ako prodolzam da takmicam,pak ke ve tepam kako mali deca i ke treba pak da odam na svetsko i pak da se soocuvam so kritiki od tebe,keltan i brat ti :D :D
:seir:

Даниел, сам знаеш дека ти, Крки, и сите други што уште од сега се откажувате од лига 2017, пак ќе натпреварувате догодина. Работата е дали ќе имате конкуренција или пак меѓу себе ќе такмичите

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 18, 2016 8:39 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Krki ne takmici veke....

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 18, 2016 11:20 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Филип НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
Ako prodolzam da takmicam,pak ke ve tepam kako mali deca i ke treba pak da odam na svetsko i pak da se soocuvam so kritiki od tebe,keltan i brat ti :D :D
:seir:

Даниел, сам знаеш дека ти, Крки, и сите други што уште од сега се откажувате од лига 2017, пак ќе натпреварувате догодина. Работата е дали ќе имате конкуренција или пак меѓу себе ќе такмичите
Filip

Daniel koga dava vakva izjava-sekogas ostanuva na istata.
Znaci nikogas nema da se otkazam od natprevari vo krapski ribolov,no definitivno za mene liga natprevar i svetski sampionati ...se ZAVRSENI.
Iskreno ,moe mislenje e deka ovaa generacija moze da dade samo tolku,kolku sto dade i vo Portugal.Za poveke ...ete ima decki ,koi veke gi posociv....neka se borat da go podobrat ona sto nie uspeavme-neuspeavme da go ostvarime.

pozdrav

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 20, 2016 6:52 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Сето ова и ти Даниел и ти Филип и ти Крки и ти Јане е ОК. Со еден збор, но не ми се допаѓа. Особено Даниел и Крки (ретко употребувам имиња, но) мислам дека треба да престанете да им се правдате на Форумов. Искреноста е во извештајот (да го крстам така) искреното соочување не со поразот (не станува збор за тоа), но можевте да се обидете, искрено да споделите за искуството таму директно на стаза. Од тоа се учи. Одговор на прашањата кога каде ловевме, кој колку ранеше, кој одлучуваше, и најбитно од се одговор на прашањето зошто сето (пак кажувам, ирелевантно е пораз или добар резултат) тоа така се случи. Секој од наведените учесници да сподели без страв од ругања и фрлање дрва и камења од некои анатеми овде, да ни ја раскаже приказната за Франција. Не само како Сергеј со прилог и точки (и тој е вклучен во сето ова) со примери што се случувало на стаза, туку пред се анализа на реалниот настап на нашата репрезентација, причини и последици во однос на резултатот. Оставете за понатаму, токму ваква АНАЛИЗА да покаже во кој правец треба да се оди. Како да постои некоја тајна за овој настап? Тоа ли е договорот со натпреварувачите. Да молчат?
И на крај, во оваа тема, срамотно е ова откажување од понатамошните натпреварувања, заради пишувањата и коментарите на членови на овој Форум. Мислам дека дебело грешите и влегувате во водите на виновни, кривци и причинители за лоши резултати. Никој не може да ме убеди дека не сте САКАЛЕ да постигнете што подобар резултат. Зошто тоа не се случило, треба да го споделиме (И ОВОЈ ФОРУМ ТРЕБА ДА БИДЕ ЕДЕН ВИД РАБОТИЛНИЦА, а не оштрење заби и лечење фрустрации. Од тоа немаме никој фајде).
Со најдобри намери очекувам да ги повлечете повлекувањата од понатамошни натпреварувања во лига и на СП, не заради Вас, туку заради сите нас и овој спорт. Таман работа, после секој неуспех, на било кои натпреварувања, во сите спортови, да ги загубевме великаните на македонскиот спорт, замислете ЗАРАДИ ДОМАШНИ КРИТИКИ. Во нашиов случај, нека ми простат како рамноправни членови на овој форум и не најповиканите за анализи и критики. Секој има право на мислење, но не со цел да се истакнеме со умност по секоја цена и да стекнеме "слава" со критики и само критики.
Искрено, ми се допадна предлогот на Келтан за избор на Репрезентација. Тоа е конкретно (иако е илузорно) ама е барем обид за нешто ново и со цел подобра селекцеја. Сето негово останато е мерење ......
Нема повлекување, има само докажување.
Даниеле, ако си сигурен дека пак ќе тепате, поработете на zig-rig, далеку и сл. Тоа, по мене, себе си го должите, на никој друг. И цепајте у лига и тепајте. Можеби Унгарија ќе биде пресвртница? Се е релативно.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 20, 2016 7:38 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Neizdrza da nepises :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2016 1:16 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Феб 26, 2014 5:46 am
МислењаCOLON96
spored muabet so krapdzite... ete mnogu lugje so beja na vrvot na tabelaata... site se otkazaja od ligata sega ete na red se keltan i kompanija da dojdat da dokazat shto znaat vo krapskiot ribolov decki... ne e ednostavno zemete boilite frlete so spodo 10 pati i na sekoj 2 sati po 2 spomboj.. dzabe ti e iskustvo od diva voda i od denoj na voda... DZABE !!!!!! Zboram od licno iskustvo oti odtuka na cel forum GARANTIRAM!!! deka nema nikoj pokje denoj na voda odmene... sloboden(ne vraboten) Finansiski kolku za patni troskoj se ima... Nezenet.... so ogromna zelba za ribolov... ama ne e isto sam na voda i so barem 10 ekipi... Veruvajte isto e kako da znajsh da igras fudbal a odis da se natprevaruvas vo tenis..


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2122232425ELLIPSIS39»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 24 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum