www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Oкт 07, 2024 9:30 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1920212223ELLIPSIS39»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 1:47 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Jas spomnav vo prviot moj post spole svteksoto prvenstvo, koj se sekava ? !

"Site tie sakam da dojdat vo liga i da probaat da gi pobedat ovie sto nemaat pojma a odat na svetsko ! Da otidat na svetsko, pa posle neka diskutiraat pak !"

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 1:50 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Сергеј , јас тоа го кажав и преклани и лани ... ама џабе . Истите што трубат ке трубат и понатаму :lepi:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 1:53 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Epa eve jas javno se otkazuvam od liga natprevari,a kolku sto znam ke se otkazat i poveketo od godinesnive reprezentativci,za da ostavime mesto za expertive da pobedat i da ne predstavat na svetsko vo najdobro svetlo.
Bistro decki

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 2:00 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
daniel_veles НапишиCOLON
E sega ne ke e loso...da se izjasni nekoj od vas expertite....dali e spremen da stane vistinski natprevaruvac,ili sega ke kutime ili pak ke vadime so expertski viduvanja na nastanite.

pozdrav
А ти каков натпреварувач си? Вистински или невистински?

Колку што знам се декларирате како најдобри у Македонија. Сакате да сте авторитет и барате респект!
Се сте добиле!

Епа сега најдобриот у МК кој завршува у генерален пласман 78-ми...шо сакаш, аплауз да ти дадеме??

Јас не се пријавив годинава во лига и незнам ни дали догодина ќе се пријавам. 4 год натпреварувам, и прилчно за наши услови сум бил успешен.
Настрана проблемите и нервозите што сум ги имал и покрај тоа што имав 2 пласмани на светско првенство.

Ќе се пријавам кога ќе видам атмосфера и луѓе со кој можам да соработувам, и ако успеам да се пласирам во тие услови - со задовослтво ќе дадаме се од себе на светско.

Ако не, никому ништо!!

Па еднаш боили ве муфлосале, еднаш позиција не ви се паднала, еднаш боилите шо ви ги дале не ви чинеле...
Мислам извини вака, ова најискрено го кажувам...

И Пандев е најдобар као што сите мислат, ама 5 год нема даено гол у репрезентација...Е после го свирел цел стадион...нормално!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 2:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Spaiva НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
E sega ne ke e loso...da se izjasni nekoj od vas expertite....dali e spremen da stane vistinski natprevaruvac,ili sega ke kutime ili pak ke vadime so expertski viduvanja na nastanite.

pozdrav
А ти каков натпреварувач си? Вистински или невистински?

Колку што знам се декларирате како најдобри у Македонија. Сакате да сте авторитет и барате респект!
Се сте добиле!

Епа сега најдобриот у МК кој завршува у генерален пласман 78-ми...шо сакаш, аплауз да ти дадеме??

Јас не се пријавив годинава во лига и незнам ни дали догодина ќе се пријавам. 4 год натпреварувам, и прилчно за наши услови сум бил успешен.
Настрана проблемите и нервозите што сум ги имал и покрај тоа што имав 2 пласмани на светско првенство.

Ќе се пријавам кога ќе видам атмосфера и луѓе со кој можам да соработувам, и ако успеам да се пласирам во тие услови - со задовослтво ќе дадаме се од себе на светско.

Ако не, никому ништо!!

Па еднаш боили ве муфлосале, еднаш позиција не ви се паднала, еднаш боилите шо ви ги дале не ви чинеле...
Мислам извини вака, ова најискрено го кажувам...

И Пандев е најдобар као што сите мислат, ама 5 год нема даено гол у репрезентација...Е после го свирел цел стадион...нормално!
A kede toa jas sum se deklariral kako najdobar?????Kade sum se vadel na losa hrana i muvlosani bojli???dali pominal eden sampionat da ostanam bez riba???
Eve veka prosto ( bidejki sum so nisko IQ )... vo MK nema vistinski natprevaruvaci vo momentov,taka da nemozam i jas da se deklariram kako natprevaruvac.Vo momentov i ti si mnogu daleku da stanes natprevaruvac kako i mnogu drugi.Ubavo pisa nekoj...koga ke se posvetis na ovoj sport 100%,a pri toa da ja stavis vo vtor plan familijata i rabotata.....e togas ke razgovarame.
Sega za sega samo ke te zamolam da me isklucis od tvoite drski i vulgarni postovi ...zatoa sto pred se kako covek koj te ceni i postuva....ne sum go zasluzil toa.A dokolku sakas da merime IQ i vrednuvanje i sposobnost...ti stojam na raspolaganje...se dotogas vazi onaa srpskata.....NE KUDI KONJA,KOJI NISI JAHO.
Istovo merenje vazi i za ribolov...sepak sum eden od mnogute sto te ucev kako se drzi trska

Pozdrav i bistro za dogodina na svetsko

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 2:34 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
daniel_veles НапишиCOLON
Istovo merenje vazi i za ribolov...sepak sum eden od mnogute sto te ucev kako se drzi trska
Дечко јас со тебе не сум бил никогаш на риболов, апсолутно никогаш!!

Од тебе сум купил машинка на оглас, 4 кила микс и 12" fiti футрола.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 2:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Spaiva НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
Istovo merenje vazi i za ribolov...sepak sum eden od mnogute sto te ucev kako se drzi trska
Дечко јас со тебе не сум бил никогаш на риболов, апсолутно никогаш!!

Од тебе сум купил машинка на оглас, 4 кила микс и 12" fiti футрола.
Decko...ima svedoci sto ke go potvrdat sprotivnoto.Uzivaj ...nema da te degradiram ovde vo javnost.
Sepak ona sto go pisav pogore (deka te cenam i postuvam). I pokraj .........ostanuva
Uzivaj i nema potreba nisto na nikogo da mu dokazuvas.
Pozdrav

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 2:54 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Тебе директно никаде не те посочив што се најде потценет...името не ти го спомнав.
Нит почит е во прашање, нит потценување...само храброст да реално гледам на работите.

И да, стојам дека треба поригорозни норми, па ако се прашам и IQ би мерел...еве ова најискрено.

А и фино си пишав во тој пост дека за светско не сум заинтересиран, ниту ми е императив, а пак желбата што ја имам ми е тотално релативна (читај сеедно и убиена).

Види тоа е проблемот...не дај боже да седне човек со вас на кафе, одма сите знаат дека некого вие учите.

Е од тоа што сум дошол да ги земам трските и сме се виделе на кафе и попатно пола саат пофрлале и одма - е тоа е учење и вие сте не научиле трски да држиме! Мислам...ОК!

Знаеш ли зошто не сум дошол никогаш на Велешко да фаќам??

Еве јас сум сигурен дека сите овие што биле на Велешко сте ги научиле да држат трска како што се Мартин, Максим, Флоре, Ристето, Стефан, Крсте, Кременадла...сите сте ги научиле.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 3:12 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Темава конечно си го заслужи насловот :lepi:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 3:18 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Sportex НапишиCOLON
Jas spomnav vo prviot moj post spole svteksoto prvenstvo, koj se sekava ? !

"Site tie sakam da dojdat vo liga i da probaat da gi pobedat ovie sto nemaat pojma a odat na svetsko ! Da otidat na svetsko, pa posle neka diskutiraat pak !"
Nemam jas sto da gi pobeduvam ! Samo ja vrtime rabotata vo krug ! TIE resile da se natprevaruvaat za da odat na svetsko , Sergej ! Neka povelat da gi pobeduvaat protivnicite TAMU ? Godini nanazad se macat edno krapce da fatat ? Posledni da bideme stana tradicija !! Koj del nekomu ne mu e jasen od toa sto pisuvam ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 1 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1920212223ELLIPSIS39»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 15 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum