www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Oкт 07, 2024 3:43 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1213141516ELLIPSIS39»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 01, 2016 8:41 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Момци, без расправии.

Сите сме во иста каша и најголемиот проблем во моментов е што незнаеме од каде да почнеме.

Поентата не е да омаловажи некој, туку да се дојде до вистинската слика/сивило во кооја се наоѓа спортскиот натпреварувачки риболов.

Не само крапскиот, туку сите.

Целта ми е дека со 3 кола лига, се покажа дека не стигаме до никаде. Таму 22-26 место!

Ни треба нов концепт и тоа некој треба да го потегне, а тоа некој можеби е МРФ.

Во случајов, нашите води го немаат капацитетот да исфрлат добри натпреварувачи.

Одиме по риба со 1-2кг боили и 1-1кг пченка...а богами и 1-2 ракија, 1-2 патлиџан.

Поентата ми беше дека за да почнеме да размислуваме за натпревари, концептов погоре не е тој.

На Агов дол (колку и да мисли Јане дека е тамба ламба вода) за да извадивме преку 30 риби т.е над 150кг искипавме негде 10-13кг храна.

Во МК незнам кој исфрлил и на која вода толку и каков резултат имал....

Еве ветувам следен риболов на ваква вода ќе водам дневник и ќе го претставам овде за споредба.

пс. Глобочица каде на натпревар 50% од ударите ми се плишано мече, женска чанта или неотворен кроасан 7days и каде вода е нападната од мрежари, струкови, харпунџии, динамити...за мене лично не е дива вода.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 01, 2016 8:44 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
More petel ne e samo da kipas,treba i da vredi toa sto go kipas,, kipaa sproti nas 5-6 ekipi tit nemaa..drugo e prikaznata

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 01, 2016 8:47 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Тоа е друг муабет зајко каква храна, поентата ми беше каде во Македонија си исфрлил 15кг. боили и си извадил 200кг риба?

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 01, 2016 8:49 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Velesko, za 2dena imame frleno 15 kg , do 1sinoka ni tit,posle 1 do razdenuvanje vleze riba..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 01, 2016 8:55 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
А со ракета и кобра фрли 15кг, или му влеззе со чамец и си ги истури?

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 01, 2016 8:59 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Spaiva НапишиCOLON
А со ракета и кобра фрли 15кг, или му влеззе со чамец и си ги истури?
Znaci pa ne me razbiras ,,pa normalno deka si camec, nego poentata mi e drugo, 20 kg hrana ke seviskipa na pozicija so spomba ili 10 kg boili, no sto ponataka,,, toa go pravea 70% od ekipite..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 01, 2016 9:03 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Spaiva НапишиCOLON
Момци, без расправии.

Сите сме во иста каша и најголемиот проблем во моментов е што незнаеме од каде да почнеме.

Поентата не е да омаловажи некој, туку да се дојде до вистинската слика/сивило во кооја се наоѓа спортскиот натпреварувачки риболов.

Не само крапскиот, туку сите.

Целта ми е дека со 3 кола лига, се покажа дека не стигаме до никаде. Таму 22-26 место!

Ни треба нов концепт и тоа некој треба да го потегне, а тоа некој можеби е МРФ.

Во случајов, нашите води го немаат капацитетот да исфрлат добри натпреварувачи.

Одиме по риба со 1-2кг боили и 1-1кг пченка...а богами и 1-2 ракија, 1-2 патлиџан.

Поентата ми беше дека за да почнеме да размислуваме за натпревари, концептов погоре не е тој.

На Агов дол (колку и да мисли Јане дека е тамба ламба вода) за да извадивме преку 30 риби т.е над 150кг искипавме негде 10-13кг храна.

Во МК незнам кој исфрлил и на која вода толку и каков резултат имал....

Еве ветувам следен риболов на ваква вода ќе водам дневник и ќе го претставам овде за споредба.

пс. Глобочица каде на натпревар 50% од ударите ми се плишано мече, женска чанта или неотворен кроасан 7days и каде вода е нападната од мрежари, струкови, харпунџии, динамити...за мене лично не е дива вода.

jane ne go podcenuva agov dol.ti rekov ako na agov dol imase 20 jaki ekipi ali jaki i isfrlea 70 kg hrana da vidam kako ke bese

13 kg hrana e kako nisto da ne si frlil.znaes li sto e 100 kg hrana da frlis?? prasaj go robi vinica ke ti kaze i samo vo eden den vo isto vreme da izvadis 10 ribi najmalata 10 kg???? toa e trening

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 01, 2016 9:13 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Јас не зборувам за квалитетна храна која ќе донесе резултат, зборувам за натпреварувачки менталитет да си всадиме.

Крапскиот натпревраувачки и сам знаеш не е само фрли и чекај како штое слободниот.

Бара детерминација, одлучност, ризик, физичка спремност, агилност, изоштрена прецизност, способност да ракуваш со опрема итн, итн.

Ова не се праи со истурање на 15кг. од кофа.

Квалитетот на храната што треба да ја фрлиш е друга тема и тоа е муабет за друго место.

Па 90% ќе папсаме 72 саата.

Пиша и Сергеј...и да имавме иста храна со Франција што ќе направевме?

Кој ќе издржи 72 часа на 130 да фрла голем спомб, колку ќе реализиравме, колку итн итн...
Sportex НапишиCOLON
Дури и да знаевме се, дури и да имавме се исто,мислите ли дека ќе направевме резултат?

НЕ ! Затоа што ние немаме спремни натпреварувачи кои можат да Дрват голем спомб на 120 цел ден, сакале ние да си признаеме тоа или не.


_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 01, 2016 9:15 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
bash taka spaiwa,bash taka

nema kaj nas sposobni i tie malkumina sto bevme odamna sme iszlezeni od redot

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 01, 2016 9:18 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ali poentata ne ja svakas,ako neides na druzenja i kupovi,dzabe e trening

sto pati kazav se vezba na voda so ribi ne bez ribi,vo isto vreme koga treba da raboti i marker i spomb i kobra i trska so riba

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1213141516ELLIPSIS39»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 24 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum