www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 29, 2024 7:19 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011ELLIPSIS46»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 04, 2011 10:51 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Ное 11, 2010 3:27 pm
МислењаCOLON184
ico baits НапишиCOLON
jas mislam deka tebe ..KELTAN..TE OTKRI zatoa si protiv bilder amino ;) ;) i ti go koristis a ne sakas da priznaes oti keltan kaza,, :D :D :D mene mi se dopaga i znam deka narednata godina ke bide ,,SARMA.. :D :D :D

znaes ovaa godina kolku nutramino potrosiv za amurite.. 5000ml bratko :D :D :D :D a da sum znael za ovaa pola pari ke sum gi zastedel :lol: :lol: a i pcenkata tebe ti mirisase na bilder setiv ja zajko eden :D :D :D :D
:lol: :lol: :lol: ....Е братко Ицо баитс.....сам се провали и ти самиот :shock: ....значи тебе сиве овие години Келтане те подучувал :lol: :lol: ....а Ти вешто тоа го криеше и успесите си ги препишуваше како лични заслуги :lol: :lol: ....ете сега се гледа зашто само ти имаше успеси на Велешко ;) ....откако си провален за хемијата,останува сега само уште да ни ја откриеш тајната на оловата :?: :idea: :?: ....мое мислење е дека се во форма на тегови...или некоја пософистицирана билдерска машина :lol: :lol: :lol: ....идната сезона како лепенка ќе бидам за тебе,преку глава ми е и мене од непотребни трошоци :lol: :lol: :lol: :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 04, 2011 11:30 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
imame nie pari bratu..fati krapce kupi ..hemiice. fati pusti se razbira.. ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 05, 2011 11:33 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
fati krpace,pushti hemice :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OZNAKI ZA ZITARCI BRASNA
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 18, 2012 12:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Успешен микс можеш да го направиш уште поуспешен со подигнување на хранливата вредност со користење на кавлитетна хемија во прописни дози или можеш тотално да го упропастиш со користење на неквалитетна хемија.

Значи добарата боила е продукт на две фази, квалитетно избалансиран микс и кавлитена хемија во пропишани дози.

Со квалитетна хемија можеш и од никаков микс да направиш ловна боила, поготово за пократки кампањи. Но со лоша хемија ќе го упропастиш и најквалитениот микс на светот.

Едното е поврзано со другото. Добро спремениот микс не подразбира под дифолт успешна боила.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OZNAKI ZA ZITARCI BRASNA
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 18, 2012 6:31 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 7:13 pm
МислењаCOLON396
ЛокацијаCOLONБИТОЛА
Dali hemijata se stava od koga ke gi svarime pa gi zamrznuvame ili klavame hemija pred lovenje samo na boilite so koi ke lovime?I pod hemija sto se podrazbira? stavnj aminokiselini,betain ili dipovi?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OZNAKI ZA ZITARCI BRASNA
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 18, 2012 6:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Хемија се став задолжително во фазата на изготвување на боилите. дали ќе ставиш накндано од после плус, или ќе поделиш пола/пола, твој избор.

Под хемија се подрзабираат сите адитиви кои се користат за спремање на боили.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OZNAKI ZA ZITARCI BRASNA
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 18, 2012 7:12 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 7:13 pm
МислењаCOLON396
ЛокацијаCOLONБИТОЛА
Kolku vreme se koristi Betainot?Sekade se zboruva deka Krapot stom ke go osete nemoze da mu oddolee.Pa od ova se doaga do zaklucok deka vo mixot ke stavime Betain i aroma i so toa boilata ke ja napravime lovna.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: OZNAKI ZA ZITARCI BRASNA
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 20, 2012 1:53 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Не ти го разбирам прашањето...КОлку време се користи бетаинот?

Бетаинот е еден од подобрите атрактори на денешницата, но ништо мистично или специјално.

Тајни во спремањето на болили не постојат. Милионите варијации се достапни секаде денес со помош на интернетот.

Магични состојки од типот, Крвно брашно од Бенгалски гуштер или Есенцијална аминокислина од алга која расте во плитките плавни делови на Нов Зеланд, се измислици за зимање пари од крапџиите.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 20, 2012 3:01 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСаб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON1249
ЛокацијаCOLONБогданци
Ме интересира дали боилата губи на ловноста со стоење во замрзнувач?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска "ХЕМИЈА"
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 20, 2012 5:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Секако дека е најдобро боилите да се спремаат непосредно пред риболов и да се користат ''Свежи'', незамрзнати.

Замрзнувањето е сеуште најдобриот, најприродниот и најдолготрајниот начин на конзервирање на боилите. Понекогаш кога не чека долг пат пред риболовот или подолга кампања на хранење, не сме во можност да припремаме свежи боили па принудени сме да преминеме кон нивно замрзнување.

Во секој случај свежата боила е подобра од замрзнатата, поготово ако е замрзната на подолго време.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011ELLIPSIS46»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum