www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 29, 2024 7:26 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS77»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 5:46 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Најпрво браво за акцијата,а уште поголемо браво за Крсте и Мишо :D
Се разбира дека секоја акција неможе и нема да биде успешна тоа е разбирливо,а има мнооогу причини за тоа :( најбитно е дека се почне а резултатите ќе дојдат тоа сигурно,борбата ќе биде долга,тешка и напорна
Во наредните акции сигурен сум дека повеќе членови ќе се вклучиме,а нема да бидеме само на дрн дрн јариња :twisted:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 6:02 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Dzeko НапишиCOLON
Poliz НапишиCOLON
Stole НапишиCOLON
.........Затоа уште еднаш ке напишам ДЕНОВ Е ОГРОМЕН СРАМ ЗА СПОРТСКИТЕ РИБОЛОВЦИ ЧЛЕНОВИ НА ФОРУМОВ
Не се слагам ни со една буква,Столе,не можеш да се земеш за право да кажеш такво нешто за членовите на форумот.У секое стадо овци има по некоја црна,ако си забележал и во нашето стадо црна овца,не значи дека сите сме такви.
Има приватни пораки,и мобилни телефони...Не можеш и да претпоставиш што е зборувано на оваа тема,меѓу членовите на форумот.За такви работи треба 99% приватност и 1% во јавност.
Тука потполно се сложувам со тебе колега....Полиз!
И сами знаме дека ако многу јавно иде акцијава....осудена ке биде на пропаст!

п.с...не се плаши од куче што многу лае....чувај се од тивкиот!!!........ :lol: позз
Се однесува за двајцата ( Полиз, Џеко) а и сите останати кои нема да се сложат со мојот пост
Убаво прочитајте што сум напишал:
Во првиот пост:.....Чик да чујам дали нешто и ШТО ???? ќе кажат “550 остали форумски јунаци“?????.
И што се случи: ШТАМА, небаре Борис, Крсте и Кремендла трчале, неспиеле, мрзнеле за нивни сопствени реки или за реките во Авганистан па демек ...што не боли “ташакот“ нека трчаат кога се улави.

Втор пост: Бидејќи сум цел ден дома оваа тема ми е постојано отворена. Почесто ја релоадирам и ќе кажам: ЕДЕН КУП луѓе “ПРОДЕФИЛИРАА“ ПРОЧИТАА ИЛИ НЕ, СИ ГИ ПОЧЕШАА И ЗАМИНАА. Имаше и “ЉУТИ“ “борци за слобода-против рибокрадството де“ и лица со многу постови на форумов за фалби или самофалби и .... и .... и.... ај да не ја жилавам понатака
Значи акцентот сакав да го ставам и го ставив на тоа дека СИТЕ ТИЕ ШТО ДЕНЕС ПРОДЕФИЛИРАА на темава и оние кои знаеле за акцијата можеа да кажат барем една реченица со подршка,пофален збор ... со што темава ако ништо друго “ќе се држи во кондиција“ ке биде на прво место на активните теми и сл.
Се надевам дека успеав да ги кажам причините за мојот револт. Ако грешам.....нека изгорам (во цел јад малку шега)

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 6:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:50 pm
МислењаCOLON270
ЛокацијаCOLONStaro-Skopje....Cair
Столе,колега извини но алудирав на последните реченици на Полиз,а моја грешка е што тоа не го потенцирав.....твојот пост го разбрав...сепак прости!!!

_________________
HORTIKULTURNO UREDUVANJE NA DVORNI POVRSINI
[ img ]
http://www.facebook.com/gradinarskicentarpinars.skopje


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 6:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aвг 07, 2011 8:13 pm
МислењаCOLON245
Ubavo pisano no mene nekoi raboti ne mi se jasni.Pred nekoj den bev vo s.Jagunovce Tetovo i dodeka gi razgleduvav mestata na koe da zastanam tocno pred moi oci bese izvlecena mreza koja bese prepolna so riba no ne znaev kako da reagira mozev da prevzemam nesto bidejci i tatko mi bese so mene,prvo razmisluvav da povikam policija no dodeka stigne sigurno on bi bil doma,vtoro mozev i jas da stopiram no ne znam kakvo pravo imam dali treba da imam nekoj dokument ili...no najloso bese sto telefonot ne bese so mene i ne mozev da ja snimam celata situacija za da imam dokaz.Neka mi pojasni nekoj kako moze i sto treba da napravam vo vakvi situacii.Pozz


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 7:36 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
мики нај добро е таа првата работа што ти текнала-да пријавиш во полиција
зашто влегување во конфликт со било кој може да ти донеси појке штета

фтора работа е да си направел една слика па после ке ја танчевме и должевме
дали некој реагирал или не

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 8:26 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Мики,
Телефонот стално со тебе. Не влегувај во конфликт..и немаш право а и незнаеш со какво говедо ке си имаш работа. Дискретно сликај, запиши марка и број на возило и јави на 192. Тие се платени за останатото.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 10:13 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON553
ЛокацијаCOLONSkopje
De be Stole kako gi ispokara lugevo ke fatat uplav i da ja posetat temava a ne da napisat nesto.Siguren sum deka ako ne site togas poveketo podrzuvaat vakvi akcii, a za vklucenosta vo niv , ke dojde vreme i za toa da se omasovi, pa i akciite samo sto pocnaa. Eve imam predlog: Posto vo akcija bi trebalo da idat 3-4 luge,(edno vozilo) predlagam clenovite od forumot da doniraat budzet sto bi pokril gorivo i eden skromen rucek za clenovite od forumot sto ke odat.pr. 100 clena po 50 den.ili po kolku treba. So toa i tie sto se spreceni da odat na teren, indirekno bi ucestvuvale vo akcijata.(mozni se i varijacii na ovoj predlog)
A seirdzistvoyo iako ni e nacionalen sport dosega samo eden (sto bese izbrisan) javno se istakna.

Nekako temava pocna da ni paga vo depresija i patetika posle poslednata akcija, kade i pokraj toa sto nemalo nacekano krivolov, jas sum ubeden deka e uspesna od pricini sto gi postirav porano.

P.s : Izgleda i na forumov ke treba da se formira komisija za lustracija na kodosi :mrgreen:

Ajde poptimisticki i rezultatite ke dojdat

Pozdrav

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 10:34 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Линијата ни е иста и во право си ( не за првата реченица) :lol: . За останатото нема веќе да образлагам... прстите ме заболеа лупајки по тастатурава денес, а на крај краишта има ли приказни без “БАБА РОГА“. :lol: :lol:
Околу финансирањето: Идејата ти е добра но знаејќи го нашиот менталитет (а во кој уште повеќе се уверив денес.. “ме боли ташак“) тешко дека доброволно ке може да се собере пристојна сума која би овозможила непречено финансирање на такви акции. И јас имам некое размислување поточно идеја но мислам дека не е момент јавно да ја промовирам.
Малку е доцна и ке “бидеш поштеден од карање“... да не ти го расипам сонот :lol: :lol: :lol: :lol:
Поздрав,

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 11:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
ЦитатCOLON
Значи акцентот сакав да го ставам и го ставив на тоа дека СИТЕ ТИЕ ШТО ДЕНЕС ПРОДЕФИЛИРАА на темава и оние кои знаеле за акцијата можеа да кажат барем една реченица со подршка,пофален збор ... со што темава ако ништо друго “ќе се држи во кондиција“ ке биде на прво место на активните теми и сл.
Се надевам дека успеав да ги кажам причините за мојот револт. Ако грешам.....нека изгорам (во цел јад малку шега)
Stole sto ti tebe poentata demek ti sega si napisal 10 posta i samo ti se interesiras za akcijata i borbata protiv ribokratci,mozda sega zaradi toa sto si najaktiven na zborovi orden da ti zakacime,ti nemas pojma kolku ovaa situacija bez koncesii kade mrezarite caruvaat mi padja tesko,srceto mi se cepa od maka,eve jas licno sakav da idam ali ne kontaktirav so Boris od edinstvena pricina sto finansiska sto poradi nedostatok na vremeto,i sto ke pisuvam bezveze demek ke napisam dvapati bravo i se ke bide OK.Ima tuka eden kup koi bi dosle ali eve primer mene samo patot do Skopje so patarini i glupost bi me kostal 1000den,a za borbi protiv mrezite nemoj mene da mi kazuvaz,sum volontiral za vreme na mrest i koga nekoj ne bese ni cul za toa,sum prijavuval mrezari i na policija pa otkako eden od niv zakaci prijava ribocuvarite probaa da me namestat deka sum lovel so sak(kepce) pa i so fotoaparat go slikaa kepceto za dokaz,i toa samo zatoa sto fatenite ribokratci bea nivni priateli,i kradele riba so nivna podrska.Zatoa spusti ja topkata malce eve ordenot za podrska ti ke go zemes :idea:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: БОРБА ПРОТИВ РИБОКРАДЦИ
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 24, 2011 11:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
pred se se izvinivam poradi latinicnoto pismo (mi go pravea PC to pa sega nemam makedonski ili neznam kako se vklucuva)
Kako i da e STOLE NEMOJ SO TIE KURSHUMI !
Ne si zemaj za pravo da pisuvas i kritikuvas se javno na forumov!
Veruvaj ne ima sigurno poveke luge na koi od kontroli Kosata ni Pobelela, i pritoa ako se dodadat site tie sati pominati vo kontroli, nekoi i na minus 15, da ne se zaboravat fizickite presmetki, probushenite gumi, isckrtanite vozila, zakani po familii i shto li uste ne!!!
NAVREDA E STOLE!
Toa shto go pravi Boris e za pozdravuvanje megutoa razberi deka ne se site clenovi na forumot od Skopja kako prvo!
Kako vtoro mislis deka Ajde site vo kontrola i shto ribari poveke toa podobro? Pa ti duri da vlezis so camec vo voda tie ke ja izvadat mrezata! Ima mnooogu za pisuvanje no.....
Boris si ja znae rabotata a jas bi mu preporacal shto pomalce toa podobro-ke me svati toj!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS77»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum