www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 1:56 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS789101112»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 22, 2015 12:48 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
- Зошто не спод микс на река?
- Зошто да не се стави прашкаста во спод микс?


Не да раниш со ракета на река.. тоа јок.. збориме да основата ти е семиња за спод и да додадеш глина/земја во него..

Разгледајте малце видеа за како се лови на река По во италија.. па после коментирајте дали спод микс неможело во река.. ;)

Прашкаста за пилиња свињи итн.. е ок но само ако е клот пред да нафукаат стартер адитиви со антибиотици, минерали и амино киселини.. премногу мириса на железо и на креда..

Тоа може порано коа имаше само цук.. денес имаш за ич пари одлични храни направени од докажани фирми..

Е сега некој може сака сам да си прави комбинации.. а и верувам дека храна направена и дотерана за одреден период и одредено место ке биде по ефективна него ли купечка..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 22, 2015 2:17 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Mesas babi i zabi reka Po sto e polna so riba i nas Vardar koj nosi 100gr olovo a ne tvoite seminja i praskovi.Znam ja na sto lovat vo Italija imam drugar od tamu koj cesto ide na toj teren i na som i na krap i na rekata i na kanalite.
Na nas vardar sum imal slucaj kade nie vo dosta miren vir hranime so pcenka i sekerec a moj drugar na tapa nadole go tamani klenot koga go zagledavme sekoe parce polna usta sekerec.Vodata go nosi 500m nadole.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 22, 2015 2:45 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Filipe , BITNO e da go donesi do izvorot .. . jas vo sekoja kesa PVA stavam malku prasak ...za smrkanje :lol: prva praskastata ce otide vo grankite podolu kade dremat ...i sledi go tragot ..ako sakas ...a sto problem e ako tragot i pomine grankite kade e krapot i zamine nadolu ..strav ti e da ne donese nekoj krap + ? Cirkus , ne cinela praskasta na reka ..pak Jane teorija :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 22, 2015 5:58 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
filip030682 па вие ако ловите у брзак каде ти носи 100 грма олово сте се зезнале гадно бе :) значи не сте го нашле местото :) Знам еднаш кирца ме однесе на такво т.е. мирно место па фучеше олово.. не ни фрлив трска.. се спакував..

Се гледа дека не си пробал.. има начини и системи за хранење.. само треба бојлерот да го уклучите малце..
====
малце за размислување
- 30% глина 70% спод. Плочи од околу 15-20цм направени со камен во средина

или

истото тоа ставено во вреќа и поставено на место некој си 20-25 метри погоре..

или прашајте го цуцулот да ви објасни како се храни на река па и 80 на саат да оди.. има техники еден куп..

--- како што кажав побарајте некој видеа да видите како работат па после зборите..

п.с. само тешка прихрана и што по ситна треба да е.. и бентикс/блина ако се додаде на тоа.. ке се топи пополека..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 22, 2015 6:00 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
martinMK НапишиCOLON
- Зошто не спод микс на река?
- Зошто да не се стави прашкаста во спод микс?


Не да раниш со ракета на река.. тоа јок.. збориме да основата ти е семиња за спод и да додадеш глина/земја во него..

Разгледајте малце видеа за како се лови на река По во италија.. па после коментирајте дали спод микс неможело во река.. ;)

Прашкаста за пилиња свињи итн.. е ок но само ако е клот пред да нафукаат стартер адитиви со антибиотици, минерали и амино киселини.. премногу мириса на железо и на креда..

Тоа може порано коа имаше само цук.. денес имаш за ич пари одлични храни направени од докажани фирми..

Е сега некој може сака сам да си прави комбинации.. а и верувам дека храна направена и дотерана за одреден период и одредено место ке биде по ефективна него ли купечка..

Nema sto da gledam videa.Sum lovel i na vardar i na drim i so pcenka i so palenta.Idam da lovam krap a ne sve sto ke mi dojde pod jadica.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 22, 2015 6:01 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ajde odi na vardar frli edno 10 topki ubava kvalitetna kupecka hrana i jas ti garantiram deka nema nieden krap da ulovis ;) ;)

Mi go nema velesanecov nesto da demantira :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 22, 2015 6:02 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Па затоа и кажав дека ке си направиш твоја приспособена.. а не кокошкини глупости да се ставаат.. умре тоа време..

како што се прај ваљак исто и со прашкастата може.. ама не се разбираме.. ти збориш едно јас друго..

нема везе..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 22, 2015 6:07 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ne drugar ubavo te razbiram ama ti neme razbiras.Sto poprirodno i poslabo toa podobro.Kupeckata hrana e em jaka em ke ja soberes celata sitna riba,od bojnik,klen,karas,mrena.Togas krap necekaj

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 22, 2015 6:20 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
.Vodata go nosi 500m nadole. filip prosta logika frli ja prihranata 500m pogore od tebe i ke dojdi taman na tvoeto mesto

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 22, 2015 6:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
pa i go frlav ne da ne..............decki rekata ja nosi i starata pcenkata ne e problem vo toa.Zbormi e zosto klasicen spod so razni dodatoci koga seto toa kosta a ne nosi rezultati.

I sto veli Jane se odi da se faca krap,a ne da navleces se i sesto....pa posle na Keltan zelki mu udirale,ete mu ja greskata :lol:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS789101112»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum