www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 1:49 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910ELLIPSIS12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 10, 2013 3:46 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
vidi rasprashaj se da doznaeme mene me asocira nektar po ova shto go napisha na isusheni meshani ovoshja vo prashina napraveni :mrgreen:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 10, 2013 3:52 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
Хахахах... не ќе да е тоа, ама ќе се распрашам сигурно, а мислам дека и тогаш го прашав продавачот и само ми одговори дека „сме го земале ние рибариве“, е сега дали и тој толку знае или пак јас не се сеќавам добро тоа е веќе друга приказна.... А можеби и некој од колегиве знае што чудо е ова па ќе каже... Јас не знаев ни дека така се вика ни дека постои нешто такво... Откако го открив случајно, кога и да побарам во продавницата има, така да би требало и во други добро снабдени продавници за сточна храна да го има... Пакуван е во вреќи хартиени како шеќерот/брашното што се пакувани.

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 19, 2013 2:56 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON583
ЛокацијаCOLONСкопје
martinMK НапишиCOLON
Ај ја малце ке се умешам у терсене манџава шо ја варите.. да речеме сакаме да храниме спод микс на река.. знаеме дека местото ни е во релативен спор тек, но за да се осигураме.. ке користиме глина во спод миксот, и тоа онаа глина што ја користат тапарошите.. при што ако е тесна реката да речеме еве колку вардар нека е.. некој 30=45 метри.. може топки со чатал да ги фрлиш, или да користиш катапулт како оној на дацо.

Спод миксоците немора да се тешни моќе да се густи и тешки.. со тоа примамата ке дојде на местото..
ова со глината е добро Мартин,ама прочитав некаде по форумиве уште една одлична финта...спод микс замрзнат во пластични чашки од јогурт или кисело млеко...уште на пристигнување ја кршиш пластиката и така смрзнат сподот го маваш,ем далеку се фрла ем се топи полека за кратко време и сподот останува на купче..

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 20, 2015 11:31 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
почна жена ми со спод микс да ме рани :lol: :lol: :lol:

[ img ]

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 20, 2015 11:40 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Pametna zena :shake_hand: Ne kako tebe ...kupil sirupi , vitamini . . krapovite ce gi leci od nastinka :hit_head:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 21, 2015 1:06 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
akiribar НапишиCOLON
vidi rasprashaj se da doznaeme mene me asocira nektar po ova shto go napisha na isusheni meshani ovoshja vo prashina napraveni :mrgreen:
Odi kaj Apce,kupi edno 20 padobranca,someli gi,i ete ti krma,em ti ke kasnes em ribata. :yahoo: :yahoo: :papa: :papa: :hit_head: :hit_head:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 21, 2015 4:47 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
proteinska bomba che im pravam mmmmm kaj mi spomena mi se jadat edno 4 komada labavo uz bozza :D

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 21, 2015 9:16 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
SantaFe НапишиCOLON
Хахахах... не ќе да е тоа, ама ќе се распрашам сигурно, а мислам дека и тогаш го прашав продавачот и само ми одговори дека „сме го земале ние рибариве“, е сега дали и тој толку знае или пак јас не се сеќавам добро тоа е веќе друга приказна.... А можеби и некој од колегиве знае што чудо е ова па ќе каже... Јас не знаев ни дека така се вика ни дека постои нешто такво... Откако го открив случајно, кога и да побарам во продавницата има, така да би требало и во други добро снабдени продавници за сточна храна да го има... Пакуван е во вреќи хартиени како шеќерот/брашното што се пакувани.
na nevideno po tvojot opis na smeskata toa se koristi kako dodatok vo ishrana za svinji,mislam i deka go imam doma zabataleno nekade po nekoj kosh.

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 21, 2015 3:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
Можно е Оливер, веројатно е за нешто такво штом го има во продавница за сточна храна, ама каква убава миризба (барем за луѓе) леле мајко... Не сум бил одамна во таа продавница и не ми текнало да прашам.

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SPOD MIX
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 21, 2015 3:19 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Kakov spod mix na reka ,samo pcenka bre :head_bang: :head_bang: :head_bang: :head_bang:

A toa so praskasta.pa se ubivme od fakanje so hrana za nosilki i pilinja za vo hranilica.Nisto novo.Spod mix e najmalku praskasta hrana-ste ja utnale temava :head_bang: :head_bang:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910ELLIPSIS12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 15 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum