www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 3:32 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Trokraki jadici
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 11, 2014 9:00 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Keltan НапишиCOLON
kompir99 НапишиCOLON
Dali ja vadite prednatra trokraka i zosto?????
Eve kolega kompir99 ...zosto ja vadam prednata trokuka
Keltan НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Ме изнасмеа Ненад :)

Келтан, јас не сум вадел никад средна трокука. Вака размислувам... Чим производителот ставил, кој сум јас да ја вадам
Ne znam koj si ti da ja vadis .....ama jas ja vadam ,A mozes i vaka da razmisluvas ...boli ga uvo majstor Ujka za ribite , povazno mu e da lovat sto povejce riba negovite vobleri .... :D
Vidi , kometiraat bez da procitaat postovite , temata . Jas ubavo imam napisano na KOJ vobleri sum vadel predna trokuka .DA predna posto ima uste samo zadna ..znaci dve se ! Znaci na volber za klen do 5cm dolzina , posebno na kruska oblik . Pricina ? Koga e klenot aktiven se lovi na skoro sekoe frlanje / barem tamu kade jas sum go lovel / klenovi od 300 grama pa nagore .... i imas klenovi zakaceni na milion razlicni nacini ...zadna vo usta predna vo oko ..dvete nadvor ,dvete dlaboko vo ustata , edna pak vo oko ili vo skrga .. . .. sekako .....I golem PROBLEM e da gi oslobodis , posebno ako ti e stalo toa da bide so sto pomali ostetuvanja a mene mi e vazno toa . VTORA pricina isto vazna za mene . Posto akam po reka i klenovite gi pustam tamu kade sum gi ulovil gi osloboduvam od trokukata BEZ da go digam vo vozduh ili da go zemam vo race .Samo navedni se , klestata i CAK ... adio mare !Treta pricina , rizikot da krkam trokuka vo raka go namaliv na NULA . .. . Sum probal isto so smackuvanje na kontrite , niti eden ne padnal poradi toa ..... AMA ako se dve trokuki problemot so ostetuvanje i tesko otkacuvanje ostanuva . .. .
I pak ce povtoram , ne sum primetil deka imam povejce promasuvanja ili otkacuvanja na ovaj nacin so edna trokuka .... Ama stetata vrz klenot mi e namalena na minium .
I nisto ne ve kosta ni VAS da probate , ako vi e stalo za klenot se razbira . .Potoa skokajte na mene ....dali znam sto pisuvam ili ne . . .A ako primetite deka ne vi se kaci ili vi se otkacuva so edna .. vratete trokukata .
I razmislete kakva usta ima klenot i kako gi lovi ribcinjata .. . .
Klenot na ezero se lovi i na kasicinja ...kako Toby da recam / mene najdobro mi se pokazal Little Cleo / Kolku i kade imaat trokuki i kako ste zadovolni od kacenje ?
Па затоа и се купува воблерот...риби да лови, не да плива низ вода.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Trokraki jadici
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 11, 2014 9:52 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
kompir99 НапишиCOLON
Cekaj malku ne razbiram, ja vadis prednata trokaka od cisto humana pricina ili radi podobar uspeh vo ribarenjeto....
Kakov podobar uspeh vo ribarenjeto koga ja nema ednata trokuka kompir ?Ama pak vi tvrdam deka ne sum primetil deka pomalku lovam ..... Ubavo napisav zosto ja vadam .Prvo radi klenot , potoa radi mene , koga se dve trokraki zakaceni na nego mnogu potesko e da go oslobodis i najcesto treba da go zemes vo race . A sto znae da se sluci togas i sto mi se slucuvalo mozam kniga da napisam / kep ne nosam / .Treta pricina e brzinata na otkacuvanje , pred noze vo voda , klesta so dolgi zabi i sekunda rabota ....I mesto da gubam vreme i rizikuvam trokuka pod nokt ...LOVAM ponataka . . . znaeme kolku e zaebano nekogas da go otkacis koga dvete ze zakaceni i kolku vreme treba i kakva steta se pravi na klenot .Od dve na ubavo mesto zakaceni trokuki ce napravis dve nanovo zakaceni trokuki ama ovajpat edna vo oko ...poznato vi e ova , taka ? Nemoj samo i okolu toa da pisuvame referati .......kako krapciite sto ne priznavaat kolku steta i kolku mrcvarenje se pravi na eden pokrupen krap za edna manekenska slika :nono:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 10 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum