www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 5:32 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 1:20 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
ilija НапишиCOLON
Ako taka gledame istite tie ludje bea i na Musicarskiot kup kade domakin bese Ribar 2011.
Dali toa go pravi Ribar 2011 nelegitimno drustvo?
Прaвиш глупa спoредбa пoмеѓу спoртски нaтпревaр oргaнизирaн oд МРФ и слoбoден кривoлoв, oвaј рибoлoв.
Не дискредитирaм јaс ништo, сaмите мушичaри се дискредитирaaт сo кривoлoв нa сaлмoнoиднa рекa без кoнцесијa вo нoември при мрест. Тaкa дa oнa штo гo кaжa Келтaн е супер кaжaнo, aмa oд твoите сoдружници е светлoсни гoдини oддaлеченo.

Бистo вo пoнaтaмoшнoтo функциoнирaње. Акo гo гледaме зaрoдишoт, вие мнoгу пoвеќе личите нa Вaрдaр oд нaс, пoдеднaквo (не) се грижите зa Трескa 3 ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 1:22 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
ilija НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Среќа што не размислуваат сите како тебе. Плус, таму има луѓе кои на ФБ ставаат слики од пастрмка на Треска во забрана и без концесија :kompir:
Filip zasto se obiduvash da diskreditirash nesto sto e vo samiot zarodish? Dali ti si bil tamu pa da znes sto pisuvash. :head_bang:
Izeda deka ksenofobijata od Vardar se prefrli vo Ribar 2011.
Ako taka gledame istite tie ludje bea i na Musicarskiot kup kade domakin bese Ribar 2011.
Dali toa go pravi Ribar 2011 nelegitimno drustvo?
So koe pravo mesas Zdruzenije so clen na Forum ???
Te molam Ilija.
Ribar 2011 ima napraveno poveke od bilo koj drug za musicarenjeto vo Makedonija.
Bi te zamolil da se izvinis ovde javno na Ribar 2011.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 2:11 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Keltan НапишиCOLON
E jbg ... :head_bang: Jas musicarenejto go gledam kako VRV vo dostrelot na eden ribar .Ribar koj na kraj svatil deka da ulovis riba i ja vratis nazad nepovredena e ona sto trebalo da go pravi cel zivot ....
Kako da e , so srejca da raboti i neka se potrudat bar vo taa disciplina se da bide kako treba .... :shake_hand:
Келтан мушичарењето нема врска со фаќање и враќање на рибата неповредена во вода. Кај нас како што знаеме има луѓе кои си мушичарат во забрането, има мушичари кои си фаќаат во мрест, има мушичари кои си фаќаат пастрмчиња колку прстот и си ги зимаат сите, дел од нив и си ги продаваат.....така што ова е сосема спротивно од твоево идеологизирање на стилот (бар во Македонија).....инаку тоа е само еден од стиловите на фаќање на риба, исто како што е спинот, крапскиот, тапарошкиот.....стилот е мушичарење, а луѓето има секакви, како и во другите стилови, луѓе со добри принципи, луѓе со помалку добри принципи и луѓе без принципи, но затоа пак не смее и не треба да се идеализира или пак да се дискредитира стилот на фаќање - мушичарењето....

Слично е со новиов клуб, таму има луѓе со добри принципи, но има и некои кои можеби ќе му сметаат на имиџот Мушичар - рибар со одлични принципи. Да се надеваме дека такви ќе бидат помалку и дека ќе паднат во сенка на другите. Инаку мушичарењето како стил нормално дека нема да биде ексклузивитет на ова здружение, туку ќе има и куп други мушичари кои се во други здруженија.Како и да е, ова здружение верувам дека ќе биде одлична можност некои луѓе кои не се пронашле на друго место да ја канализираат својата енергија и помош општо за рибарството и во согласност со целите на здружението ќе помогнат за некои реки или езера, за порибување, за чување, разни организации, можеби за концесија и сл. Илија добро знае за што зборувам, затоа и му посакав да има што повеќе луѓе кои реално ќе придонесуваат во здружението.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 8:54 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Crven НапишиCOLON
ilija НапишиCOLON
Crven НапишиCOLON
Одлична бројка, се надевам дека што поголем број од овие луѓе активно ќе се завземат во здружението и ќе дадат реален допринос за остварување на целите на истото.
Crven
I ti si dobredojden.Jas i za tebe znam deka si musickar :ok_ok:
Имам мушичара, имам мушици, сум зафрлал, но далеку сум од мушичар,....можеби еден ден ако посветам внимание и ќе бидам мушичар, но мушичар во клуб Рибар ;) ,....за мене стил на фаќање и здружение се различни категории....
Post na mesto. Se nadevam deka sto poskoro se se sretneme na voda so muharicite vo raka, ti so amblem na musicarski klub Ribar2011 ,a jas na musicarski klub Matka i ke si porazgovarame na koja musicka jade , vo koj vir... :shake_hand:
Toa e musickarenjeto. Bez tovar na ramenjata.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 10:52 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
saso НапишиCOLON
ilija НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Среќа што не размислуваат сите како тебе. Плус, таму има луѓе кои на ФБ ставаат слики од пастрмка на Треска во забрана и без концесија :kompir:
Filip zasto se obiduvash da diskreditirash nesto sto e vo samiot zarodish? Dali ti si bil tamu pa da znes sto pisuvash. :head_bang:
Izeda deka ksenofobijata od Vardar se prefrli vo Ribar 2011.
Ako taka gledame istite tie ludje bea i na Musicarskiot kup kade domakin bese Ribar 2011.
Dali toa go pravi Ribar 2011 nelegitimno drustvo?
So koe pravo mesas Zdruzenije so clen na Forum ???
Te molam Ilija.
Ribar 2011 ima napraveno poveke od bilo koj drug za musicarenjeto vo Makedonija.
Bi te zamolil da se izvinis ovde javno na Ribar 2011.
Saso
Istiot toj clen e sekretar vo Ribar2011, clen na UO na Ribar2011 i prestavnik na Ribar2011 vo MRF. Baska si ima obleceno celena boja . E sega nemoze on da se krie zad negoviot disklajmer i da pravi puzder i koga mu odgovara togas e Ribar2011 a koga ne mu odgovara togas e Filip-belata mecka.
Prvin on neka se izvini na MK Matka pa togas jas ke se izvinam na Ribar2011.
A za toa deka Ribar 2011 ima napraveno mnogu za musickarenjeto ,toa jas prv go kazuvam i na forumov i vo priivatniot zivot.I za toa mozam da bidam blagodaren na site clenovi koj go dadoa svojot doprinos. Interesno e deka golem del od podrskata doagjase tokmu od nemusickari. Sekoja cest. :NotWorthy:

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 11:14 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
ilija НапишиCOLON
Prvin on neka se izvini na MK Matka pa togas jas ke se izvinam na Ribar2011.
Алo мaгијa, дoвoлнo е дa ги oтвoриш ФБ прoфилите нa членoвите нa МК Мaткa и сaм ќе се увериш декa имaaт слики oд Трескa сo пaстрмки сo дaтум oд нoември 2014. Клaсичен КРИВOЛOВ, кривичнo делo "рибoлoв вo мрест". Срaмoтa! Тие ли се "мушичaри" и лицетo нa МК Мaткa? :hit_head:
И пoсле јaс дa се извинaм? :silent:
Мoже дa се извинaм сaмo штo не сум стoрил ништo дa се спречи тoј кривoлoв :(

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 1:21 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Филип НапишиCOLON
Crven НапишиCOLON
...за мене стил на фаќање и здружение се различни категории....
Убаво напишано :lepi: Замисли да добие Сашо идеа да направи спин здружение. Па после Кире ќе направи тапарошко. И така натака, до бескрај :)
Филипе,
Мешаш баби и жаби. Илија и компанија формираат КЛУБ не ЗДРУЖЕНИЕ, а целите и задачите како што најави ќе бидат изнесени на форумот.
Воедно што би сметало да има СПИН КЛУБ ??? тапарошки КЛУБ крапски КЛУБ. и.т.н.
Мој личен впечаток е дека најавава за формирањетоја на КЛУБОТ ти ја прими како да ти мафтаат со црвена марама пред очи па затоа со секој нареден пост гледаш да ја омаловажиш иницијативата.
Филип НапишиCOLON
Среќа што не размислуваат сите како тебе. Плус, таму има луѓе кои на ФБ ставаат слики од пастрмка на Треска во забрана и без концесија :kompir:
Едно малецко потпитање:

Дали ти Филипе можеш со сигурност да потврдиш дека и во Рибар 2011, каде што си секретар, нема членови кои фаќаат во мрест, забрана, маломерни риби и сл ???????.

Стварно не ми е јасно кој е мотивот за ова:
Филип НапишиCOLON
Алo мaгијa, дoвoлнo е дa ги oтвoриш ФБ прoфилите нa членoвите нa МК Мaткa и сaм ќе се увериш декa имaaт слики oд Трескa сo пaстрмки сo дaтум oд нoември 2014. Клaсичен КРИВOЛOВ, кривичнo делo "рибoлoв вo мрест". Срaмoтa! Тие ли се "мушичaри" и лицетo нa МК Мaткa? :hit_head:
И пoсле јaс дa се извинaм? :silent:
Мoже дa се извинaм сaмo штo не сум стoрил ништo дa се спречи тoј кривoлoв :(
Што врска има Илија, како иницијатор за формирање на клубот со погоре напишаното ???!!!

АЛОООООО КЛУБОТ СЕУШТЕ НЕ Е ФОРМИРАН. ОД КАДЕ ТИ ИДЕЈА ДЕКА ТИЕ СЕ ИЛИ ЌЕ БИДАТ ЧЛЕНОВИ.

Оставете го човекот да си ја оствари замислата, а ти и остало друштво свртете се кон Рибар 2011 и гледајте да земете некоја концесија со која на СИТЕ концесионери во РМ ќе им покажете како се работи правилно. :mrgreen:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 1:55 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
nepotrebni muabeti,ribar 2011 e ok i momentalno najaktivno zdruzenie so najveke volunteri,vlozuva vo poribuvanje i red drugi raboti,Matka e KLUB koj treba da gi obedini site musickari od zdruzenijata co cel razvoj na fly fishing,jas sum osnovac na ribar 2011 i gord sum sto ribar denes raboti so ova tempo koe do sega ne go postignalo nitu edno zdruzenie.Isto taka sum ideolog odnosno prviot koj zapocna so ideata za fly fishing club i zaedno so mire gi pokanivme ostanatite clenovi marjan,ilija,fejzula,meti i besim koi ni ja podrzaa ideata i...taka nastana MK.MATKA.Nesvakam zasto razvrzuvate muabeti koi gi navreduvaat matka i ribar koi nemaat zaednicki dorpirni tocki.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 2:00 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON621
Да се мешало баби и жаби изгледа. Наместо да се пофали идеата мушичарењето да се мрдне од мртва точка, непотребно се препукувате. И воопшто секоја идеа која ќе оди на развивање на спортскиот риболов, треба да се поддржи максимално. Секоја чест на Рибар за акциите кои ги спроведува, секоја чест на Илија и неговите соборци за популаризација на мушичарењто. Повеќе корист би имале кога би работиле заедно, а не да се препукувате меѓу себе. Мое мислење.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 2:15 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Филип НапишиCOLON
ilija НапишиCOLON
Prvin on neka se izvini na MK Matka pa togas jas ke se izvinam na Ribar2011.
Алo мaгијa, дoвoлнo е дa ги oтвoриш ФБ прoфилите нa членoвите нa МК Мaткa :(
Od kade znaes deka se tie clenovi na MK Matka?
Imas uvid vo clenstvoto? Bese tamu?
Mozebi tie se clenovi na Ribar 2011.
Za koj ludje zborish? Kazi gi ako sakash ama na kraj da ne ispadnat clenovi na Ribar 2011 pa da bide so svoj kamen po glava. :head_bang:

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 14 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum