www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Сеп 19, 2024 7:39 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: na ribolov kaj juzniot sosed
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 6:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
... a jas nebev nikakov problem za vije da ja najdete shtukata :lol: ja si pecav bojniche i moeto mesto beshe uz pat za od koja strana i da mu ja cepate.znachi kaj i da idevte na vrakjanje od kaj mene ke pominevte i crnecot na most znaesh kaj mene beshe cekashe maskiran vo ofchar :lol:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: na ribolov kaj juzniot sosed
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 6:57 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
akiribar НапишиCOLON
ribata sheta da vo reka gore dolu ama vo taa reka ne hahahahha imashe barem 3 kaskadi kade shto ribata e presechena od ostatokot na techenijeto i so ogled na vodostojot taa ide kaj shto ima podlaboki mesta a toa e nagore vo nashiot sluchaj.znachi znaeme i samite kade e ;) koga bila golema vodata e prebegana nataka krupnata logichki bidejki nadole vide deka e plitka vodata se gleda dnoto.nevikam deka nema i nekoja nadole ama sigurno nema 100 od koi nie 10 ili 5 ke fatime.tamu frlanjeto beshe dzabe ili edna sitna na srekja ako udri.jas prvpat bev na shtuka i sve na sve dali eden saaat frlav hahahah shto znachi pochetnik sum i ne e nishto strashno za nareden pat pojako i pojako ke ideme....
sega mi se pojasni mnogu raboti od predhodno ;)
Тука си многу грешка во проценката Аки,токму каскадите се пречка рибата да оди нагоре друже.Цела штука иде од Струма,и колку си подоле толку повеќе шанса имаш за штука.На сликата кај шо Ви се гледа еден жолт мост у позадина минатата недела вадев штуки.По истите места секоја година по ова време,не знам колку штуки имаме фатено.Таму кај што сте на второо место,колегата Мики летото извади у 10 мин.штука 2 кила,буцов 3 кила и сомче 2 кила.Риба има цела река и по логика подоле има повеќе поради директниот контакт со Струма,која е жариште за тие видови риба.Јас на Ангитис имам одено над 50 пати у живот,може 50 малку е и само 2-3 таму кадешто сега бев.Сите други излети ми се доле и кажи речи секогаш со убави штуки.
Сега се осеќам кривец што не сте фатиле штука.И излегувам педер пред другите,оти викаш не сум ве поканил.Знаеш како стоеја сите работи и знаеш колку пати кажав ...да не се повторувам.Верувам дека многу други да биле на мое место немало ама баш к.р да ги боли што Маџарска нема море а има ратна морнарица.Ама јас не сум од тие....
Поздрав.
А за колку е реката плитка....кај нас средна дубина беше 50 сантима,какви дупки какви бакрачи.Дупки од по метар има сегде,ама 90% си го гледавме дното сегде.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: na ribolov kaj juzniot sosed
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 7:07 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
kaskadata e precka sega koa e mala vodata ama koa bila golema ribata vlegla i cepala nagore.nadolu se pokomercijalni mestata i so tek na vreme sve pomalku riba ostanuva a nagore e golema divina vo sporedba so ulivot na struma i toj teren.ova e moe mislenje a spored tvoeto iskustvo ti iskachash vo pravo ali mene ne mi e logichno vo metro dubina da brkam shtuka od 6kg kaj sto go gledam dnoto i barav neshto podlaboko i ne najdov.slikata so mostot kaj sto vikash deka si vadel pred nekoe vreme beshe samo toa mesto kaj sto mi fati oko imashe drva granki ovo ono a sve drugo mi beshe plitko :lol:
sekoe shkolo se plakja iam vreme da popunam kvota od 50idenja ahahahhha pa ke pravime muabet ahahahah ti ne si kriv i ne se osekjaj taka ni najjmalku kako i da e site si pominavme ubavo ne e kraj na svet ako ne sme fatile shtuka ;)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: na ribolov kaj juzniot sosed
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
akiribar НапишиCOLON
[ img ]
Еве да видите колку риба има на вашето второ место, :arrow:
Ако не е доволно кажете,имам цели архиви и од вашето прво место.
viewtopic.php?f=42&t=79
Ете потребна е тука само една регистрација и има за читање :arrow:
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=135&t=19452
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=135&t=19649
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=135&t=3008
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=32&t=18522
Има уште многу ама не ми се претура...ако треба ќе претураме.Нема дел на Ангитис кадешто немаме одено и фатено.
П.С Ангитис е само една карика која ни го пополнува времето во ноември-декември.Има карики за цела година,ама си сака ќутење.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: na ribolov kaj juzniot sosed
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Poliz НапишиCOLON
akiribar НапишиCOLON
[ img ]
Еве да видите колку риба има на вашето второ место, :arrow:
Ако не е доволно кажете,имам цели архиви и од вашето прво место.
viewtopic.php?f=42&t=79
И што ? пак без поента, сакаш слики од бадар дупките пред 3 години крапови од 5кг ? мислам дај..

можеби во овој дел од годината нема, можеби ова, можеби она .. не си ставивме ние прст на чело што не извадивме риба


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: na ribolov kaj juzniot sosed
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:49 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
bash na deneshen den ste bile ima neshto ova hahahah ali moabetot i celata raspravija zapochna so moabetot deka mestata bile pouspeshni nagore a i vie dokazuvate so toa bidejki ne ste bile ovde tuku na 20km nagore shto kazuva deka ne e isto ahahhahh

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: na ribolov kaj juzniot sosed
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
Mестото?
Па јас колку што се сеќавам Полиз нема утка направено - тоа е за секоја чест и почест!
местото не е важно за штуката колку што се кашиките и воблерите, со еден збор погодиму мамец - ја сакати , а ако не цел ден ке се отепаш од фрлање и за џабе !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: na ribolov kaj juzniot sosed
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:57 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
akiribar НапишиCOLON
bash na deneshen den ste bile ima neshto ova hahahah ali moabetot i celata raspravija zapochna so moabetot deka mestata bile pouspeshni nagore a i vie dokazuvate so toa bidejki ne ste bile ovde tuku na 20km nagore shto kazuva deka ne e isto ahahhahh
По што носиш заклучок дека се поуспешни?Минатиот викенд направивме сефте на Ангитис,минавме убаво и отидовме пак таму.Што е тука ненормално.Па 6-7 години одам доле и е успешно....и минатиот викенд бев еден саат еве една трикилска од вашето второ место.После ми се јави Аце и отиодов за друштво горе и си поминавме убаво.
[ img ]
Eве од тука ви е сликата.
Отидовмеу 2 си тргнавме у 3.
Ако седевме два дена можеби ќе беше доста јака репортажа.
П.С Таа е на тапа,фатена на жив мамец,оти треба даму пробаш се.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: na ribolov kaj juzniot sosed
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 14, 2011 11:57 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Iskreno,kolku i da zvuci degenski, interesno mi e da ja sledam raspravijata. So drugi zborovi si fakam seir. DebarMaalska rabota, sto da pravam :lol: :lol:
Ali sepak mislam deka nikoj od nas nema fajde od ovie raspravii koj se vasi privatni. Da seraspravavte dali ribata trebase da se vrati lil ne,odma ke ripnev u debata. Ali vaka mislam ne e vo red. Sto i da se slucilo resete go na drugo mesto, ako pak ne, ja ke si prodolzam so fakanje seir :lol: :lol: :lol:

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: na ribolov kaj juzniot sosed
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 15, 2011 12:05 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
eee mame mu eam do nas kje e c c c :evil: stoznam nekako bez motivacija frlav nadole i se prebaciv na tapa :D ali pa i kolegive slabo neshto im ideshe neznam do shto che je...treba pak da se ide 8-)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 56 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum