www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 3:33 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4142434445ELLIPSIS63»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 9:58 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
... Кепче е задолжително кога се ојт на риби :!: немат оправдување на секое одење да не се носит кепчето демек се заборајло, а зи зел трски, храна итн. Колегава/мајстороф на видеово си го погодил денот/денојте алал да му е, убај Крапој си фатил, и нека му се наздравје ако ги зел за јадење :lepi: сепак требит да се покажит колку толку респект кон рибата, која ни го прајт ќефот со ударот и борбата, со црпење со Кепче и чување во чуварката , а доколку не се земат рибата неоштетена да се вратит назад.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 12:21 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Јан 10, 2012 12:59 am
МислењаCOLON296
filip030682 НапишиCOLON
Pola forum pari bi dale za takov krap :shh:
:NotWorthy: :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 12:35 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
тоа прашање е за друга тема, поврзано со риболовна култура- има и друга пола од која може да се земе добар пример и нешто корисно да се научи. Тотално погрешен став е да се тешиме со такви муабети и такви постапки на риболовците.

Бубо покани го пријателот на форум - човекот е добредојден сигурно има и што да сподели а и нешто корисно да научи. Никој не сме тука светци ама се трудиме со муабет и со мегусебна комуникација да ги отклониме нашите грешки или недостатоци и да одиме по нагорна линија и кон почитување на некои норми поврзани со риболовот

дебарско е исто една убава дива вода а да се стигне до улов треба да се има и знаење за тоа. Форумот не е само за оние правилните и оние кои почитуваат нормите. Преку форумот доста сме се промениле и доста научиле , секако само треба да се има волја за тоа

поздрав

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 12:38 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONВто Јан 10, 2012 12:59 am
МислењаCOLON296
spiro_jas НапишиCOLON
тоа прашање е за друга тема, поврзано со риболовна култура- има и друга пола од која може да се земе добар пример и нешто корисно да се научи. Тотално погрешен став е да се тешиме со такви муабети и такви постапки на риболовците.

Бубо покани го пријателот на форум - човекот е добредојден сигурно има и што да сподели а и нешто корисно да научи. Никој не сме тука светци ама се трудиме со муабет и со мегусебна комуникација да ги отклониме нашите грешки или недостатоци и да одиме по нагорна линија и кон почитување на некои норми поврзани со риболовот

дебарско е исто една убава дива вода а да се стигне до улов треба да се има и знаење за тоа. Форумот не е само за оние правилните и оние кои почитуваат нормите. Преку форумот доста сме се промениле и доста научиле , секако само треба да се има волја за тоа

поздрав
:lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 2:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Драги колеги,па човекот секако ја зима рибата и сами гледате дека после нема ни сак ни слично туку си ги ниже на манила,а Вие се секирате оти немал кепче :shock: Редоследот е прво да научи да не зима риба,па после иде сак во кој ке ја чува рибата за пример ако не може да ја слика одма,па убаво големо кепче кое нема да ја повреди рибата,па мат душек итн... А дали рибата ке биде црпната со кепче е ептен без веза дискусија,бидејки рибата се убива како и да е!И шо ако некој ја црпи со кепче па после додека ја вади од кепче и навира прсти во шкрги и ја прави целата крв,и ја кине устата од јадицата итн.. Исти ѓавол.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 3:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Pa posle zosto nikoj ne pisuva na forum,nikoj ne e budala da kaci sliki i videa za da go pluka nekoj javno na forum.Taa losa navika ne se iskoreni od forumot i zatoa poleka se gasime.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 4:37 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
мајсторе реално -што има поучно според тебе ? - молим те 2 работи наброи
и кој е тој што плука ?? - немој такви изрази да лепиш на сите и во множина(биди културен малце и имај почит кон колегите), правилно би било - совети или критика да кажеше

ако човекот има волја да се приклучи на форум и да е отворен за муабет - нема нешто што неможе да се исправи и да се поправи и да се подобри

- не знам како ти го свакаш форумот и какви податоци(слики видеа) треба да се презентират и да се оставаат за да биде тепачка и чичка од рибари патем за кои ти мислиш дека се ,,рибари,,. Погрешно ти е мислењето и сликата за нешто што е од ЕДУКАТИВЕН карактер створено и функционира баш за да спаметиме и научиме некого и самите помегу нас а посебно МЛАДИТЕ

дури и овие видеа се дискутабилни за во оваа тема- не знам кој треба да земе пример ? и што е поучно?
-освен што се гледа местото - кое ке му го прва прилика одма нападнат ,,РИБАРИТЕ,,

Риболовот треба да биде уживање, а не кој колку купови риби ке накалапи и на каков било можен начин да се понаша со нив. Таа особина и таквиот начин на размислување ги краси -мрежарите, харпунџиите и другите криволовци рибари кој се натпреваруваат за повеке риба да понесат

во РЕКРЕАТИВНИОТ риболов има и постојат ПРАВИЛА и НОРМИ, се што е надвор од тоа не е за РЕКРЕАЦИЈА мора да има друга позадина

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 5:18 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
filip030682 НапишиCOLON
Pa posle zosto nikoj ne pisuva na forum,nikoj ne e budala da kaci sliki i videa za da go pluka nekoj javno na forum.Taa losa navika ne se iskoreni od forumot i zatoa poleka se gasime.
Pa ako stavi neka stavi nesto kako sto treba sto lici ubavo kaza Lepi treba da se ima respekt za ribata koja ti go pravi kefot koga pecas.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 6:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Moja zamerka e toa sto nema kepce, drugoto si e vo red. Jebi ga se desava da se zaboravi nekogas del od opremata doma...

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 21, 2014 11:17 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Daniel НапишиCOLON
Jebi ga se desava da se zaboravi nekogas del od opremata doma...
Аматер :P

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4142434445ELLIPSIS63»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 21 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum