www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Oкт 05, 2024 9:31 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS89101112ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 8:11 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON2299
ЛокацијаCOLONНа секоја локација,ха ха ха
Od kade i vo kolku casot ke se poaga .ako sum sloboden da dojdam da si gi ispratam ..DRUGARCINJATA..
Inaku bi im posakal sreken pat,dobar ulov (rezultat) i ubavo da si pominat .
A za precekot ke ve cekame na ..PLOSTAT.. ;)

....BISTRO..neka vi eeeeeeeeeeee

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 8:47 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
NEDELA 10 casot pred Institut - od parkingot od kade sto trgnaa i minatata godina.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 10:42 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON2186
ЛокацијаCOLONСкопје
saso НапишиCOLON
[ img ]
Што лични ке бидат :~~
Бистро момци!! Ви посакувам позициите да ви се добитни на сите, друго се ке си дојде на место.
Полна поддршка, само напред :NotWorthy:

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 10:58 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Колеги, Македонската Крапска Репрезентација е спремна и утре заминуваме за Перуџа- Италија.
Сите пропратни материјали се обезбедени како тренерки, маици така и храни и прихрани. Во интерес на стратегијата нема да ви објавиме слики од храните и прихраните како и која тактика ќе се примени, но едно е сигурно заедно со Пепи- главен капитен потпомогнати од резервите, како и логистиката вклучувајќи го Ицо ќе дадеме максимум од себе.

п.с. одлучивме дека на влечењето за позиции ќе оди Пепи :secret:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 12:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Прво срекен пат! Им посакувам многу се најдобро и многу успех,па здравје и некој медал да донесат :)

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 2:46 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Утре тргаме за Перуџа. Возбудата полека но сигурно почнува да кулминира.
Кога ќе погледнам зад себе (не сум сеуште на крајот од патот :D ) не можам а да не Ви пренесам некои импресии и чувства.
Прв пат учествував на СП во Белград 2007 година во својство на селектор (капитен) на репрезентацијата. Тоа беше период на веќе воспоставени антагонизми меѓу крапџиите. Сепак на крајот бевме задоволни од уште едно искуство (за многумина прв пат). Запознавме пријатели со кои и ден денес сме во контакт. Ќе останат во сеќавање добиените хемороиди од велосипедот, цвергланите под шаторот на Охриѓани, за прв пат видовме хранење со лопата (ЈАР) и скршените параболици на Месарош. Мокри стана светски првак.
Следната година (2008), по низа перипетии сепак отидовме во ЈАР. Незаборавно доживување (како натпреварувач) кое на многумина на овој форум веќе им е познато. Има работи кои никогаш нема да се повторат.
Во 2009 година (пак како селектор (капитен) учествував на СП во Франција. И покрај сите перипетии (политички и рибарски) сепак го постигнавме најголемиот успех до сега (8-то место на СП) најмногу благодарение на :ico: -от велешки.
Следната 2010-та (пак како натпреварувач) во Англија. Незаборвно дружење на натпреварувачите во кампот во Оксфорд заедно со БИХ, Хрватска, Словенија, Србија. Иако антагонизмот достигна кулминација, сепак понесовме некакви искуства и големи пријателства. Овој антагонизам придонесе да се растури целата работа, што беше и причина да бидеме отсутни од Италија во 2011.
И се појави Рибар 2011-та, а Васил Костов загриза да ја оправи крапската приказна. Се случи Романија 2012 со незаборавна организација и МРФ за прв пат го подметна грбот за одење на СП. Овој нов бран се почуствува уште повеќе со прекрасната атмосфера на СП во Португалија и подмирување на гро-то трошоци од страна на МРФ.
Утре тргаме за Италија со сите подмирени трошоци. Ми останува да се брцнам во џебот за кафе и цигари, друго СЕ ми е платено. Дури и за кафе не ми даваат да се трошам. Овие од МРФ како некој вирус да ги има фатено.
Дај боже никогаш да не се "излечат" од него. Атмосферата од Државниот куп па наваму овие денови ја немам доживеано порано. А имам пат изодено. Најдоброто до сега ми се случува СЕГА. Мора да постигнеме добар резултат. А потоа, уште поубава бајка не очекува.
Нека ни е среќен патот и нека ни се бистри водите. Што и да се случи, јас ќе бидам победник.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 3:16 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON1119
ЛокацијаCOLONАеродром
Pozdrav do site sreken pat i mirno more. Samo da prasam ke ima li prenos na prva ili na sitel ke bide. :thumbs_up:

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 3:16 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
blagodarnost od mene na site sto me pokanija za italija, da pomognam kolku mozam i umeam,, :lepi:

ke bidete informirani od preubavata perudga za slucuvanjeto na teren,,, kako i sekoja reprezentacija , taka i ovaa treba sekoj da ja podrzi bez ralika na rezultatot koj site posakuvame da go napravime.. :lepi:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 3:19 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON605
marks poleka so tekstovive erekcija dozivuvam koga citam kolku napred odime.
p.s. Ico rezultatot MORA da bide sampionski...
So Gospod napred i medalji

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 20, 2014 6:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Iskreno se nadevam deka ovaa godina ke ostvarime podobar uspeh na ovaa SP... Na site sto ke odat neka vi e srekjen patot i so gospod napred, na site natprevaruvaci BISTRO MOMCI i da ni donesete pehar ovaa godina....

P.S...Ja zamoluvam MRF da obezbedi po eden par sorcevi za Krste i za Kremenadla.... :D :D

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS89101112ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 48 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum