www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 9:41 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионери 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 13, 2014 11:51 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
ico baits НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Ме интересира за преспанско.. дали има концесија сеа.. начув дека имало добиено конецсија.. ме интересира колку се движат доаволите..
za tebe besplatno i taka nema nisto da fatis :D :D
:ok_ok:


Никој не ми одговори.. дали има концесија.. или не??

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионери 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 13, 2014 11:59 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
spiro_jas НапишиCOLON
емил
значи затоа и си има член за - жалење и плачење ;) ,
оној кој има државна дозвола си уредно платил 6000ден
него ама го заболе увото - кој каде плачи кај се жали и кој на кого борџи , тоа нека си го решаваат според законите оние страни кој се затекнати

кога во службен весник ке се донесе ОДЛУКА дека завршува концесијата на тој ревир/ рекреативна зона за што и концесионерот ке добие РЕШЕНИЕ ЗА ОДЗЕМАЊЕ - тогаш нема да ти важи таа дозвола

запамти едно ДРЖАВАТА Е ГАЗДА на водите а не КОНЦЕИОНЕРИТЕ - кој платил на ДРЖАВАТА нема што да се буни КИРАЏИЈАТА,
- И важечки се ЗАКОНОТ и ОДЛУКИТЕ кои се во службен весник ОБЈАВЕНИ, ДУГИТЕ ДОКУМЕНТИ се производ или врзани за овие две работи
И што викаш Спиро кој си има државна дозвола може да си лови. :mrgreen:
Ај жити се, како модератор избриши си го постов. Не е убаво да се доведуваат луѓето во заблуда.
Убаво ти е објаснето само препрочитај. :D

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионери 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 13, 2014 12:04 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
martinMK НапишиCOLON
Никој не ми одговори.. дали има концесија.. или не??
http://ribar.com.mk/index.php?option=co ... 5-11-37-52

И внимавај кога си на час, да научиш нешто


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионери 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 13, 2014 12:09 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
Но сеуште не се официјализирани концесиите и сеуште не е дозволен риболовот.
Има дебата по таа тема на оваа и претходната страна, па од тука може да се извлече заклучок.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионери 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 13, 2014 12:15 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
vasil НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Никој не ми одговори.. дали има концесија.. или не??
http://ribar.com.mk/index.php?option=co ... 5-11-37-52

И внимавај кога си на час, да научиш нешто
:shake_hand:

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионери 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 20, 2014 5:59 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
Филип НапишиCOLON
filip030682 НапишиCOLON
Sto znaci ova "nitu edna prifatliva voda" za ovie reviri konkurirase drustvoto za Lov i Ribolov Siponja od Lipkovo.Tenderskata dokumentacija im ja spremase profesor od fakultetot po ribarstvo i istata e podnesena na vreme,bas pred nekoj den go gledav arhivskiot broj sto im go dale pri predavanje na tenderskata dokumentacija.
Vo sluzbeniot vesnik e navedeno deka za ovie reviri ne e pristignata nitu edna ponuda do dadeniot rok.Malce cudno,ali kade zaglavila postapkata neznam stvarno.
Тоа значи дека им недостигал документ, лиценца, договор, нешто што се барало во тендерската документација. На пример, новото здружение од Љабуништа што конкурираше за Глобочица исто имале утка во документацијата, им фалеле некои документи и затоа го изгубиле тендерот (од извори од МЗШВ). За Липково е наведено дека немало прифатлива понуда, затоа има 2 одлуки во Сл.Весник, едната е за ревирите за кои немало прифатлива понуда, а другата е за ревирите за кои воопшто не пристигнале понуди. Липково е наведено во одлуката за ревирите за кои имало понуди, ама не биле прифатливи.
Drugar ovdeka si potpolno greska dokumentacijata bese potpolno uredna i znajte vie mnogu dobro kako ja dobija novite koncesioneri "ribari" koncesijata samo tebe se znajt ti si protiv nas i toa mnoogu ti odgovara ova odluka ;) samo navistina mi e zal sto se gleda vo niv PATRI sto ja sakaat mnoogu drzavava i pred javnost se heroi no naprotiv od druga strana ne veruvam deka ke e taka ... zatoa sto nie ezeroto go sakame i ne gledame profit od istoto tuku nesto sto ke ostani zapamteno za generacii i da vidime tie PATRIOTI kolku se sposobni neka napravat 5 % od ona sto nie go napravivme

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионери 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 20, 2014 6:20 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
srdbregalnica НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Пријателе, наредниот пат слободно побарај помош за да не ја утнете по трет пат.
Prijatele, i da sakaat poveke nema da podnesuvame dokumenti za da dobieme koncesija za Bregalnica 2 !!!
Nasata posledna dokumentacija bese edna od neprifatlivite ponudi?!? Malku pari im bile za poribuvanje sigurno?ili nesto drugo e vo prasanje?!Eve sega rekata ja "cuvaat" policijata i inspektor od mzsv koj za zal e od Kocani (55km od Delcevo,75km od s.Razlovci)a mrezarite raat si teraat...Zagaduvacite povtorno ke pravat pomori a nie nema da reagirame...Ama voopsto nema da mrdneme so prst zatoa sto rekata Bregalnica e prokolnata i takva neka bide...Sega pak ke se najde nekoj ovde da popuva deka dokumentacijata ne vi bila potpolna ova-ona...Ajde sega da vidime do kade ke odi rabotata so mrezarite,zagaduvacite...Rekata neka si ja cuvaat ...ako sakaat neka i vo ministerstvo si ja odnesat aman veke !!! Si vadime dozvoli za Kalimanci a rekata ja predavame na policijata,inspektorite,mrezarite i bombasite..Bas da vidime do kade ke stigne....
Pa kolegi od Bregalnica rabotava dojde ezerata da gi zastitime i napolnime so riba a drug da gi mrsi mustakite na kraj... abre luge ne da mi e krivo tuku dusava me boli za ezeroto zapamtete ne go gledame kako privatna svoina tuku kako mesto kade sto ja lecime dusata mesto kade sto site problemi gi ostavame zad sebe ... samo za zal nekoj sto donesol vakvi odluki za nasive vodi ne e ribar i neznae stoznaci da bides ribar :(

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионери 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 20, 2014 7:33 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Самир, истиот ден кога се отворија тендерите се знаеше дека ви фали документ, пошо очигледно не си информиран, прашај си го Тасим, сигурен сум дека знае. Тоа што се тактизираше и што не бевте веднаш елиминирани е за муабет на друго место, а не тука. Можеш дури и Игор од министерство да го прашаш, ќе ти потврди дека немавте целосна документација.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионери 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Aвг 20, 2014 11:08 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
Филип НапишиCOLON
Самир, истиот ден кога се отворија тендерите се знаеше дека ви фали документ, пошо очигледно не си информиран, прашај си го Тасим, сигурен сум дека знае. Тоа што се тактизираше и што не бевте веднаш елиминирани е за муабет на друго место, а не тука. Можеш дури и Игор од министерство да го прашаш, ќе ти потврди дека немавте целосна документација.
Ehuhee stara finta filipe ... na ist nacin ne otfrlija za koncesija za Lovisteto Drimkol ama potpolno ist nacin veke se naviknavme ;) fala netreba da mi objasnuvas nisto a tuka mozis da solis pamet kolku sakas a i da si zboruvas prazni muabeti i da gi lazes clenovite Cao

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионери 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Aвг 21, 2014 7:37 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Прашај си го Тасим :filip:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum