www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 4:40 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS9»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 12:21 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
100 људи 100 чуди 100 жена 200 сиса..

Никој не покажа со прст Дуле и не обвини дека баш тој таманел..

Општа дискусија се створи со нагон на кој и како има допир со реалноста и дали е возможно или не да се потамани некоја вода итн..

Јас се приклучив чисто ради информацијата која ја споделив.. дали може или неможе да се ујебе некоја вода незнам.. троа не сум меродавен пошто се што факам вракам назад.. така да.. дугачка и широка е оваа расправија..

И темата не е да кој како не угостил и примил.. темата е дали ако некој мска на велешко цело време 250 дена да мава има шанси да се утамани водата.. тоа беше општиот муабет.. исто како на козјак.. што мскаат горе на улив..

И да помал од 20кг нема :) све се карпати..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 1:33 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПет Јан 24, 2014 12:06 am
МислењаCOLON40
abe drugar Zikobugi posebno tebe izgleda ti zdodeal preubaviot veles pa si ja otvoril temava ima moderatori na forumov kade sto gledam deka ne si ja vrsat svojata rabota dovolno kako sto treba... :evil: :evil: :evil: za takvite treba edno :spiro: i zavsena rabota a za amorite i krapovite zasukaj rakavite i pantalonite dojdi ako si riolovec fakaj pustaj tvoe pravo i mrazam zboruvanje elaj zalosno vaka naka taka toa babive u veles kaj nas na ulica go tumacat sekoj den ako si tolku doj ke te sednam na ulica so niv i po cel den prikazuj si nesakam da se razbereme pogresno sportot e pred se i rekreacija a ne pomor i slicno ima ribarski sluzbi i taka natakaj si ja vrsat dovolno dobro rabotata ako nekoj e vo pravo ili krivo i kako i da e neka prevzemat nesto a toa veleski majstori ili slicno kazano moze nekoj od gradinka da pustis i sekako ke fane amor :P samo ako e majstor c cc c abre jas vikam i na FB postirav zalosno svetov e poln so ludaci zalosno so posle ova kazano forumov ke zabeguee toa e toa pozdrav od preubaviot veles kolegi revoltiran sum ako nekoj se najde tuka nisto licno pozdrav . . .

_________________
CARP TEAM VELES :):):):):):):):):)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 1:47 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Zosto mislis deka moderatorite ne si ja vrsat rabotata ? Samostavinekojatockazapirkaakoodgovoris na prasanjevo :lol:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 2:08 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПет Јан 24, 2014 12:06 am
МислењаCOLON40
Keltan НапишиCOLON
Zosto mislis deka moderatorite ne si ja vrsat rabotata ? Samostavinekojatockazapirkaakoodgovoris na prasanjevo :lol:
AKO SI PROFESOR PO MAIKEDONSKI LITERATUREN JAZIK PISI MI EDEN KEC a inace kolega ja so osmo sum u maca zavrsiv so proteikcii kaj sluzitelkata ako li ? :kompir:

_________________
CARP TEAM VELES :):):):):):):):):)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 2:10 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
akoakoakoakoakseganavistinaimnapravivmemalkurabotanamoderatoriteicenekaraat :lol:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 8:03 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Temata si e super.ima koj da odgovori I debatira.nikoj ne e posocen so ime I prezime.na nekoj mu smeta sto nekoi se uspesni na nekoi ne.
podobro da napise nego pozadi grb da zbori...

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 2:16 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Temava e zivi smeski,barem ti petel znaes deka e toa taka.Si bil an velesko 100 pati i znaes kolku e lesno da se izvadi krap,amur ili som.

Jas ke postavam edno prasanje do site sto veke bile na ribolov na velesko ezero (a ne ima mnogu),da mi kazat kolku od pogorenavedenite ribi imaat izvadeno,i dokolku gi ima takvi,ako moze eden pic. dokaz za toa.

Jas se kladam deka sliki ke postavat 3-4 ribari koi ne se velesani.

Se kladam so Keltan vo opremata deka brojkata ke mi bide tocna. :lol: :lol:

A ti prilepsko mandalo,dojdi na velesko i dokazi mi ja tvojata teorija na istrebuvanje riba so trska,i donesi mi ja opremata ,za da ne trosam nafta za pat da si ja zimam,oti sekako go gubis oblogot. :lol: :lol: :lol:

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 2:17 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
spiro_jas НапишиCOLON
не читам дека некој овде директно насочува кон некој(дали со име или со никот на форум) се прави муабет и се пишува за она што некој колега видел и не му се баш допаднало а дали за некој е тоа исправно или не е - секој како што сака нека си го разбере,толкува и свака. Така да нема пореба од спомнување на имиња и никови - држете се до темата на поставувачот

на форумот или на ова јавно гласило - не смее да се помисли дека треба да завземеме оправдувачки став кон таквите појави. На некое друго како фејсбукот и таквите слични, секој можи да си прави што сака и да им се топори и да добива подржувачи - до каде ке стигнат со таквото размислување еден ден кога законот ке се повеке спроведува ке правиме муабет

овде треба да се шири тоа што е правилно и како треба да изгледа на терен таа наша рекреација, му се тоа бендисувало или не на некому - негов личен проблем. фпрочем си има и правила за таквите појави ако се забележат по темите освен во разделот за РИБОКРАДЦИ

кој како частел, пречекувал, канел, испракал - не е предмет на разговор. :!:



drugarce bitolcance :D ne se raboti za iminja i preziminja , nego se raboti za ovaa prikazana za mali deca od avtorot sto ja stavi :D :D

znaci treba ti kako moderaotor da svatis deka nie jas i ostanati sto pecame na velesko ezero ne go pisuvame ova da dademe pred tebe ocet i na drugarti keltan zaedno so avtorov na prikaznata, nego da se priklucime na vasata SERIR diskuaija i da vi dokazeme deka covekov sto ja stavi temava nema vrska so relanosta,,

na velesko ezero unazad 20 god ljudge pecaat riba so meseci i kamupvaat tamu, sto neznaci deka se apasi , cistaci na riba i nekorektni ribari,,,
ova god nasata ekipa ima otideno 5 pati na ezero po 2 -3 dena i se msmeta kako slaba i losa god iako imamae najveke kapitalni ribi zgubeno poradi nasi greski,, se ima fateno 5 amura i samo eden poseriozen krap od 8 kg a takvi od 1d0 2kg preku 200 kom koi 99% se vrateni nazad ,zatoa sto nie gi poribuvavme licno , blagodarenie na milco:D a i ne dozvoluvame da gi fakaat i drugite :howitz: :howitz: a i ne mozat da gi fatat, taa e dobra strana,,

dodeka vakvi temi funkcioniraat i se podrzuvaat od strana na ribari koi se ovde na forum , nema da ima prava diskusija i nema da se procita nesto sto treba da se procita,,

komuniciram so mnogu od forum koi idat i posetuvaaat i pecaat na velsko , ja znaat pravata slika na ezeroto , kolku teska voda e da se fati eden karas, pa kamuli krap i amur, a najmalce som koj go ima poveke od voda sto imaa, i se cudat sto e so temava i zosto e otvorena,,, nie velesanive se prasuvame zosto nekoj nezadovolen od taa voda, poradi koja pricina i zosto, mora da otvori vakva tema , da se pluka po voda koja e momentalno najbogata so sekoja vrssta na riba, i poslednive 3 god garantiram deka e najcuvana vo mk so isklucok na nekolku vododi,,

ppocveke ne kom na ovaa tema I NAJDOBRO E DA SE BRISE I DA SE ZAKLUCI,, NE OD PRICINA STO NEKOLKU DELIKVENTI ke uzivaat za ovde da komuniciraat , nego od pricina sto ezeroto ne zasluzuva za vakvo plukanje ..


a onaa najako e,, otkoga krapot go istrebija :D :D

stvarno nema krap, nemame videno da ripne pomal od 20 kg :D :D


:seir:

Abe petel tvoj post e ova :lollol:
--------------------------------------------

posledni 10 kg,,

poklon.. 50ml liqvid r2 ..

i golema blagodarnost do onie majstorcinja sto znaat kakov bil mixsot i dovolno go ispluukaa, so preku 500 ribi izvadeni na nego :D :D
od mene pozdrav do istite ;)


utre neka se zakluci oglasot,

_________________
ICO BAITS SERVIS.................................. CARP TEAM BABUNA.......:):):)

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 2:31 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
daniel_veles НапишиCOLON
Temava e zivi smeski,barem ti petel znaes deka e toa taka.Si bil an velesko 100 pati i znaes kolku e lesno da se izvadi krap,amur ili som.

Jas ke postavam edno prasanje do site sto veke bile na ribolov na velesko ezero (a ne ima mnogu),da mi kazat kolku od pogorenavedenite ribi imaat izvadeno,i dokolku gi ima takvi,ako moze eden pic. dokaz za toa.

Jas se kladam deka sliki ke postavat 3-4 ribari koi ne se velesani.

Se kladam so Keltan vo opremata deka brojkata ke mi bide tocna. :lol: :lol:

A ti prilepsko mandalo,dojdi na velesko i dokazi mi ja tvojata teorija na istrebuvanje riba so trska,i donesi mi ja opremata ,za da ne trosam nafta za pat da si ja zimam,oti sekako go gubis oblogot. :lol: :lol: :lol:
Se istrebuva Daniel i toa kako .Posebno ako nisto nazad ne se vrajca .Ne rastat krapovi od 10/15kg za edno leto .. ..batali me . . . . i ne se osecajte prozvani posto deckoto ne navede ni edno ime .Samo napisa deka sami ce se prepoznaat :seir:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Велешки мајстори
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 12, 2014 4:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
jas ne se pronajdov nikade vo temava,a ne pronajdov nitu eden sto go poznavam.

Temava e smeski zivi,ke posocam uste ednas i nemqa da se povtoruvam po 100 pati.sum dremel i po 200 dena na ovaa voda i sum imal rezultat so ednocifrena brojka.sega sami donesete zaklucok za kolku lesno moze da se istrebi riba od ova ezero.

Deckovo sto ja otvori temava ne go poznavam,ama siguren sum deka poima nema sto napisal i uste posiguren sum deka negoviot zaklucok e donesen od edno proaganje pokraj velesko ,odejki na kafe na romantiq.

Jas eve ke bidam domakin na sekoj sto ke posaka da dokaze i da me demantira vo ova moe tvrdenje,a potoa ke diskutirame.Vo sprotivno za site onie koi dosle 2 pati na kafei donele zaklucok bez argumenti...... :silent: :silent: :silent: :silent: :silent:

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS9»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 17 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum