www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 9:38 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS25»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарски Државен куп 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 28, 2014 7:33 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Атанасовски, до некаде си во право, но со таа разлика што иако зборуваме за куп, се работи за одење на куп на кој на екипата би и биле платени трошоците (котизација + евентуално патни трошоци), така да мора да се постават некои правила и не може кој сака да оди на сметка на МРФ.
Затоа ни е потребен еден државен куп на кој би се одлучило на кои МРФ ќе им помогне да одат. Секако дека може да одат и други екипи, но во сопствена режија.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарски Државен куп 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 28, 2014 10:05 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
јас не ти ги напагам браката нити па има потреба ти да ги браниш.
- има пат по кој мора да се помине за да се оди или стигне некаде - тоа ви го кажувам. МРФ има правилници за како до натпреври надвор од наша држава која таа ги покрива финансиски. ист или сличен принцип како и кај крапска/пливка
--МОРА ДА ИМА СЕЛЕКЦИЈА (некој КУП или повеке купови - од кој ке се одбери екипа)
-- неможи да МРФ ГИ БРКА ПО ДОМА мушичарите и да ги моли за на БАЛКАНСКО

а што ако не сум мушичар или пак не ме вие имате на списокот на мушичкари а можи и некаде сум заборавил да се пријавам за да го добијам тоа звање :head_bang: (ке ве молам ако сакате да ми покажите каде тоа до си го остварам)
-- ете ке се пријавам на купот и ако нема повеке од 4 пријавени ке ве претставувам во босна
трска имам, мушички колку сакам имам --- само ВАДЕРСОТ МИ ФАЛИ :filip: - по бермуди ке ловам :fishing:

читајтего тој постот - за да не стигнеме до гачки и плачки и друг да е крив како и секогаш ;)
- се надевам дека дружината која се најави пред некое време функционира и работи на тоа поле

пс- нека земат браката да се активираат да не ја пропуштат шансата и нивната а и на идните генерации мушичари

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарски Државен куп 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 28, 2014 12:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Spiro pak ne me razbiras. Zborime za kup a ne za Balkansko, Evropsko ili Svetsko prvenstvo pa da ima potreba od kvalifikacii. A i za svetsko prvenstvo, poveketo reprezentacii se kompletiraat uz kafe i iminjata se tresat od rakav , ti, ti i ti.
Филип НапишиCOLON
Атанасовски, до некаде си во право, но со таа разлика што иако зборуваме за куп, се работи за одење на куп на кој на екипата би и биле платени трошоците (котизација + евентуално патни трошоци), така да мора да се постават некои правила и не може кој сака да оди на сметка на МРФ.
Затоа ни е потребен еден државен куп на кој би се одлучило на кои МРФ ќе им помогне да одат. Секако дека може да одат и други екипи, но во сопствена режија.
Ok da se navratam na kupot. MRF ima potreba da prati barem edna ekipa zatoa sto nitu MRF nitu nekoj musicar ima iskustvo so organizacija na musicarski kup ili prvenstvo. Toa iskustvo mora da se stekne so ucestvo a ne so naganje kako treba da bide. Ako MRF e raspolozena da organizira drzaven kup togas vo nejzin interes e da prati luge pa duri i 3 ekipi kako bi se steknalo iskustvo i znaenje. So vakov gest site bi bile dobitnici, MRF ke se zdobie so iskustvo, musicarite ke se osetat prifateni i so samoto toa ke porasne i entuzijazmot i zelbata da bidat poorganizirani .Zborime za trosok od 750 evra za 3 ekipi (dokolku gi ima tolku) a ne za 15 000.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарски Државен куп 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 28, 2014 1:53 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Se slozuvam deka mora da se sprati ekipa ili poveke ekipi.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарски Државен куп 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 28, 2014 2:19 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
и јас не сум против да се пратат повеке екипи, ако МРФ има сили за една 3+1 екипа не значи дека ттука неможе да се агитира или помогне да се пуштат повеке екипи ;)

затоа треба да се има поголемо учество на КУПОТ ДРЖАВЕН, оние кои ке земат учество по автоматизам веке се рангирале со нивниот пласман освоен таму

од тој ранг МРФ ке треба да ги бира екипата/е - натпреварувачките официјални купови имаат свој редослед и така оди скалилото за понатаму и за изборот на натпреварувачи кои ке ја претставуваат мак репрезентација надвор од нашата држава а под капата на МРФ

ако се работеше за приватни ДРУЖБИ/КУПОВИ тоа е друга математика и други правила

правилата
за изборот на екипи се горе долу исти за сите дисциплини- според пласманот се прави и изборот тука нема што многу да се тупи мозокот

за натпреврувачите конкретно за мушичарење - ке треба да се објават и ако некој има забелешка или некоја идеа како да се тие подобрат да може со време да изреагира и да се изгласа тој ПРАВИЛНИК

АКО ВЕКЕ ИМА ПРАВИЛНИК - не е лошо некој тука да го стави да може да се види што е пишано во него
- нека лугето си прочитаат и си сугерираат околу него

ајде центарот за известување при МРФ ако е во можност нека го тоа направи

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарски Државен куп 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 28, 2014 2:45 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
OK Spiro , aj informiraj ne za koj kup zboris i koga ke se odrzi za da ima vreme lugeto da se spremat :filip:
Kako drzaven sud si so pravilava i zakonite koj gi iznesuvas :lol:
Seto toa sto go pisuvas ke drzi voda vo idnina , sega ima potreba od steknuvanje iskustvo i postavuvanje na temeli za rabotite da mrdnat.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарски Државен куп 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 28, 2014 8:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Trebate da pravite razlika pomedju DRZAVEN KUP i nekoja jadransko podunavska druzba.Za takva druzba mozda mozeme i nie sami da se prijavime kako individualci ,taka da nemaat ista tezina.
Jas i ovaa godina ne se plasam od previse zainteresiranost za jadransko podunavski tuku se plasam dali voopsto ke moze da se isprati na vreme makar i edna ekipa posto malku e kasno.
Interesno e toa sto sega se povrzuva idea deka treba prvin da ima drzaven kup pa posle da se odi na Jadransko podunavski.Pa koga togas ke se napravi Drzaven kup koga Jadranskiot e na 10 septemvri?
Koje postar kokoskata ili jajceto?

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарски Државен куп 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 28, 2014 8:10 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
saso НапишиCOLON
Ilija mislam deka licno gi sfakas postovive koj se nameneti za site musickari.
Jas pa nitu drugite ne velat deka Ilija e kriv sto ne se otislo ili sto nema angazman od strana na musickarite.
Megutoa, nikoj ne moze da negira deka dokolku imase pogolem angazman od musickarite dosega ke imavme dve Balkanski prvenstva iskustvo i ke se spremavme za treto.

Sednete, dogovorete se, angazirajte se, ako ima interes ke ima i kup i Balkansko.
Saso
jas i ti posledno koga razovaravme za ovaa rabota bese na sostanokot vo MKC koga mi ja dadovte nagradata za reportaza na godinata.
Togas go pokrenavme ova prasanje i jas predloziv deka najdobar period da se napravi e maj 2014 na reka Treska.Toa bese dobro zatoa sto ako na toj Drzaven kup se izberat najdobrite togas lesno ke moze da se odredi koj moze da odi na Jadransko podunavski ili pak nekoj drug natprevar.
Me interesira dali nesto napravi so taa informacija?
Ja prenese li nekomu?
Ako ja prenese togas koj e toj covek od MRF koj e kocnicar na celava idea?

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарски Државен куп 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 28, 2014 8:26 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Izgleda jas sum kocnicarot :filip:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичарски Државен куп 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 28, 2014 8:31 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
spiro_jas НапишиCOLON
работата е проста како ГРАВ :!:
- АКО има ЗАИНТЕРЕСИРАНИ - КЕ ИМА И КУП и БАЛКАНСКО
- АКО нема ЗАИНТЕРЕСИРАНИ - ке има само гачки и прикаски а КУПОВИ и ПРВЕНСТВА ке СОНУВАТЕ/МЕ или пак ке си ги ГЛЕДАМЕ на некое од ГЛАСИЛАТА(кабловски)

затоа свиркајте си да видиме што ке биде - ШТО КЕ ПОКАЖЕ ВРЕМЕТО :filip:
Spiro
I gravot ne e tolku prost.
Celava rabota se relativizira.Edni vikaat deka musickarite se zainteresirani a drugi deka se nezainteresirani i taka do beskraj.
Eve jas ke ti kazam sto e APSOLUT!
MRF ke gi svika site musickari i ke im predlozi ova i ova i ova..... i posle toj sostanok ke vidime dali ima zainteresirani ili ne.
Pa i jas kako musickar nemozam da kazam deka davam desna raka deka se 100 % zainteresirani.
Ama i jas neznam od kade nekoj od vas se tolku kategoricni deka musickarite se nezainteresirani?

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS25»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 9 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum