www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 4:50 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2425262728ELLIPSIS39»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за БОЛОНЕЗ - 6М
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 20, 2014 7:59 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLONСре Maр 19, 2014 11:46 am
МислењаCOLON9
2-3 ca prijateli ja zemaa hunterot 6-kata od marti sport i na site im se skrsi vrvot na prvo lovenje,i od drugi imam cueno deka cela serija ne ja biva,ali,kolku pari tolku muzika neli...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за БОЛОНЕЗ - 6М
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 20, 2014 11:39 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
I mojot kinezar e 2000 denari i super sum zadovolen.(super carp bolo :kompir: :lol: )
Za pokrupna riba neznam kako bi se ponashal bidejki nemam fakano najkrupno nesto e karash nakaj kilo na ezero i dobro se pokaza pred nekoe vreme koga rabotese klenot ubavi parcinja od brzak mknev super so pokaza,a na najkrupniot klen pola kilo od brza voda go izvadiv bez strav od vrvot da pukne tuku celoto vnimanie na konecot i trskata izdrza shampionski,a new hunter imam sretnato ribari po reka zboram za kumanovoski del po pcinja i od sto znam zadovolni se i dosta e popularna trskata megu ribarite.Sega ova ne sum siguren lani covek pred mene izvadi klen pa e ima kilo i nesto od sredina brzak so new hunter (ne sum 100% siguren) trskata moze ja utnav ali ribata e taa.
Edino negativno sto mozam da kazam za kinezarite deka mnogu poteski za razlika od nekoja trska od 5-6 iljadi denari naj prosta sporedba mojata trska super carp bolo ili kinezarija i na Daniel trskata Phantom mislam deka se vikase za cena ne me fakajte za zbor ali znam deka mojata trska so se mashinka e teska ali so tek na vreme ti se istreniruva rakate i ne ti smeta do toj stepen,a na Daniel trskata so se mashinka e znacitelno po lesna.

Isto Dobre ima nova trska od 6m od USA :D on moze da komentira na temata

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за БОЛОНЕЗ - 6М
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 21, 2014 12:17 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON2236
ЛокацијаCOLONСкопје
milosKaras НапишиCOLON
2-3 ca prijateli ja zemaa hunterot 6-kata od marti sport i na site im se skrsi vrvot na prvo lovenje,i od drugi imam cueno deka cela serija ne ja biva,ali,kolku pari tolku muzika neli...
И јас го скршив мојот нов 6м АваШима стап на врв, ама со свои раце.
Многу е битно како и кога е скршен стапот
  • на контра
    на влечење - пумпање
    на прифаќање на риба
    на колкава риба ...
Неблагодарно е да се осуди некој стап, нечини, ако не се земат сите факти во предвид


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за БОЛОНЕЗ - 6М
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 21, 2014 1:36 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Jas licno za nekoja trska bi imal negativno mislenje ako ne izdrzi pri vlecenjeto na riba koja e vo granicite na izrzlivost na samata trska bidejki ne dobro spoeni makara i mashinka moze da rezultira na skrsena trska i toa site go znaeme.Sekoe drugo krshenje na trska spored mene e rezultat od nevnimanie,neiskustvo ili pogresno koristenje na trskata vo dadena situacia.
Kako sto gi gledam ribarite na reka vo mojot region steknav takva impresija deka povekete ne se podlaboko zapoznaeni so svojata oprema i deka koga nesto ke se skrsi kriva e opremata,a nikogas ribarot mada toa e covecki prvo da se bara greskata na drugo mesto i od toa proizleguvaat poveketo negativni mislenja za odredena oprema.
Nekoj slusnal deka na komsijata na brat mu trskata mu se skrsila i odma opremata e kriva,a ne znaat deka na nego tapata mu se zakacila od druga strana i toj tegnel kako stoka da ja odkaci i puknal vrvot :lol: Nejkam nikoj kolega da se naljuti ama toa e najobicniot slucaj duri i go imam videno so moi oci :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за БОЛОНЕЗ - 6М
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 21, 2014 8:58 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Aпр 07, 2012 9:56 pm
МислењаCOLON534
ЛокацијаCOLONKumanovo
Ee posto Ilco me spomna da kaza i jas dva muabeti...Mojata stara malata sto ja imam MAVER ja imam testirano koga ke mi zakaci na nekoj koren a se so cel da ja testiram kolku e jaka i elasticna, ja imam tegnato i vitkano bukvalno sto vika Ilco kako govedo i mi nema mrdnato, a novata 6m. made in USA mi e strav da ja vitkam cisto da ne mi pukne uste nemam poverenje vo nea, inace na slika na web. sajtot kaj sto ja ima, e prikazana kako ja vitka vo forma na bukva "п"... taa mi e nameneta za koristenje kako "direktas" i e 200gr. 6.30m. seuste ne ja imam probano a najverovatno sefte ke se pravi na Strezevo...;)

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за БОЛОНЕЗ - 6М
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 22, 2014 5:58 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON621
Me interesira mislenje za Venturieri Hulk. Ne sum zapoznat so ovaa marka pa me interesira mislenje, iskustva. Moze i predlog za nekoj bolo 6 met do kaj 100 evra.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за БОЛОНЕЗ - 6М
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 22, 2014 6:38 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Феб 05, 2012 4:41 pm
МислењаCOLON124
Tika


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за БОЛОНЕЗ - 6М
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 14, 2014 8:24 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON621
Дали знаете дали некој од продавниците во Македонија работат со Тика... Загреан сум за еден Extreme...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за БОЛОНЕЗ - 6М
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 14, 2014 8:45 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
ljupce НапишиCOLON
Дали знаете дали некој од продавниците во Македонија работат со Тика... Загреан сум за еден Extreme...
Еве малку помош околу оваа марка,можеш со дечкото да се договориш околу таа марка.
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1213345


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Препорака за БОЛОНЕЗ - 6М
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 14, 2014 10:56 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
mislish deka originalni trski se toa i kako bi znaele deka se original?
ijas gi gledav ama nemozham da bidam siguren.
ticive mnogu prosto se izraboteni so obichna nalepnica samo i teraj...
nebiznael kako daja procenam dali e original iako iam dve doma i od dvete sum prezadovolen ama imaat pominatto testiranje i od dukjan ribarski se zemeni shto mi dava nekkakkva sadisvakcija.

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2425262728ELLIPSIS39»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum