www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 6:02 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS39»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 19, 2011 8:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
A da sega ja vidov cenata pa vo sporedba so cenite sto gi gledav na internet super e pa vo sporedba so energija akoo gi gledame kataloskite vrednosti se tuka nekade.Na ultra lesnite stapovi blankot onosno debeliot del e mnogu so tenok cid pa i balansot e pomesten na napred zatoa se treba da se proba vo raka kako lezi i kakva akcija ima

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Препорака за БОЛОНЕЗ - 6М
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 01, 2011 1:37 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
baram preporaka za trska za rechen ribolov so dolzina od 6m.da bide neshto extra,da drzi krupni ribi i da bide lesna.znam deka dobra trska e skapa ama baram nekoja sredna cena normalna ne neshto svemirsko.me interesira i momentalno sto mozam da najdam po dukanive kaj nas ako nekoj videl neshto ili ako ima nekoj preporaka od nekade da se naracha nekoj model shto go nema kaj nas a e dosta cenet.sekoj sovet mi e vazen sakam da odberam konjak shto nema da se kajam za brzo vreme.iam sega odlichna 6ka prezadovolen sum ama tezinata ne mi dozvoluva cel den da ribolovam i da kocham da go plasiram mamecot kako shto treba i sakam,sakam da zeam nekoja shto nema da ja pushtam od raka :D do 200e ali ako nekoj preporacha i neshto da e epten dobro a malce poskapo ke se najdat pari i za toa :mrgreen:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: preporaka za trska za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 01, 2011 8:20 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Аки погледај овде , добри телескопи а доста под 200ЕУ

http://www.fishermanbg.com/category/43/do-6m.html

http://www.fishermanbg.com/

ПС. можам да ти помогнам ако решиш нешто да купиш
Поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: preporaka za trska za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 01, 2011 8:44 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Аки, кај Пепи имаше многу добра 6-ка, околу 100 евра е, 200 грама тешка (ја измеривме на дигиталната вага кај него). Ја забораив марката, ама нешто добро беше :)

Исто така, види ги Awa-shima во Трофеј, имаат одлични и лесни 6-ки. Кире мислам дека зема таква, нека каже искуство

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: preporaka za trska za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 01, 2011 9:26 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Maр 30, 2011 3:46 pm
МислењаCOLON190
Aki jas licno ja imam Tica Exclusive TC4 6m mozam da kazam deka e odlicna,ako se odlucis za nejze nema da zgresis,jas ja zemav od Veles {site modeli na TICA moze da gi nabavi }
od modelite na Awa-shima bi gi preporacal
Awa-shima-OXYDIAN
Awa-shima-SHINKAN
Ako ti treba broj od dukjancevo od veles {gazdata} go imam


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: preporaka za trska za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 01, 2011 9:31 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Филип НапишиCOLON
Аки, кај Пепи имаше многу добра 6-ка, околу 100 евра е, 200 грама тешка (ја измеривме на дигиталната вага кај него). Ја забораив марката, ама нешто добро беше :)

Исто така, види ги Awa-shima во Трофеј, имаат одлични и лесни 6-ки. Кире мислам дека зема таква, нека каже искуство
Awa-shimata е топ јас купив таква Kejgan Pro е моделот Mitsubishi karbon,трската не е тешка и не е проблем да се лови цел ден со неа.Има одлична и брза акција.Мајстор Баже во Трофеј на рампа лови со таква па може и тој да ти каже некој совет на работа е после 15 часот.Сум вадел бојници од кило без проблем,сега да небидам погрешно разбран не да ги кревам, ги вадам со кепче :lol: :D
Ги гледав и Колмик кај Жаре посебно бев заинтересиран за Екстрим ама ја немаше,кога конечно ја доби и ја фатив во рака беше навистина лесна ама како шпагета,не по мој вкус.Не е лош и колмикот,незнам, мој колега зема 6,5м и е многу задоволен,други се жалат дека им пука вториот дел,незнам одлучи сам :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: preporaka za trska za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 01, 2011 9:44 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Maр 30, 2011 3:46 pm
МислењаCOLON190
toa sto se zalat kolegi od Colmic mozam da go potvrdam i jas,bev prisuten koga pukna vrvot od bojnik od 400grama :oops: ,a za zal na ista trska pukna po vtor pat vtoriot del :oops: ,i eve ja taka mu stoi {suvenirce od 200evra} begaj od Colmic{ moe mislenje}


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: preporaka za trska za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 01, 2011 10:53 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 03, 2011 4:01 pm
МислењаCOLON409
ЛокацијаCOLONAERODROM
krkaj TIKA top e!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: preporaka za trska za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 01, 2011 10:55 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
fala vi na pomoshta se nadevam ke ima ushte predlozi ;) a kire chim vikash deka baze od trofej faka so nea toa mi e dovolno i bez da ja vidam da ja kupam :D ke proshetam,kevidam sakam da najdam trska shto i koga nema da jade i koa ke nema niedna riba da me motivira da ne ja pushtam od raka da fakam cel den ahahahaha vaka koa ne mi jade i ushte ramo mi paga mi ide da ja frlam vo voda :mrgreen:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: preporaka za trska za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 01, 2011 11:24 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
ribarce НапишиCOLON
Aki jas licno ja imam Tica Exclusive TC4 6m mozam da kazam deka e odlicna,ako se odlucis za nejze nema da zgresis,jas ja zemav od Veles {site modeli na TICA moze da gi nabavi }
od modelite na Awa-shima bi gi preporacal
Awa-shima-OXYDIAN
Awa-shima-SHINKAN
Ako ti treba broj od dukjancevo od veles {gazdata} go imam
abe ja gledam ama prviot del vika metro i cetirieset :o a jas sum so metro i 20 pa veke mi e pregolema za transport inaku drugoto mi faka oko...

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS39»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum