www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 8:47 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: "Слънчеви" пастръмки..
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 25, 2014 10:35 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
др. косио
секоја чест за трудот и за споделувањето на твоите излети овде со сите нас :NotWorthy:

-пошто е темата за пробна репортажа тука ке ти одговорам

- репортажите на форумот не се состојат од линкови,се состојат од слики и зборови за излетот и сето тоа се става во една тема склопено. Пошто гледам дека имаш познавње од таква област со ставање на слики и видеа затоа и ти сугерирам како да го тоа подобро доловиш и склопиш по принципот на кој сите членови пракаат

- примери за репортажи од излети има на главна страна на сајтот и во темата за репортажа од мојот излет( http://ribar.com.mk/forum/viewforum.php?f=42 )
ако за нешто треба да се помогне слободно прашувај - стоиме на располагање

пс -сугестијата е нај добронамерна - како тоа да изгледа подобро
поздрав и секое ти добро

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: "Слънчеви" пастръмки..
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 25, 2014 12:24 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Maр 05, 2014 6:26 am
МислењаCOLON27
ЛокацијаCOLONSofia, Bulgaria
Здравей Спиро,
Наясно сум, но проблемот е един - става двойна и тройна работата. Разбирам опасенията ти. Много хора практикуват да свалят готова информация от Net-a. Но аз не свалям, а произведувам таква !!! Всичко, което съм сликал, написал и показал е правено лично от мене. Старая се да показвам само неща, които съм проверил и съм сигурен в тях. Т.е. НЕ повтарям чужда информация, а споделям лични впечатления и опит.Никога не говоря от чуждо име! В този смисъл, вече съм дал линкове към блоговете където съм събрал моя опит от много години мушичарене. Правя го с голямо удоволствие - и мушичаренето и репортажите, но така както казваш ще трябва да правя една версия за мен и една версия за вашиот форум. Да качвам слики един път за моя блог и един пат във вашия форум. Сликите за качване при вас имат ограничение в размера. Това е допълнителен труд и време. Т.е. губи се време и по-важно -качеството! В моите блогове сликите са в пълен размер и ако някои иска да си ги свали е свободен да го направи в пълен размер . Как това да стане, ако не дам линк? Знам, че тук си имате правила и всекой требе да ги спазва. Ама аз искам да е възможно най-хубавото. Мислех си, че е видно и разбрано от това, което споделих до тук и отзивите на колегите. Ако се съобразя с стриктно с това, което препоръчваш, ще ми е още по-тежко и ще ми коства допълнително време, а пък в резултат - по-ниско качество!? Това съответно ще доведе до селекция за това, кое да пущам и кое не...И съответно ще предпочета да НЕ пущам.

Вече съм дал линкове към блоговете, които поддържам от години, ако някой има интерес или въпроси - там ще намери информация за това какво правим с приятели по нашите реки и какви стари и нови начини и методи в мушичарството практикуваме.

Съответно вече знам за съществуването на вашия форум и ще го следя с интерес.
Така проблем - няма.

От време напреме ходя до Македония - ще пием по пиво и кафе... и така...

Прощавайте, ако съм ви създал дискомфорт.

Поздрави,
Д-р Косьо


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: "Слънчеви" пастръмки..
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 25, 2014 4:18 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
Советот и препораката ми беше да ве насочам на начинот на кој сите членови ги прават тие Репортажи и како што е според Форумските правила за Репортажа како да изгледа инаку во спротивно не е репортажа.

- Форумот е едно а блогот е друга работа, вие работете си на вашиот блог ама на форумот ке мора да се почитува форумското
пошто ова е блог на едно чудо луге кои ставаат постови и теми - ако секој си тера по негово (макар и сето да е за добро ) ке биде каша и попара

инаку се што вие сте напишале си е ваше и секој јасно гледа кој што напишал и што кажал. За мушичарењето има цел еден посебен раздел со веке отворени теми, и можност за отварање на нови

за пиво, кафе и муабет сум расположен во секое време. ке ми биде чест да се запознаеме и дружиме :NotWorthy:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: "Слънчеви" пастръмки..
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 25, 2014 4:35 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Maр 05, 2014 6:26 am
МислењаCOLON27
ЛокацијаCOLONSofia, Bulgaria
Ако не го почутивах, нямаше да се регистрирам... Живи и здрави.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 54 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum