www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Oкт 05, 2024 9:29 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1718192021ELLIPSIS149»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 26, 2011 7:49 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Тоа ти е друже Аки, кога те носи Борис по риба :D :D :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 26, 2011 9:14 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Филип НапишиCOLON
Тоа ти е друже Аки, кога те носи Борис по риба :D :D :D
А ти Аки да си одиш со Филип по риба. Мене 2 пати ме носеше и да ти кажам право уште раката ја држам позади.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 26, 2011 1:46 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Stole НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Тоа ти е друже Аки, кога те носи Борис по риба :D :D :D
А ти Аки да си одиш со Филип по риба. Мене 2 пати ме носеше и да ти кажам право уште раката ја држам позади.
:lol: :lol: Па ова да незнаеш дали змија или магаре :lol:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 26, 2011 5:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
akiribar НапишиCOLON
vcera pak bev na vardar i nishto ne fativ po vtor pat prazen se vrativ...
ja sakav popadika da brkam a drugarov bojnik i nikako da se pogodime.za popadika imashe shansi ali za bojnik slabo,vardar golem beshe.i od mesto na drugo na treto i otide denot.koa si najde prijatelot mesto i se smiri da pofrla jas se montirav karshi ribarive od slikava da brkam popadika.abe frlav 4saati i samo edna krupna otkaciv, nisto ne mi pipna a oni od karshi me napatija sekoja raka ubava popadika.techenijeto beshe skoro isto,dlabinata ista,riba mi ripashe pred noze sto e znak deka e tuka ama zashto oni vadeva a jas ne neznam.mamec ist koristevme i isto krmevme so beli crvi ama kaj mene dzabe :( se razocharav si vikam ti bate aki tezok pacient si ti!
RESPECT ZA RIBARIVE ! si ja znaea rabotata a i pozrtvovani beva na taa ladna voda do pupak u voda da stoish ne e lesno....minimum fatija 20kg
[ img ]
ej 4 pp se interesiraat za mestovo ahahahah ama i jas ne gi vadam od glava i pokraj toa shto ne fativ niedna riba uzivav da gi gledam kako ja krshat popadikata.stvarno majstori koi si go znaat terenot i rabotata.vo den koga bev negotino,pred demir i posle demir kapija,staro gradsko i na kraj gradsko kaj sto go nachekav majstor bube i ekipata koi vo idenej gi fativ a po pat nikoj nisto mnogu slabo site ovije imaa 20kg riba ahhhhah mu se smestiv karshi momcive od slikava i plaknev ochi merak za gledanje :)
pa zdravje koa ke bidam poorganiziran i ke im go probam mestoto ;)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 26, 2011 5:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
akiribar НапишиCOLON
akiribar НапишиCOLON
vcera pak bev na vardar i nishto ne fativ po vtor pat prazen se vrativ...
ja sakav popadika da brkam a drugarov bojnik i nikako da se pogodime.za popadika imashe shansi ali za bojnik slabo,vardar golem beshe.i od mesto na drugo na treto i otide denot.koa si najde prijatelot mesto i se smiri da pofrla jas se montirav karshi ribarive od slikava da brkam popadika.abe frlav 4saati i samo edna krupna otkaciv, nisto ne mi pipna a oni od karshi me napatija sekoja raka ubava popadika.techenijeto beshe skoro isto,dlabinata ista,riba mi ripashe pred noze sto e znak deka e tuka ama zashto oni vadeva a jas ne neznam.mamec ist koristevme i isto krmevme so beli crvi ama kaj mene dzabe :( se razocharav si vikam ti bate aki tezok pacient si ti!
RESPECT ZA RIBARIVE ! si ja znaea rabotata a i pozrtvovani beva na taa ladna voda do pupak u voda da stoish ne e lesno....minimum fatija 20kg
[ img ]
ej 4 pp se interesiraat za mestovo ahahahah ama i jas ne gi vadam od glava i pokraj toa shto ne fativ niedna riba uzivav da gi gledam kako ja krshat popadikata.stvarno majstori koi si go znaat terenot i rabotata.vo den koga bev negotino,pred demir i posle demir kapija,staro gradsko i na kraj gradsko kaj sto go nachekav majstor bube i ekipata koi vo idenej gi fativ a po pat nikoj nisto mnogu slabo site ovije imaa 20kg riba ahhhhah mu se smestiv karshi momcive od slikava i plaknev ochi merak za gledanje :) ubava slika merak ;)
pa zdravje koa ke bidam poorganiziran i ke im go probam mestoto ;)

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 26, 2011 6:01 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
akiribar НапишиCOLON
akiribar НапишиCOLON
vcera pak bev na vardar i nishto ne fativ po vtor pat prazen se vrativ...
ja sakav popadika da brkam a drugarov bojnik i nikako da se pogodime.za popadika imashe shansi ali za bojnik slabo,vardar golem beshe.i od mesto na drugo na treto i otide denot.koa si najde prijatelot mesto i se smiri da pofrla jas se montirav karshi ribarive od slikava da brkam popadika.abe frlav 4saati i samo edna krupna otkaciv, nisto ne mi pipna a oni od karshi me napatija sekoja raka ubava popadika.techenijeto beshe skoro isto,dlabinata ista,riba mi ripashe pred noze sto e znak deka e tuka ama zashto oni vadeva a jas ne neznam.mamec ist koristevme i isto krmevme so beli crvi ama kaj mene dzabe :( se razocharav si vikam ti bate aki tezok pacient si ti!
RESPECT ZA RIBARIVE ! si ja znaea rabotata a i pozrtvovani beva na taa ladna voda do pupak u voda da stoish ne e lesno....minimum fatija 20kg
[ img ]
ej 4 pp se interesiraat za mestovo ahahahah ama i jas ne gi vadam od glava i pokraj toa shto ne fativ niedna riba uzivav da gi gledam kako ja krshat popadikata.stvarno majstori koi si go znaat terenot i rabotata.vo den koga bev negotino,pred demir i posle demir kapija,staro gradsko i na kraj gradsko kaj sto go nachekav majstor bube i ekipata koi vo idenej gi fativ a po pat nikoj nisto mnogu slabo site ovije imaa 20kg riba ahhhhah mu se smestiv karshi momcive od slikava i plaknev ochi merak za gledanje :)
pa zdravje koa ke bidam poorganiziran i ke im go probam mestoto ;)
1. Аки, овие фаќаат на “бубрези“.Таков “мамец“ не би ти препорачал. Подобро ДОООООООООЛГО да фаќаш по едно рипче него по извесно време да дремеш дома и живееш со спомени.
2. На колку време одеа да мочаат????

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 26, 2011 6:25 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
hahahhh da ti kazam toj u sredina prv iskoci i kukashe celo vreme kako e ova ziva bolest koj i da pomine toa mu vikashe :lol: a drugive dvajca se stemni ja si otidov oni ushte pecaa i ne iskocija niednash dodeka bev tamu 8-)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 26, 2011 6:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
akiribar НапишиCOLON
hahahhh da ti kazam toj u sredina prv iskoci i kukashe celo vreme kako e ova ziva bolest koj i da pomine toa mu vikashe :lol: a drugive dvajca se stemni ja si otidov oni ushte pecaa i ne iskocija niednash dodeka bev tamu 8-)
Мочат у вода 8-) 8-)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 26, 2011 6:47 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
akiribar НапишиCOLON
hahahhh da ti kazam toj u sredina prv iskoci i kukashe celo vreme kako e ova ziva bolest koj i da pomine toa mu vikashe :lol: a drugive dvajca se stemni ja si otidov oni ushte pecaa i ne iskocija niednash dodeka bev tamu 8-)
Имале мелни пелени..... како кинезите кога одат на работа.хахахах.
Јас ти викам дека од “такво мајсторство“ бегај. Имам бајаги години и мислам дека уште некоја година (пу,пу не дај боже) ке се приклучат на “воајерите“. Многу ме потсетува на еден виц: Прашува наш човек (во млади години) Германец: Колку пети бе “клецкаш? Ањц (еден-еднаш). Нашиов се кине од смеење и му покажува 5 прста. После повеќе години истото. Така се до оној момент кога нашиот по прашањето ја симнал главата да муда а “швабата“ и на седумдесет години пак му вика “АЊЦ“

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 26, 2011 7:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jул 18, 2011 3:44 pm
МислењаCOLON118
ЛокацијаCOLONSkopje
akiribar НапишиCOLON
hahahhh da ti kazam toj u sredina prv iskoci i kukashe celo vreme kako e ova ziva bolest koj i da pomine toa mu vikashe :lol: a drugive dvajca se stemni ja si otidov oni ushte pecaa i ne iskocija niednash dodeka bev tamu 8-)
A be druze dzabe ne vikaat RIBARI BUDALI :D :D :D

_________________
Не ми треба многу за да му ја здувнам по риба :)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1718192021ELLIPSIS149»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum