www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Oкт 06, 2024 2:30 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1920212223ELLIPSIS266»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 10, 2011 3:17 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
gomax НапишиCOLON
Завчера пратив мејл до Јасен во кој барав да ми кажат до кога ќе биде забранет риболов на езерото Козјак и одтаму добив информација ( да ги поздравиме Јасен се многу брзи и екпедитивно ) дека договор со концесионер не е постигнат но тоа би требало да биде во брзо време ( се надевам не за Бадник на -14 ) и дека официјално ќе биде објавено на нивниот сајт http://www.jasen.com.mk
Поздрав и Бистро,
Горан
Сега пак го прочитав огласот од МЗШВ за концесии, и Козјак никаде не е наведен во концесиите, исто како и Мавровско езеро на пример. Претпоставувам дека е тоа така бидејќи повторно Јасен ќе стопанисува со целото езеро, од уливот на Беличка до браната.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 10, 2011 3:45 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
BI TREBALO DA E TAKA JASEN DA GO ZEME DRZAVNA FIRMA AMA TUKA IMA UMESANO PRSTI KONSECIONEROT
OD TIKVESKO I TOJ SAKA DEL A IMAM I NOVA INFORMACIJA RIBOLOVNOTO DRUSTVO KLEN OD MAKEDONSKI BROD SAKA DA GO PODELAT DA BIDAT ONI DO MOSTOT NA BLIZANSKO A JASEN OD TAMU DO BRANA.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 11, 2011 6:21 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON819
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
како сакате кажете ама критиките што излегоа на телевизија почнаа да делуваат ама на нас спортските риболовци!!!
имено денеска на Козјак имало рација на уливот со полиција од ДПШ и бркала се живо и диво а полицијата била од Македонски Брод а мислам дека и пишувале кривични со образложение дека е забрането за риболов и дека добиле таква наредба од министерство да биде се избркано од езерото.....до кога ќе трае ова патешествие на нас спортските риболовци....за да ти земат пари се први а после ти викаат неможе...па таа спорска легитимација која кошта колку што кошта сепак е пари и мислам дека воопшто не требаше да се издава ако се знаеше ( а се знаеше ) дека концесиите завршуваат.Значи на удар пак ние спорските риболовци а криминалците пак слободни

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 11, 2011 6:25 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ne znam kako e zakonot no za tie sto se sporski ribolovci a ima i luge so godisni dozvoli od jasen za 2011 go
treba da ima isklucoci i moze samo bi trebalo da gi eventiraat i poglednat kako fakaaat so trska.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 12, 2011 3:04 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПет Дек 10, 2010 1:43 am
МислењаCOLON258
sale najgolemite lopovi se policajcite odi vo ezerskana policija da vidis samo so koli vozat a i kuci napraja od so od platata a a za to si vo pravo so poike barame pravdi i si go jadime stapot toe makedonska rabota poz.do site od slovenija


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 16, 2011 7:58 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Saso
Vo temata za prosport go spomnuvas Kozjak pa za da ne te prasuvam tamu ke te prasam tuka.
Sto pravite so camcite koga odite eseno vreme?Dali gi montirate i demontirate ili vi stojat na Kozjak.Ova go prasuvam zatoa sto imam camec koj sto mi stoj celo leto na platforma i znam deka e veke vreme da go zemam a i Jasen ne garantira cuvanje posle oktomvri.Od druga strana citam kako Kozjak se "otvara" za pastrmka vo ladniot period i ne mi se zema camecot,pa neznam kako drugite ribari go resile "problemot" so camecot.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 16, 2011 8:44 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
А ти имаш чамец на платформата и ќутиш цело време?!?!?!

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 16, 2011 9:34 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Кој бе ќути.Види во FF week кога викам дека имам чамец и можеме да одиме на Беличка или кола со 7 седишта за во Србија.
Иницијативи колку сакаш, нема јунаци :lol: :lol: :lol:
Се шалам.Зезнато е што сум зафатен до 11.ноември.После тоа и да врне и да вее само ако ми дозволат да остане таму у да го чуваат се разбира.Проблемот е што само моторот ми е 80 кг па не е многу за вадење,ставање.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 16, 2011 10:48 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
ilija НапишиCOLON
Saso
Vo temata za prosport go spomnuvas Kozjak pa za da ne te prasuvam tamu ke te prasam tuka.
Sto pravite so camcite koga odite eseno vreme?Dali gi montirate i demontirate ili vi stojat na Kozjak.Ova go prasuvam zatoa sto imam camec koj sto mi stoj celo leto na platforma i znam deka e veke vreme da go zemam a i Jasen ne garantira cuvanje posle oktomvri.Od druga strana citam kako Kozjak se "otvara" za pastrmka vo ladniot period i ne mi se zema camecot,pa neznam kako drugite ribari go resile "problemot" so camecot.
Ilija, jas imam gumenjak Quicksilver a cesto odime i so maestral. Odime sekogas po dvajca vo camec i sekogas go nosime, pumpame, lovime, disime i nazad. Cesto se fakam vo misla dali e popametno da si zemam eden plasticen i da go ostavam tamo ili pak da si iznajmam od platformata. Vaka mnogu vreme gubam i mislam deka dokolku bi imal camec tamo bi mozel da skoknam i na tri-cetiri saata. Go planirav toa za godinava ama se sluci ova sto se sluci pa ke vidime za dogodina. Da imase kulturni camci za iznajmuvanje na Kozjak voopsto ne bi go nosel mojot.
Inaku platformata ja pomestuvaat vo Oktomvri desno od branata, taka da ke nemas pristap do tvojot camec i ke treba da go trgnes.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2011 8:15 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
saso НапишиCOLON
Odime sekogas po dvajca vo camec i sekogas go nosime, pumpame, lovime, disime i nazad.
Последниот пат на Козјак така отидовме со Борис, и мислам дека никогаш повеќе нема да го натерам да склопуваме и расклопуваме чамец на лице место :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1920212223ELLIPSIS266»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum