www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 5:23 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Викенд 05-06.02.2011
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 05, 2011 9:56 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 1:58 pm
МислењаCOLON282
ЛокацијаCOLONСкопје
Бил ли некој во околината на Скопје деновиве, и дали вреди да се отиде до Пчиња утре? Ја сум во план да искочам малце, па сакам да знам кај да "прошетам", па ако има некоја боља препорака - зборете! Поздрав

_________________
Дајте му на човек риба и тој ќе има храна за еден ден, научете го како да фаќа рибa и сте се ослободиле од него за целиот викенд


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 05-06.02.2011
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 06, 2011 10:19 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 1:58 pm
МислењаCOLON282
ЛокацијаCOLONСкопје
Фала на советите за денешен риболов :) Бев на Пчиња кај Коњарињата ама нишо. Коа дојдов имаше само 2ца рибари, тргнав јас по реката барајќи си ја среќата, ама ништо. Кога се вратив назад и нив ги немаше. Ама битно времето беше супер и вредеше да се искочи на сонцево!

_________________
Дајте му на човек риба и тој ќе има храна за еден ден, научете го како да фаќа рибa и сте се ослободиле од него за целиот викенд


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 05-06.02.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 07, 2011 9:20 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Боби, ако беше во неделата, јас и татко ми бевме единствените будали што отидоа кај Коњарињата сабајлето :)
Кај 9:30 веќе се префрливме наспроти бањата, на потегот до АБЦ спортскиот “комплекс“ :) Таму имаше барем едно 50 рибари на 300-400 метри терен. Се израдувавме, си викаме на толку рибари, сигурно јаде :)
НИКОЈ НЕМАШЕ НИШТО ФАТЕНО! :lol:
Барем се исончавме и дишевме чист воздух, а и ја видов Пчиња бистра како Радика горе, одамна ја немав видено толку убава :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 05-06.02.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 07, 2011 10:31 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
[quote="Филип"]Боби, ако беше во неделата, јас и татко ми бевме единствените будали што отидоа кај Коњарињата сабајлето :)


Филипе, зошто не напиша што ни рече тој мештанинот што ги знае сите риби на тој дел на Пчиња по ИМЕ И ПРЕЗИМЕ а тоа е дека ...“ во ТОЈ ДЕЛ ИМАЛО МНОГУ КОРМОРАНИ И ОД КОИ ЦЕЛАТА РИБА Е НАБИЕНА ВО ГРАНКИТЕ.“

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 05-06.02.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 07, 2011 11:04 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 1:58 pm
МислењаCOLON282
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас да во неделата бев во Коњарињата, ама покасно стигнав околу 10:30. Имаше еден постар човек на мостот, и еден под мостот. Ја прошетав бајаги нагоре по Пчиња, фантастично беше, чиста неверојатно реката. Се мислев да сменам да отидам до Катланово или Бадар, ама таман тргнав од кај Коњаре, ми се јави другар распалил скара. Така да на таков супер ден, и риболов (проштека по река), и скара, и одмор ТОП!

_________________
Дајте му на човек риба и тој ќе има храна за еден ден, научете го како да фаќа рибa и сте се ослободиле од него за целиот викенд


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 05-06.02.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 07, 2011 11:10 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 1:58 pm
МислењаCOLON282
ЛокацијаCOLONСкопје
Stole НапишиCOLON
“ во ТОЈ ДЕЛ ИМАЛО МНОГУ КОРМОРАНИ И ОД КОИ ЦЕЛАТА РИБА Е НАБИЕНА ВО ГРАНКИТЕ.“
Да не почнале и да се качуваат по гранките, па затоа ги немаше! :)
Јас немам многу искуство со речен риболов, ама од читање и слушање на поискуни пробував повеќе ствари. Пробав да најдам местенца со како брана - дупки каде што е мирна водата. Застанав на неколку такви, пробував, ни да мрдне. Пробав и со тркалање на оловото по дно, ни така ништо. Инаку фаќав на лепче. Друг мамец не ни пробав.

_________________
Дајте му на човек риба и тој ќе има храна за еден ден, научете го како да фаќа рибa и сте се ослободиле од него за целиот викенд


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 05-06.02.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 07, 2011 11:50 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Боби,
Јас само пренесов зборови од еден МЕШТАНИН за кој сметам дека Пчиња ја познава колку сите ние заедно-човекот живее на 150-200 метри од неа плус рибар, а целта ми беше да ги информирам заинтересираните рибари каква е состојбата на тој дел од Пчиња. Тоа што пробуваш да бидеш духовит не ми остави впечаток - глуп ти е коментарот. Затоа попаметно ти е да продолжиш ДА ЧИТАШ, УЧИШ, СЛУШАШ И ДА СТЕКНУВАШ ИСКУСТВО.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 05-06.02.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 07, 2011 1:03 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 1:58 pm
МислењаCOLON282
ЛокацијаCOLONСкопје
Извини ако се најде навреден, воопшто немав таква намера, ми дојде чудно, па затоа се насмеав. Моја грешка.

_________________
Дајте му на човек риба и тој ќе има храна за еден ден, научете го како да фаќа рибa и сте се ослободиле од него за целиот викенд


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum