www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Oкт 05, 2024 10:08 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Chao Neng Bait
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 27, 2011 6:19 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
da definitivno e taka, nisto ne si izgubil ( osven nekoe evro ) a moze i da izleze nekoj loven pa da rasturis.
Poveketo ti se povrsinski jig vobleri i mozda ke fatat nekoja pastrmka zimoska.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Chao Neng Bait
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 28, 2011 10:51 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Kircak ne sakam da kontriram ama i jas razmisluvav ko tebe no sega veke ne.Porano kupuvav evtini vobleri i ne mi bese gajle ako ostavam nekoj vo voda.Ama koga edvaj ke najdes vreme za riba,pa benzini,mkni camci i prikolki i drugi trosoci i na kraj ne sakam da rizikuvam da fakam so eftin vobler zatoa sto toj mi e mal trosok od celokupnite trosoci.Kupuvam bar nekoj sto minuva niz nekakvi ispituvanja za toa kako raboti.Bar da stoj nekoj saglam proizvoditel.Mislam deka dolna cena treba da e 200 den a za mene maksimalna e 500 den.Ama zatoa koga ke mi zakaci ne svrkam ko lud tuku se obiduvam maksimalno da go otkacam.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Chao Neng Bait
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 29, 2011 2:08 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
vo pravo si ilija sekoj zbor ti je na mesto.kirca pravigi privezoci i zimaj si provereni raboti ;) bolje eden ama vreden!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Chao Neng Bait
ТемаИспратеноCOLONЧет Сеп 29, 2011 10:30 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Сеп 14, 2011 2:47 pm
МислењаCOLON199
Nemaat mnogu moznosti da se doteraat ako ne ti rabotat. Eftinoto sekogas ne e najdobar izbor osven ako ne e ispitano.Daj boze da ti se pogodi nekoj da ne ti bidat frleni parite za privrzoci. ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Chao Neng Bait
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 02, 2011 2:56 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
ilija НапишиCOLON
Kircak ne sakam da kontriram ama i jas razmisluvav ko tebe no sega veke ne.Porano kupuvav evtini vobleri i ne mi bese gajle ako ostavam nekoj vo voda.Ama koga edvaj ke najdes vreme za riba,pa benzini,mkni camci i prikolki i drugi trosoci i na kraj ne sakam da rizikuvam da fakam so eftin vobler zatoa sto toj mi e mal trosok od celokupnite trosoci.Kupuvam bar nekoj sto minuva niz nekakvi ispituvanja za toa kako raboti.Bar da stoj nekoj saglam proizvoditel.Mislam deka dolna cena treba da e 200 den a za mene maksimalna e 500 den.Ama zatoa koga ke mi zakaci ne svrkam ko lud tuku se obiduvam maksimalno da go otkacam.
e i jas taka vikam ama taka e i ne e taka :lol: :lol: treba da se kupuva proveren kvalitet ama i po nekoj ckart samo za da proveris nekoe mesto a ne kako mene letovo na pinjos za nekolku dena si napraviv 100eu steta,edno drvo go nakitiv ko podvodna novogodisna effzett elka :lol: :lol: :lol: :lol: imav nekolku kinenja od somcinja do 15 kg i skrsen vrv od trska po moja greska a seto ova se sluci zatoa sto ne zemav pojaka trska nego si otidov so 20-40g i 10-30g 4000masinka i konec 0.25mm i pletanica 0.13mm i zborot mi bese da si zamev nakoj ckart vobler ke si gi pretresev mestata prvo so niv pa posle so konjacite ke si fakav e zatoa e taka ama i ne e taka :cry: :cry: :cry: :cry:

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Chao Neng Bait
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 02, 2011 11:23 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
PERUN НапишиCOLON
ilija НапишиCOLON
Kircak ne sakam da kontriram ama i jas razmisluvav ko tebe no sega veke ne.Porano kupuvav evtini vobleri i ne mi bese gajle ako ostavam nekoj vo voda.Ama koga edvaj ke najdes vreme za riba,pa benzini,mkni camci i prikolki i drugi trosoci i na kraj ne sakam da rizikuvam da fakam so eftin vobler zatoa sto toj mi e mal trosok od celokupnite trosoci.Kupuvam bar nekoj sto minuva niz nekakvi ispituvanja za toa kako raboti.Bar da stoj nekoj saglam proizvoditel.Mislam deka dolna cena treba da e 200 den a za mene maksimalna e 500 den.Ama zatoa koga ke mi zakaci ne svrkam ko lud tuku se obiduvam maksimalno da go otkacam.
e i jas taka vikam ama taka e i ne e taka :lol: :lol: treba da se kupuva proveren kvalitet ama i po nekoj ckart samo za da proveris nekoe mesto a ne kako mene letovo na pinjos za nekolku dena si napraviv 100eu steta,edno drvo go nakitiv ko podvodna novogodisna effzett elka :lol: :lol: :lol: :lol: imav nekolku kinenja od somcinja do 15 kg i skrsen vrv od trska po moja greska a seto ova se sluci zatoa sto ne zemav pojaka trska nego si otidov so 20-40g i 10-30g 4000masinka i konec 0.25mm i pletanica 0.13mm i zborot mi bese da si zamev nakoj ckart vobler ke si gi pretresev mestata prvo so niv pa posle so konjacite ke si fakav e zatoa e taka ama i ne e taka :cry: :cry: :cry: :cry:
гњурење му е мајката 8-) .Ножот у зуби и по конецот надоле.
Секој со своја филозофија и држи вода.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 19 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum