www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Oкт 08, 2024 12:36 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Na pazar vo Struga JAVNO SE PRODAVA KRAP I DRUGI RIBI
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 24, 2011 2:31 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
Sekoja Sabota vo gradskiot pazar tezgadzii prodavaat krap i drugi vidovi ribi :evil: nadleznite ama bas ne gi zanima :evil: na dvajca gi prasav od kaj im e krapot edniot mi rece deka e od Ohridsko ezero ( ribolovot e strogo zabranet na ohridsko) a drugiot mi rece od Globocica imaja vo gajbi po 30-40 kg krap i druga bela riba so maksimalna tezina od 500 grama :evil: uzasnoo go unistija podmladokot !!! a nas kako ribolovci na sekoj cos ne brkaat so policija idat inspektori :evil: :evil: :evil: A zasto niv nikoj pola zbor ne im vika ? najverovatno ne brkaat od po ezerava za da ne im smetame vo rabotata na LOPOVITE :evil: a nie pravime edno humano delo em ja zastituvame ribata em ja hranime, kolku mozat sportskite ribolovci da unistat ? Vo edna mreza moze da vlezat i 300-400 kg riba a ribolovec za edna godina nema sansi da fati tolku riba..

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Na pazar vo Struga JAVNO SE PRODAVA KRAP I DRUGI RIBI
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 24, 2011 3:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Тоа е проблем секаде,и никој со прст не мрда.Во Струмица продаваат во колички за малтер црвеноперки и караши со повбелени очи.Ќе го иструјат народот.Не оти кој знае каква риба е.....но те дупи во мозок самата појава,кога знаеш дека ти може да ја наебеш за 6-7 црвеноперки или караши.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Na pazar vo Struga JAVNO SE PRODAVA KRAP I DRUGI RIBI
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 24, 2011 8:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
Drim НапишиCOLON
Sekoja Sabota vo gradskiot pazar tezgadzii prodavaat krap i drugi vidovi ribi :evil: nadleznite ama bas ne gi zanima :evil: na dvajca gi prasav od kaj im e krapot edniot mi rece deka e od Ohridsko ezero ( ribolovot e strogo zabranet na ohridsko) a drugiot mi rece od Globocica imaja vo gajbi po 30-40 kg krap i druga bela riba so maksimalna tezina od 500 grama :evil: uzasnoo go unistija podmladokot !!! a nas kako ribolovci na sekoj cos ne brkaat so policija idat inspektori :evil: :evil: :evil: A zasto niv nikoj pola zbor ne im vika ? najverovatno ne brkaat od po ezerava za da ne im smetame vo rabotata na LOPOVITE :evil: a nie pravime edno humano delo em ja zastituvame ribata em ja hranime, kolku mozat sportskite ribolovci da unistat ? Vo edna mreza moze da vlezat i 300-400 kg riba a ribolovec za edna godina nema sansi da fati tolku riba..
zatoa ni e potreebno zdruzenie...da ni se slusa zborot za da moze da se gonat ovie gomnari !! ako treba ce vovedeme clanarina da se angazira nekoj sto moze da ja brka rabotava ...inicijativa imase od administratorite ama da ne ostane samo na toa !!

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Na pazar vo Struga JAVNO SE PRODAVA KRAP I DRUGI RIBI
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 24, 2011 8:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
ajde be veke ednash da napravime zdruzenije na volonteri ili kako i da treba i koj ima za kade informacija za prljava rabota odma mu javuvame na potparolot i on do mediumi,policii,opsht haos ke napravime ako treba ama ke se rashcuje rabotata i ke imame pozitivno vlijanije.neka se vika zdruzenie na ribari i ekologisti na makedonija.ce go registrirame i gotovo vishe u igra sme a i ne ima dovolno za da mozeme da zapocneme.sto treba da se sluci za da startuvame nesto samo si gledame i kutime izgleda treba niedna riba da ne ostane pa da se svestime.

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Na pazar vo Struga JAVNO SE PRODAVA KRAP I DRUGI RIBI
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 24, 2011 10:56 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
pred 10 dena me udri eden covek vo rikverc.Dodeka bevme vo osiguritelnata kompanija za da popolnime formulari nesto promrmori deka Gospod go kaznil zatoa sto den pred toa ubil diva svinja na lov.mene mi bese nesto sumnivo(zatoa sto mislam deka ne e sezona za lov) i go prasav kade odi na lov.Mi vika na Kitka.Go prasav da ne e mozda i ribar i toj potvrdno mi vika-- Da be --Pa proslata nedela sto riba izvadivme na Kadina---Kako? Pa so mreza
Zato ja kazuvam ovaa rabota zartoa sto ima ludje koj neznaat deka e zabraneto.Ne se salam covekot stvarno mislese deka i fakanjeto so mreza e samo eden od nacinite na lovenje riba.Posebno onie od ruralnite sredini.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Na pazar vo Struga JAVNO SE PRODAVA KRAP I DRUGI RIBI
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 25, 2011 11:29 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ubavo vika aki se formira se registrira vo centralen i stapuva na sila a do sega
sto imaat napraveno tie sto postojat nisto okolu zastita na ribolovniot fond.
Ne ni treba sala za konferencii sirok ni e vardar kade sakame ke se sobereme.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 46 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum