www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 10:36 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1819202122ELLIPSIS24»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 26, 2013 2:30 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
MaximJaki НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
4 кола по 72 саата е најдобра солуција ;)
Ja mislam edno 8 kola maraton po 100 saati ke e najdobro...

Bistro neka im bide na ekipite koi sto mozat da ucestvuvaat tolku kola so taa saatnica, samo da ne bide na kraj pak 4 ekipi da ima...

Максим , мојот пост не беше озбилен :? мада јас радо би седел и 4 кола по 72 саата . Знам дека немаат сите можност да одвојат толку време ... и јас работам и јас имам обврски но ... мислам дека би се снашол за 4 кола по 72 саата :D

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 26, 2013 2:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
ТафТабиТ НапишиCOLON
MaximJaki НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
4 кола по 72 саата е најдобра солуција ;)
Ja mislam edno 8 kola maraton po 100 saati ke e najdobro...

Bistro neka im bide na ekipite koi sto mozat da ucestvuvaat tolku kola so taa saatnica, samo da ne bide na kraj pak 4 ekipi da ima...

Максим , мојот пост не беше озбилен :? мада јас радо би седел и 4 кола по 72 саата . Знам дека немаат сите можност да одвојат толку време ... и јас работам и јас имам обврски но ... мислам дека би се снашол за 4 кола по 72 саата :D
Sorry togas Tafta ne go razbrav postot go zaebancija, mislev deka si ozbilen :D

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 26, 2013 2:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
:thumbs_up:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 26, 2013 2:43 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Edno ke prasam a veruvam i poveketo ke se slozat pa nija isteravme 4 kola so kupot....Dali ne e poarno da pocnevme cetvrtokot popladne kaj 7 nego vo petokot vo 11 casot nautro...........

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 26, 2013 2:50 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON583
ЛокацијаCOLONСкопје
[quote=

saso ko prvo nie sme 2ca kako i 90% od ekipite ostali, i ne mislam 3 covek da pribiram i da go obucuvam na eden nacin da se usoglasi so mojata ekipa, probano e, no dzabe potroseno vreme. za dukanot sto mi bil zatvoren okriviv jas nekoj ili ti gacki si pustas sam ? Nit gledam jas na poedinec odnosno za mene nit pa imam jas namera da si gi mestam rabotite kako mi odgovaraat na mojot za razlika od nekoj drugi...

Mitot sto iskoci so amurite, toa se samo gacki i prikaski od golemite amuri zimi eden ili 2 se ostanati, malite gi ima, no taa treva ne ja jadat u vodata ima samo edna treva sto ja jadat a taa bese necepnata, ma da nema veze ova..
saatnicata e saso a bukvalno najnebitnata rabota sto treba da se zima vo obzir, neznam zaso si se fatil za nea ko slep za stap koga ima mal miljon mnogu pobitni raboti okolu ezeroto. Vo diskusija so nekolku ekipi uste od sega najavija deka nema sansi da se prijavat vo liga sledna godina ako voopsto liata e na crnicani, ne pak zgora na toa da im kazes 4 kola po 72 saati, a pogolema glupost od toa 2 kola 52 saati, 2 72 saati u zivot ne sum slusnal, ili pecas 52 ili 72 ne i dvete... Mesto da se gleda na bitnite faktori za da se privlecat poveke ekipi, nie gi gubime i tie sto se, i se probuva da se zamackaat ocite na javnosta so totalno nebitni faktori vo slucajov saatnicata isto kako i site politicari u drzavava sto pravat..

Pro[/quote]

мошне погрешно размислување од тебе...не сакаш да прибираш трет човек и да го пренесеш твоето знење :?: :?: :?:
На крај според вашите постови ќе излезе дека ништо нечини...
И кој тоа пробува да замачка очи ? абе пишуваш како на сила да те донеле да се такмичиш
А за тоа дека некој зборува дека ако е другата година повторно на Црничани некој нема да дојде...напротив нешто вакво немам слушнато..баш спротивно има најава на мнооооогу нови екипи кои се спремаат да се пријават другата година ако биде пак таму.
А за саатницата врати се наназат и ќе видиш зошто ја споменав...
И јас наместо годишниот одмор да го користам со децата и фамилијата,одвоив денови за натпреварот...мора да има жртва друже.

А она со амурите и не го коментирам..не е вкусно

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 26, 2013 2:53 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON583
ЛокацијаCOLONСкопје
Мене единствено ми пречече кога завршуваше натпреварот...
можда тука треба да се поместува времето,да собираш опрема на +40 степени....осетивте на своја кожа како е...

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 26, 2013 2:56 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Jas za tret covek imav ponudeno na najmalce 10 pocetnici da dojdat da ucat ali nivno e ako sakaa ke se javea, samo Alek ispadna junak...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 26, 2013 3:04 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
дечки езерото е тоа - позициите се толку колку што се, ако има услови да се направат сектори тогаш МРФ и натпреварувачка комисија имаат скоро цела година да думаат, скенираат и што ли не да извадат уште подобра стаза од што беше сега во 2013та

околу позициите и средувањето на тие грмушки закачки треви тука треба малце по озбилно да се размислува
или ке се среди и ке биде како тепсија(олимписки базен) па демек секоја закачена риба ке оди и на мерење

или пак ке се среди само делот од некои 5 -10-15- 20 метри пред секоја позиција за да при крајот нема силовање и има подобар успех при вадењето

или пак нема да се гибне како и сега во лигата па кој како знае и умее да лови на тешка стаза и на такви какви што се позиции

има многу зошто ама има и многу затоа, другата год се најавуваат доста искусни крапџии и се надевам дека сите имаат по нешто да кажат и предложат а МРФ таа што ке пресече што и како и каде

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 26, 2013 3:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
sasoj НапишиCOLON
[quote=

saso ko prvo nie sme 2ca kako i 90% od ekipite ostali, i ne mislam 3 covek da pribiram i da go obucuvam na eden nacin da se usoglasi so mojata ekipa, probano e, no dzabe potroseno vreme. za dukanot sto mi bil zatvoren okriviv jas nekoj ili ti gacki si pustas sam ? Nit gledam jas na poedinec odnosno za mene nit pa imam jas namera da si gi mestam rabotite kako mi odgovaraat na mojot za razlika od nekoj drugi...

Mitot sto iskoci so amurite, toa se samo gacki i prikaski od golemite amuri zimi eden ili 2 se ostanati, malite gi ima, no taa treva ne ja jadat u vodata ima samo edna treva sto ja jadat a taa bese necepnata, ma da nema veze ova..
saatnicata e saso a bukvalno najnebitnata rabota sto treba da se zima vo obzir, neznam zaso si se fatil za nea ko slep za stap koga ima mal miljon mnogu pobitni raboti okolu ezeroto. Vo diskusija so nekolku ekipi uste od sega najavija deka nema sansi da se prijavat vo liga sledna godina ako voopsto liata e na crnicani, ne pak zgora na toa da im kazes 4 kola po 72 saati, a pogolema glupost od toa 2 kola 52 saati, 2 72 saati u zivot ne sum slusnal, ili pecas 52 ili 72 ne i dvete... Mesto da se gleda na bitnite faktori za da se privlecat poveke ekipi, nie gi gubime i tie sto se, i se probuva da se zamackaat ocite na javnosta so totalno nebitni faktori vo slucajov saatnicata isto kako i site politicari u drzavava sto pravat..

Pro
мошне погрешно размислување од тебе...не сакаш да прибираш трет човек и да го пренесеш твоето знење :?: :?: :?:
На крај според вашите постови ќе излезе дека ништо нечини...
И кој тоа пробува да замачка очи ? абе пишуваш како на сила да те донеле да се такмичиш
А за тоа дека некој зборува дека ако е другата година повторно на Црничани некој нема да дојде...напротив нешто вакво немам слушнато..баш спротивно има најава на мнооооогу нови екипи кои се спремаат да се пријават другата година ако биде пак таму.
А за саатницата врати се наназат и ќе видиш зошто ја споменав...
И јас наместо годишниот одмор да го користам со децата и фамилијата,одвоив денови за натпреварот...мора да има жртва друже.

А она со амурите и не го коментирам..не е вкусно[/quote]


Ne drugar jas viknav 3 covek i probuvav da mu pokazam nesto i da oseti kako e takmicenje, ama dzabe bese, nesoglasuvanja... Kade pisav deka na sila me terale ? Povtorno nesto gresno tumacis, a za ekipite nesakam javno sega da pisam tocno koj ekipi licno zborea deka nejkat so oci da go vidat crnicani a ne da takmicat, ama ajde nemislam da se raspravam sea so tebe i da se dokazuvam, turi mu pepel, saatnicata e najnebitna dur ne se sredat mn pobitni raboti

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 26, 2013 3:15 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
spiro_jas НапишиCOLON
дечки езерото е тоа - позициите се толку колку што се, ако има услови да се направат сектори тогаш МРФ и натпреварувачка комисија имаат скоро цела година да думаат, скенираат и што ли не да извадат уште подобра стаза од што беше сега во 2013та

околу позициите и средувањето на тие грмушки закачки треви тука треба малце по озбилно да се размислува
или ке се среди и ке биде како тепсија(олимписки базен) па демек секоја закачена риба ке оди и на мерење

или пак ке се среди само делот од некои 5 -10-15- 20 метри пред секоја позиција за да при крајот нема силовање и има подобар успех при вадењето

или пак нема да се гибне како и сега во лигата па кој како знае и умее да лови на тешка стаза и на такви какви што се позиции

има многу зошто ама има и многу затоа, другата год се најавуваат доста искусни крапџии и се надевам дека сите имаат по нешто да кажат и предложат а МРФ таа што ке пресече што и како и каде
nikoj od natprevaruvacite ne potrazi ni saka da e tepsija veruvaj, ne e ni mozno toa na crnicani, samo barem tie 15-20 metri da se trgnat nisto vise

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1819202122ELLIPSIS24»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 19 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum